Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:08:31

Witajcie
powiedzcie mi tak od siebie ... czy chciałybyście czytać blog o sporcie, odchudzaniu, modzie, kosmetykach i troche o gotowaniu?
Oczywiscie wszystkie elementy w jednym blogu :P

Od dawna chodzi mi po głowie pomysł założenia bloga, tylko ciagle mnie zastanawia, czy to ma sens i czy wogole ktos by to czytal, skoro jest tyle roznych blogów.

Poradzcie mi proszę. Pewnie niektóre z was prowadzą blogi i wiedzą już co nieco.

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:12:46

nie uznaję "multitematycznych" blogów. wchodzę na bloga w konkretnym celu i jeśli interesuje mnie sport to niekoniecznie interesują mnie kosmetyki.

monotematyczne blogi serce

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:14:26

Mówiąc szczerze takich blogów jest na pęczki. Osobiście wolę jak ktoś zajmuje się jedną dziedziną i jest w tym naprawdę dobry, a nie z każdego worka po trochu, a tak serio to blog jest o niczym :) Lubię, gdy ktoś ma coś konkretnego do przekazania, ma pomysł na siebie :)

Nie znam Cię, więc nie ocenię czy masz talent do blogowania czy nie, ba, sama się tego tak naprawdę nie dowiesz póki nie spróbujesz. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać! Powodzenia! :)

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:14:53

Cytat
sariel
nie uznaję "multitematycznych" blogów. wchodzę na bloga w konkretnym celu i jeśli interesuje mnie sport to niekoniecznie interesują mnie kosmetyki.

monotematyczne blogi serce
czyli lepiej sie skupić na konkretnym temacie.
najbardziej sie czuje w sporcie i odchudzaniu
Cytat
kaaaami
Mówiąc szczerze takich blogów jest na pęczki. Osobiście wolę jak ktoś zajmuje się jedną dziedziną i jest w tym naprawdę dobry, a nie z każdego worka po trochu, a tak serio to blog jest o niczym :) Lubię, gdy ktoś ma coś konkretnego do przekazania, ma pomysł na siebie :)

Nie znam Cię, więc nie ocenię czy masz talent do blogowania czy nie, ba, sama się tego tak naprawdę nie dowiesz póki nie spróbujesz. Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać! Powodzenia! :)

tak naprawde dobrze się znam na dziedzinie w ktorej pracuje
a tak poza tym gdybym przeanalizowala swoje mozliwosci w roznych dziedzinach to najwiecej wiem o związkach (parach) - brzmi to dziwnie
no i o sposobach na zrzucenie paru kg- sama zrzuciłam juz troche



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 23:17 przez lena-222.

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:15:31

nie czytam blogów, jak szukam coś konkretnego to szukam i znajde na pewno nie przesiaduje na takich rzeczach :)

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:15:49

Taki misz masz jest bez sensu... Blog powinien mieć jakiś główny zamysł. Sport, odchudzanie i nawet gotowanie (tj przepisy na zdrowe jedzonko) jakoś współgra, ale gdzie w tym wszystkim moda i kosmetyki? Chyba, że jakieś balsamy ujędrniające czy odżywki, a moda - dresy...
Za dużo tego:)
Skup się na jednej rzeczy, tej, na której najlepiej się znasz. Pisz o tym co najbardziej lubisz, zamieszczaj dużo zdjęć i pamiętaj by posty dodawać regularnie:)

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:16:05

też mi się wydaje że lepiej pisać na jeden temat lub tematy bardzo podobne. takie blogi o wszystkim są blogami o niczym

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:16:30

nie!! wkurza mnie ze wchodze w szafie na blogi a tam kazda jedna opisuje swoj dzien bo sie odchudza

ze zjadła banana kromke czy kechup


normalnie jest tego juz do porzygu.

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:19:14

Cytat
RazDwa
nie!! wkurza mnie ze wchodze w szafie na blogi a tam kazda jedna opisuje swoj dzien bo sie odchudza

ze zjadła banana kromke czy kechup


normalnie jest tego juz do porzygu.
ale opisywac co sie robi, a opisywac jak to robic to mysle ze jest roznica
Cytat
ashley18
Taki misz masz jest bez sensu... Blog powinien mieć jakiś główny zamysł. Sport, odchudzanie i nawet gotowanie (tj przepisy na zdrowe jedzonko) jakoś współgra, ale gdzie w tym wszystkim moda i kosmetyki? Chyba, że jakieś balsamy ujędrniające czy odżywki, a moda - dresy...
Za dużo tego:)
Skup się na jednej rzeczy, tej, na której najlepiej się znasz. Pisz o tym co najbardziej lubisz, zamieszczaj dużo zdjęć i pamiętaj by posty dodawać regularnie:)
tak myslalam, ze jednak cos z tym pomyslem nie tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 23:20 przez lena-222.

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:20:16

Cytat
RazDwa
nie!! wkurza mnie ze wchodze w szafie na blogi a tam kazda jedna opisuje swoj dzien bo sie odchudza

ze zjadła banana kromke czy kechup


normalnie jest tego juz do porzygu.

Czytanie o tym ile kto zjadł faktycznie nie jest fascynujące, ale mi osobiście brakuje w internecie stron z przepisami na zdrowe i smaczne posiłki, które nie są wymyślne.
Większość przepisów posiada jakieś dziwaczne, rzadko spotykane i drogie składniki. Produkty są z kosmosu. Gdybyś pisała faktycznie o mądrym, smacznym i prostym goltowaniu to chętnie bym poczytała!

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:22:04

Cytat
ashley18
Cytat
RazDwa
nie!! wkurza mnie ze wchodze w szafie na blogi a tam kazda jedna opisuje swoj dzien bo sie odchudza

ze zjadła banana kromke czy kechup


normalnie jest tego juz do porzygu.

Czytanie o tym ile kto zjadł faktycznie nie jest fascynujące, ale mi osobiście brakuje w internecie stron z przepisami na zdrowe i smaczne posiłki, które nie są wymyślne.
Większość przepisów posiada jakieś dziwaczne, rzadko spotykane i drogie składniki. Produkty są z kosmosu. Gdybyś pisała faktycznie o mądrym, smacznym i prostym goltowaniu to chętnie bym poczytała!

nom w tym temacie jest co pisać :) i tematyka obszerna, mogłabym iść w tym kierunku :)

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:31:22

ja o zdrowym odżywianiu też z chęcią bym poczytała. Sama prowadze blog makijażowy i obracam się głównie w tej tematyce, zaglądam też na fittnes blogi.

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:36:27

nakierowałyscie mnie :):)

dziekuje :)

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:36:48

Blog tematyczny z konkretnym przekazem, nie sieczką jakiej teraz pełno.
Taki blog ma możliwość przeżycia, jeśli będą na nim ciekawe, przydatne informacje.

Choć przyznam, że np już niedobrze mi się robi jak widzę blogi o odchudzaniu i modzie...

Pomysł na blog

03 sty 2013 - 23:41:05

trzeba przyznać, że o odchudzaniu jest multum blogów, a chyba nie każy jest rzeczowy i profesjonalny. Te, na które trafiałam, przedstawiały tylko program ewy chodakowskiej, której profil śledzę na FB i wystarczająco wiem kto co ćwiczył którego dnia :) oraz jadłospisy które zachodzą o głodówkę (!): 3 kromki wasy, trzy wafle ryżowe pomidor i jabłko i co trzy dni "ojej dziś nie wytrzymałam i zrobiłam nalot na lodówkę!!!" - no nic dziwnego ja dwa dni wcześniej nic nie jadłaś! :) heh takie moje odczucia :)

chętnie poczytałabym bloga z przepisami na proste i zdrowe posiłki dla zabieganych, zapracowanych osób, ponieważ jest to mój problem :)

a co do Twojego pomysłu - za dużo. skup się na jednym temacie w całości, a na pewno osiągniesz sukces. bo taki misz masz jeszcze nikomu się nie udał :)
to tylko moje osobiste zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzać - tak jakby co :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Postcrossing