Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tłumaczenia - praca - germanistyka

12 maj 2012 - 14:55:31

cześć dziewczyny, piszę aby się Was poradzić.
właśnie jestem w trakcie pisania matur, kierunek do studiowania obrałam ekonomia lub jakieś finanse,rachunkowość.
tak sobie myślę, że chciałabym troszkę pracować w czasie studiów, wiadomo, rodzice co prawda utrzymanie mi zapewnią [mieszkam 100+ km od Warszawy, a tam idę] , ale chciałabym sobie dorobić albo po prostu dla satysfakcji.
wiem, że matura i studia niekoniecznie zapewnią mi pracę w zawodzie. znam dobrze język niemiecki
chciałabym zrobić jakiś kurs albo certyfikat [jeszcze sie nie orientowałam w tym] by móc dawać korepetycje lub
może zająć się tłumaczeniami. czy któraś z Was ma może w tym jakieś doświadczenie ? myślicie , że udałoby mi się w taki sposób troszkę zarobić ?


????????



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-12 15:01 przez patka0020.

tłumaczenia - praca - germanistyka

12 maj 2012 - 15:02:45

Do udzielania korepetycji nie musisz mieć żadnych certyfikatów, udzielałam 'korki' z angielskiego od pierwszej klasy liceum po ostatni rok studiów. Certyfikat na pewno Ci się przyda podczas szukania bardziej 'oficjalnej' pracy. Jeśli chodzi o tłumaczenia to nie miałam z tym styczności zawodowo, ale koledzy ze studiów już mieli jakieś teksty do tłumaczenia, oczywiście po znajomości, ale zawsze to coś, z tymże było to bardziej prywatnie. Gdyby ktoś miał Cię zatrudnić na pewno wymagaliby żebyś miała jakiś papier.

tłumaczenia - praca - germanistyka

12 maj 2012 - 16:05:59

dziekuje bardzo za odpowiedz :) moze ktos jeszcze ?

tłumaczenia - praca - germanistyka

26 kwi 2022 - 20:44:39

Ogólnie ja jestem zdania, ze gdy chodzi o same tłumaczenia to są one na pewno bardzo ważne i jeśli chodzi o mnie to ja bardzo lubię czytać artykuły z tym związane. Nawet niedawno wpadłam na świetny wpis https://dogadamycie.pl/blog/praca-naukowa-punkty-i-tlumaczenia-co-musisz-wiedziec/ który jak najbardziej każdemu mogę polecić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

motocyklistki , sa tu jakies??