Obecnie rozmawiamy o:

produkty dla dziecka

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

59 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

wykonawca budowlany

godzinę temu

szaty liturgiczne online

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

26 cze 2011 - 22:23:23

heh to mój mały musi najpierw oswoić się z butlą bo ciężko mu to wychodzi

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

26 cze 2011 - 22:29:41

To ja chyba pobiłam rekord w karmieniu. Karmiłam do 5 roku życia.
Jak miał pół roczku, zaczęłam go wozić do żłobka. Tam przez cały dzień nic im nie jadł. Nijak go nakarmić nie mogli. Jak go odbierałam po pracy to najpierw musiałam się rozbierać i dawać mu cycka. Zgroza.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 12:17:11

Cytat
confetti3353
To ja chyba pobiłam rekord w karmieniu. Karmiłam do 5 roku życia.
Jak miał pół roczku, zaczęłam go wozić do żłobka. Tam przez cały dzień nic im nie jadł. Nijak go nakarmić nie mogli. Jak go odbierałam po pracy to najpierw musiałam się rozbierać i dawać mu cycka. Zgroza.

wow no to faktycznie rekord. Znam tylko jedną babeczkę, która karmiła tak jak Ty :) Najlepsze, że jej dzieci chodzą już do podstawówki, a jeszcze nigdy nie były nawet przeziębione ;0 no ale tak długo to dla mnie byłoby niekomfortowe już :)

zweryfikowana
Posty: 239
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 20:13:01

SZUKAM PRACY JAKO NIANIA.
ZABRZE I OKOLICE
SZUKAM PRACY JAKO NIANIA.
ZABRZE I OKOLICE

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 20:17:14

Cytat
confetti3353
To ja chyba pobiłam rekord w karmieniu. Karmiłam do 5 roku życia.
Jak miał pół roczku, zaczęłam go wozić do żłobka. Tam przez cały dzień nic im nie jadł. Nijak go nakarmić nie mogli. Jak go odbierałam po pracy to najpierw musiałam się rozbierać i dawać mu cycka. Zgroza.

wybacz ale dla mnie to chore :/ karmić z cycka 5 letnie dziecko

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 20:19:54

mój synek na szczęście się sam przestawił, jak poczuł flachę koło piątego miesiąca to stopniowo mniej jadł cyca aż mu się całkiem odechciało w ósmym miesiącu:-)
http://forum.szafa.pl/32/3828976/dziewczyny-z-krakowa.html

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 20:22:11

mnie mama x lat temu oduczyła szybciutko! ;) nasypała ciut soli na sutka i się krzywiłam, później tak samo oduczyła mnie smoka! ;) mojego brata też, nie było z tym problemu ;) sposób sprawdzony sprzed 20kilku lat! ;)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

27 cze 2011 - 20:25:13

a to prawda ze od karmienia piersi "flaczeja" ?

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 10:39:36

posypać cyca solą lub odrobiną pieprzu ewentualnie zalepić plastrem żeby maluch się zdziwił że cyca nie ma to są sprawdzone i skuteczne sposoby moich bratowych i moich znajomych całkowicie nie szkodliwe dla dziecka

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 10:45:31

Nie mam tego problemu i bardzo się cieszę, bo wiem,że to potrafi byc problemem dla mam :( moja siostra karmiła córkę jeszcze calkiem niedawno, a mała ma już ponad 2 lata!! było jej wygodnie,bo w nocy nie ssała,a w dzień wystarczyło jej podstawic cyca,żeby nie płakała- dla mnie nonsens.... tak duże dziecko i cycek??? no ale tyle o mojej siostrze, uważam, że powinnaś wytłumaczyc dziecku, że cycuś ''poszedł spac'', albo ''trzeba mu zrobic papa'' i że nie może ssac, jak mu nie będziesz dawała bez słowa, to normalne,że będzie ryk. Masz niemały problem, bo pewnie wiele łez będzie wylanych, ale konsekwentnie i cierpliwie podejdź do tego... Takiemu dziecku już matczyne mleko nie jest tak potrzebne, ma zęby, może, a raczej musi jeśc normalne pokarmy, to tylko przyzwyczajenie i przywiązanie do piersi sprawia, że się jej domaga.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 10:50:09

Ja przestalam karmic jak mial roczek. Poprostu dokarmialam i z dnia na dzien coraz mniej przystawialam do cyca. Jednak u mnie juz konczyl sie pokarm, wiec mozliwe, ze z tego powodu mialam tez latwiej.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 10:50:10

Moj maly mial 9 miesiecy ale nie mialam problemu. Poprostu zniknelam mu z oczu na tydzien niecaly bo musialam wyjechac koniecznie i jak mnie nie widzial to nie plakal za cycem i zapommnial. Jak wrocilam to pil z butli tylko uszy sie trzesly ;) Gorzej ja mialam bo mnie strasznie piersi bolaly... :|

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 10:53:46

Cytat
dakota_aa
Nie mam tego problemu i bardzo się cieszę, bo wiem,że to potrafi byc problemem dla mam :( moja siostra karmiła córkę jeszcze calkiem niedawno, a mała ma już ponad 2 lata!! było jej wygodnie,bo w nocy nie ssała,a w dzień wystarczyło jej podstawic cyca,żeby nie płakała- dla mnie nonsens.... tak duże dziecko i cycek??? no ale tyle o mojej siostrze, uważam, że powinnaś wytłumaczyc dziecku, że cycuś ''poszedł spac'', albo ''trzeba mu zrobic papa'' i że nie może ssac, jak mu nie będziesz dawała bez słowa, to normalne,że będzie ryk. Masz niemały problem, bo pewnie wiele łez będzie wylanych, ale konsekwentnie i cierpliwie podejdź do tego... Takiemu dziecku już matczyne mleko nie jest tak potrzebne, ma zęby, może, a raczej musi jeśc normalne pokarmy, to tylko przyzwyczajenie i przywiązanie do piersi sprawia, że się jej domaga.

Zeby nie plakala:)? Moze dziewczynki sa wrazliwsze, moj synek ma 2.5 roku i rzadko placze nawet jak sie przewroci, a tez jest do mnie przywiazany, np. nieraz nie chce puscic jak gdzies ide bez niego, ale nie placze tylko sie przytula. Placze jedynie jak cos zbroi i na niego nakrzycze, a potem przeprasza;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 paź 2011 - 11:02:32

Cytat
hammie
a to prawda ze od karmienia piersi "flaczeja" ?

to nie od karmienia tylko od źle dobranego biustonosza. Śmieszą mnie babeczki, które ściskają swoje biusty w deformatorach, zapięcie prawie na karku a potem płacz "bo przez karmienie cycki opadły". Trzeba było zadbać o biustonosz to by się nic strasznego nie stało z biustem - wkurza mnie takie zwalanie winy na karmienie :)
Ja karmię drugie dziecko - biust mały nie jest i nie wisi mi :)

No ale z biustonoszami w Polsce ogólnie jest tak, że mało kobiet wie jaki powinno mieć prawidłowy rozmiar :) Pamiętam swoje zdziwienie jak usłyszałam, że powinnam nosić 65E mając 87cm w obwodzie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

proszę o pomoc