Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 03:23:22

Mam trójkę wspaniałych chłopaków równiez miałam problemy jak ty tylko różnica jest taka że to ja chciałam odejść od niego powiedziałam sobie dosyć.Też ma ograniczone prawa tylko mój się poprawił od 14 miesięcy nie pije jest wspaniale.Gdy postanowiłam odejść wiedziałam że dam sobie rade mam przecież najukochańsze istoty tylko moje.Różnica między nami jest taka że ja mam rodzine która mi pomagała gdy nie miałam za co żyć.Przecież możesz iść do mopsu na wywiadzie powiesz że cie opuścił przedstawisz swoją sytuacje gdy szczerze porozmawiasz z pracownikiem socjalnym na pewno cie zrozumie nie ma co się wstydzić! czy mieszkanie za 1200 nie jest drogie ja bym powiedziała cholernie.Przeciesz możesz iść do mopsu po dotację w zależności czy masz na to mieszkanie umowę najmu.Mówiłaś ze sprzedałaś ciuchy firmowe żeby dzieciom kupić jedzenie to nic takiego bo ja też sprzedałam całe moje złoto też na ten cel przeżyłam rzeczy materialne dziś mamy jutro nie trudno się mówi jutro będzie lepiej.Wiesz co myślisz chcesz zeby wrócił bo gdy przestanie chlać znajdzie prace i będzie lepiej finansowo.Myśle że boisz się naprawdę biedy która cię czeka.Nie mówcie już o pracy dla tej kobiety kto ją przyjmnie?mówmy o rzeczach realnych.Co do brzdąca gdy go przestawisz na normalne jedzenie to znaczy możesz mu gotować zupki,moje dzieciaki juz od 6 mies nie chciały jeść mleka wiec dawałam im to co my jedliśmy.Tylko oni nie mieli zapalenie atopowe skóry więc poradź sie lekarza co możesz już mu wprowadzać poszukaj na internecie już okres noworodka ma za sobą niewiem ile mają pozostałe dzieci moje mi mówiły mamo dasz rade wierzyły we mnie a mają 9,7,3 bo wiedziały co zamierzam zrobić. Nie poddawaj sie.A co do ośrodka interwencji kryzysowej słyszałam o tym straszne ale to jest tak jak kobieta nie zna swoich praw i się swojego życia wstydzi.W tej sytuacji nie stać cię na to mieszkanie ja bym poszła do tego ośrodka,bo miałam taki plan nie obarczać mojej rodziny moimi problemami, nie mają cię prawa wyrzucić a jeśli nie będą chcieli cię przyjąć wezwij policję lub na drugi dzień spotkaj się z prezydentem miasta lub jego zastępcom ponieważ ośrodek podlega pod niego.A tak na marginesie to kierownik na pewno dostał po dupie za tą całą sytuację z tym chłopcem.Mieszkając tam składasz wniosek o mieszkanie socjalne nie wiem jakie są u was ale dwa razy możesz odmówić trzecie musisz przyjąć nie wszędzie przecież mieszka patologia ale masz swoje i nie musisz się nikogo pętać a w ośrodkach tylko mówią że mozesz mieszkać przez jakiś czas gówno prawda ja znam taką co mieszkała 2 lata do puki nie dostała mieszkania ale ona nie miała rozwodu z mężem a sprawy się przeciągały ale to inna bajka.Po jakimś czasie możesz wystąpić o nowe lokum.Czekając na mieszkanie korzystasz z mopsu będziesz miała alimenty.Coś na pewno odłożysz przez ten okres.Wiem że Ci jest ciężko i boisz się strasznie nowej sytuacji ale to zależy od ciebie czy przezwyciężysz wstyd i dasz rade sobie sama. Wiem jedno musisz być twarda i konsekwentna teraz on po prostu pastwi się nad tobą i śmieje ci się w twarz zadowolony z siebie pokaż mu że on jest gównem a sama sobie dasz radę.Mój się przestraszył na jednego to działa a na drugiego nie.Pamiętaj o dzieciach i o sobie po ty jesteś dla nich podporą i bezpieczeństwem i to ty żyjesz dla nich musisz patrzeć w przyszłość i się jej nie bać.Rozpisałam się ale jestem gadułą pozdrawiam:)

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 06:20:50

Monika dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Dużo mi to dało. Co się tyczy mieszkania,to uwierz mi ,że tyle u nas kosztuje stacja. To jest czynsz,odstępne,światło i woda. Dotacji do mieszkania nie dostaje,bo byłam u właścicielki i nie zamelduje mnie. Taki jest wymóg ,że muszę mieć meldunek. W centrum nie mają miejsca. Byłam wczoraj i pytalam. On dzisiaj dzwonił i chce wrócić,ale ja już nie chcę. Popił i chce podkurować się w domu do następnego wyjścia. Ja całą noc myślałam o tej sytuacji i wiem,że bez niego będzie lepiej. Moniki nie boję się biedy,bo ją znam. Wiem ,co to znaczy nie mieć na chleb. Przez ostatnie miesiące prawie wszystko wynioslam do lombardu. Nie mam juz nic wartościowego. Co się tyczy tego chłopaka to dużo osób za to polecialo. Szkoda dziecka. Moje dzieci go znały. Mi by serce pękło.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:00:38

Nie musisz mieć meldunku, ja też nie mam a dodatek mieszkaniowy dostaję. Musisz jedynie mieć umowę najmu.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:17:26

ojej, bardzo Ci współczuję ale wierzę, że dasz radę!!!

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:24:33

Ajmfree muszę mieć. Byłam w spółdzielni i pytalam.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:44:00

Powinnaś skakać z radości, że pozbyłaś się alkoholika z domu. Wszystko da się poukładać, jeśli nie szuka się wymówek i podejmuje działania zamiast skreślać wszelkie możliwości już na starcie. Jeszcze nic prawie nie spróbowałaś zrobić, a już płaczesz, że się nie da.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:45:06

Cytat
mordka551
Ajmfree muszę mieć. Byłam w spółdzielni i pytalam.

Bo w spółdzielniach zawsze każda pańcia co innego powie. Idź do urzędu, który przyznaje dodatek.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 11:56:20

Starababa skąd wiesz,że nic nie zrobilam? Byłam jeszcze raz dzisiaj w mopsie i zalatwilam tak,że pracownik przyjdzie jutro,a nie w ciągu 14 dni roboczych. Zlozylam pozew o alimenty. Jego smsy i tel. Ignoruje. Dalam ogłoszenie,ze za opiekuje się dzieckiem . Wstawiamy ubrania na szafkę. Oglosilam że zrobię tort okolicznościowy. Uwazasz ,że to mało ?Ajmfree dziękuje. Przejdą się do Urzędu Miasta.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:08:10

Napisałam "prawie" nic:) Sama zobacz jak pisałaś na początku wątku, a jak piszesz teraz. Wcześniej wszystkie rady negowałaś twierdząc, że się nie da bo to, bo tamto, a teraz już tak dużo zrobiłaś! Czasem osobie w sytuacji takiej jak Twoja trzeba wylać kubeł zimnej wody na głowę, a nie tylko głaskać i użalać się nad nią. Mam nadzieję, że będziesz na tyle rozsądna, żeby nie wpuszczać tej mendy kolejny raz do swojego życia i że uda Ci się stworzyć wspaniały dom dla swoich dzieci. Powodzenia!!!

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:20:07

Bo wczoraj była m naprawdę załamana i jeszcze jego babcia mi dołożyła. Dzisiaj wstalam silniejsza i pewna siebie. To nie ja powinnam się wstydzić tylko on. Ja nic złego nie zrobilam. Dziekuję wszystkim.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:23:22

Ty nie słuchaj jego babki, tylko działaj, myśl Tylko o sobie i dzieciach.

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:25:43

To nie urząd miasta przyznaje dotację tylko mops kwestia jest taka że ty wynajmujesz mieszkanie od właściciela mieszkania a nie od spółdzielni to ona wypisuje informację dotyczącą mieszkania np. ile osób mieszka w lokalu w danych na pewno informacje o właścicielu a nie twoje.A żebyś mogła korzystać z dotacji musisz być zgłoszona do spółdzielni a co za tym idzie właściciel mieszkania musi zgłosić do us inf o wynajmowaniu lokalu co za tym idzie podatek od nieruchomości założony na niego i koło się kręci...

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:30:55

Cytat
KotkaPsotka1234
I dlatego nigdy nie wyjdę za mąż i nie założę rodziny :> Tak wam,głupim ,prostym dziewkom się do tego spieszy ,a potem rozczarowanie,płacz i lament.Osobiście gardzę dziewczynami,których życiowym celem jest upolowanie faceta ,zaciągniecie go do ołtarza i urodzenie mu bachorów (choć w dzisiejszych czasach kolejność jest różna),to takie typowe u tępych dziewuch na prowincji :D Macie co chciałyście .Jesteście naprawdę śmieszne i wkurzajace zarazem z tym waszym wywyższaniem się faktem posiadania męża i bachorów,a jednocześnie robieniem z siebie umordowanych życiem rodzinnym męczennic ,o których mękach taka "niedojrzała" singielka jak ja nie ma zielonego pojęcia :D


popieram ! narobia bachorow a potem same problemy
i sie podciecaja jakich to ,,wspanialych" rodzin nie maja i jak wspaniale sie im nie zyje

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:38:46

Cytat
kraseczka
Cytat
KotkaPsotka1234
I dlatego nigdy nie wyjdę za mąż i nie założę rodziny :> Tak wam,głupim ,prostym dziewkom się do tego spieszy ,a potem rozczarowanie,płacz i lament.Osobiście gardzę dziewczynami,których życiowym celem jest upolowanie faceta ,zaciągniecie go do ołtarza i urodzenie mu bachorów (choć w dzisiejszych czasach kolejność jest różna),to takie typowe u tępych dziewuch na prowincji :D Macie co chciałyście .Jesteście naprawdę śmieszne i wkurzajace zarazem z tym waszym wywyższaniem się faktem posiadania męża i bachorów,a jednocześnie robieniem z siebie umordowanych życiem rodzinnym męczennic ,o których mękach taka "niedojrzała" singielka jak ja nie ma zielonego pojęcia :D


popieram ! narobia bachorow a potem same problemy
i sie podciecaja jakich to ,,wspanialych" rodzin nie maja i jak wspaniale sie im nie zyje
NASTEPNA SIE ZNALAZŁA !!

ZOSTAŁAM SAMA

22 lip 2014 - 12:53:59

Monika u nas mops dotacjami się nie zajmuje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

5 ankiet;)