Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

03 lis 2009 - 23:32:35

moj synek nie jest az takim fanem cyca. wazne zeby raz w nocy byl. mimo to teraz dostaje okolo 5 razy dziennie. ma 9 miesiecy. za to ja mam problem. jade na uczelnie i po okolo 3 godzinach mleko tak leci, ze plami mi bluzki mimo wkladek laktacyjnych. co robic? robia mi sie zastoje tak jak w pierwszych kilku dobach!

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 lis 2009 - 12:39:40

masz duzo pokarmu ja tez tak mialam , wychodzlam do wc i sciagałam :)))) z czsem mniej nabieraly tez mi wkladki przesiakały..
mój mały juz druga dobe nie ssioe cyca . za to sporo je zupek kaszek nalesniczki itp ..jak nigdy on juz chyba sie pogodzil moze dziennie z 2 razy przypomni nastawiam druga piers i ucieka nie chce!!! dzis ide do ginekologa zapytam o proszki zatrzymujace laktacje i wykupie i zapytam o inna antykoncepcje ..3 dziecka nie planujemy:))))wystarczy nam parka:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-04 12:43 przez pelargonia84.

zweryfikowana
Posty: 407
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

04 lis 2009 - 23:19:52

Cytat
pelargonia84
Hejka dzisiaj maly tez nie ssal cyca w nocy scigalam 3 razy pokarm !!!!!!!!!!!!! piers mialam jak balon !! w dzien tez nie ssal 2 razy na kolano usiadl ale dalam mu ta druga gorzka piers . i uciekl ! To bedzie moja druga noc bez cyca i 2 doba tak naprawde ... w nocy troche poprotestowal 3 razy ale zasnal jakos myslałam ze bedzie gorzej . A dzis na kolacje sam sie domagał am am amamam , i zjadl tak duzo kaszki jak nigdy ... :))))) mam nadzieje ze mi sie uda . Mam pytanko dlugo bede musiala sciagac ten pokarm ! i czy potrzebne sa moze mi te tabletki od laktacji ! ?pozdr

ja po max tygodniu od zaprzestania karmienia juz nie musiałam spuszczać mleka, oradzam tabletki na zatrzymanie laktacji bo to jednak hormony, a wytrzymasz jeszcze te parę dni, prawda? :) i co, chyba nie jest tak strasznie jak się wydawało? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-04 23:22 przez paulha.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

05 lis 2009 - 19:35:56

Witam .. To juz 3 doba bez piersi dajemy rade :))) jest ok nie tak tragicznie
jak myslalam.. wczoraj wziełam tabletke od powstrzymania laktacjii i dziala dzis sciagalam tylko 2 razy a zawsze z 7 ...jestem szczesliwa :))) nie jestem ograniczona juz przez synka je duzo wszystkiego sam sie domaga am am am am ... dziwne ale prawdziwe ....
Witam wszystkie to juz 2 dzien biore proszki na zatrzymanie laktacji ... pod wieczor w trakcie jedzenia bo moze sie po nich krecic w glowie ... i tak biore lecz gdy budze sie o 24 mdli mnie glowa ciezka jakby wazyla z 20 kg mam dreszcze i chce mi sie wymiotowac ... Tak sie dzieje juz 2 dzien . Jak spuszczalam pokarm to tak mi sie zakrecilo i ciemno przed oczami zrobilo..! CZY to objay brania tych proszków ??????????I nie wiem czy brac czy je odstawic
szczesliwa bo to10 doba bez piersi dla mojego 20 miesiecznego synka :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) WERY HAPPY!!!!!!!!!!!!!!!! UDAŁO SIE !!!!!!!!!!!! w koncu!!!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-11 22:26 przez pelargonia84.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 22:49:16

Hej! Mój synek ma 1 rok i 2 miesiące. Zdecydowałam przestać karmić piersią. Problem w tym że nie wiem jak to zrobić... Butelką się bawi, pociągnie parę łyków i na tym koniec. Przy piersi siedział by non stop. Długo się nad tym wahałam, ale widzę że im jest starszy tym jest coraz gorzej :/ Macie jakieś pomysły? Co u was poskutkowało?

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 22:52:03

może nakrop na pierś cytrynę to nie będzie mu smakował - ja znam taki sposób hehe nie jestem mamą więc trudno mi się wypowiedzieć na ten temat

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 22:53:42

U nas poszło szybko i bezboleśnie, aż byłam w szoku. Ograniczałam liczbę karmień, aż zostało tylko to wieczorne i nocne, potem tylko nocne. Ale na szczęście od razu chciał pić z butelki, więc łatwo nam poszło. Karmiłam przez 9 miesięcy. Powodzenia:)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 22:54:07

dokładnie tyle miał mój synuś jak odstawiłam. nie było problemu po 1 pił z butli już wcześniej mleko jak byłam w pracy po 2 powiedział, że mleczko w cycu się skończyło. mi się udało ale wiem, że dal wielu dzieci to trudne. mój mały jeszcze długo się "nasadzał" na cyca. nosiłam latem golfiki z krótkim ręk bo mnie od góry wszędzie rozbierał. miarka się przebrała jak się przy proboszczu na kolędzie dobierał i bidulek uciekł w popłochu

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 22:57:46

ja posmarowalam sutek musztarda i poskutkowalo po 17 miesiacach karmienia

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 23:00:53

z moją córką nie było problemów, Sama jak miała 7 miesięcy nie chciała już jeść. Dosłowne odwracała głowę i robiła "ble". Teraz karmię synka, ma 4,5 m-ca ale widzę, że będzie chyba ciężko z oduczaniem bo on bardzo chce cyca. Pediatra kazała dawać mi raz czy dwa w tygodniu po łyżeczce jabłuszka i banana to on się krzywi i wypluwa.

No ale Ty możesz kupić sobie butelkę imitującą pierś np. z Medeli i mieszać sztuczne mleko ze swoim i tak mu podawać. Potem stopniowo zmniejszać ilość mleka swojego aż w końcu będzie tylko sztuczne. Moja koleżanka tak robiła i szybko małego oduczyła.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 23:01:50

Smarowanie odpada bo on praktycznie wszystko by zjadł a cytrynę to uwielbia :) Od dłuższego czasu już karmię go tylko w nocy i przy usypianiu gdy jestem sama w domu, bo inaczej przy mnie nie zaśnie :( Kojarzę mu się z zabawą no i cycem :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 23:02:20

karmiałm przez 1,5 roku:)

po pierwsze musisz podjąć decyzję, że odstawiasz dziecko od piersi. Jesli to postanowisz to nie możesz się "złamać" jak mały będzie płakał i prosił o pierś. Ja na weekend wyjechałam do moich rodziców, z małym został mój mąż. Jak do mnie przyjechali to byłam ubrana w golf, powiedziałam synkowi, że "dydusie" są chore, ze nie ma juz mleka- było troszkę płaczu, ale nie wymiekłam, nie dałam mu piersi, ale za to bardzo często go przytulałam, rozmawiałam z nim, itd.. Starałam się przez jakiś czas nie nosić dekoldów, nie przebierałam sie przy synku, itp.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 23:07:41

Ja karmiłam synka tak długo jak mogłam, pomimo że pracowałam i niestety też było trudno go odstawić. Pomogła ostra sproszkowana papryka, którą nosiłam w kieszeni i jak chciał cyca to smarowałam nią mówiąc, ze się zepsuły. Początkowo pił i pluł. Po kilku dniach sam zrezygnował

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

24 cze 2011 - 23:09:28

Cytat
sklejka17
Ja karmiłam synka tak długo jak mogłam, pomimo że pracowałam i niestety też było trudno go odstawić. Pomogła ostra sproszkowana papryka, którą nosiłam w kieszeni i jak chciał cyca to smarowałam nią mówiąc, ze się zepsuły. Początkowo pił i pluł. Po kilku dniach sam zrezygnował

to jest nawet dobre :)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

25 cze 2011 - 12:01:20

Wiem co to znaczy bo miesiąc temu odstawilam od piersi moje 11miesięczne blizniaczki,miałam już dosyć tego ciągłego karmienia byłam już tym zmęczona.Po pierwsze to musi być stanowcza decyzja i wytrwałość, jest o wiele łatwiej jeśli dziecko pije z butelki.Moja jedna mala w ogóle nie chciała butelki,próbowałam z tysiąc razy zanim w końcu wypiła cokolwiek z butelki.Wtedy już spokojnie wiedziałam,że udam mi się je odstawić i,że warto już próbować i udało się:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

proszę o pomoc