Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

1 minutę temu

Biznes

5 minut temu

tabernakula sklep

25 minut temu

zakupy internetowe

49 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 08:37:24

Cytat
roso
mocno też obwiązujesz sie w tym czasie bandażem, żeby mleko tak nie napływało i mało pijesz.
OMG
stara szkoła, bandażowanie=zastoje.
Moja babcia kiedyś tak robiła, tak jak moja mama. Efekt taki, ze zrobiły się ropne zastoje, cięcie piersi (mama miała aż 2 razy) odechciało jej się bandażowania.
Jak odstawiałam córkę stopniowo (miałam bardzo dużo pokarmu że jak nie karmiłam 3 godziny to miałam nabrzmiałe kamienie) to moja mama była w szoku że tak ładnie poszło, bez żadnych dolegliwości typu temperatura, sine piersi itp.
Cytat
mantra
Napisz na jakimś forum dla mam, tam na pewno więcej dziewczyn ma takie doświadczenia i lepiej ci doradzą. Ale - nie ustępuj NIGDY szantażowi dziecka, bez względu w jakiej sprawie, bo będziesz mieć bardzo trudno z dziećmi. I naucz też tego męża. To że płącze nie znaczy że jest biedny ale że manipuluje twoimi uczuciami (zwłaszcza jeżeli to płacz gdy czegoś nie dostaje ;))
Dokładnie!!! To że płacze, czy dostaje spazmy to nie znaczy że płacze z głodu, czy coś złoego mu się dzieje.
Jak mąż się odzywa w takich sytuacjach to porozmawiaj z nim że nie powinien w obecności dziecka (ma 20 m-cy ale jest bardzo kumaty) podważać twój autorytet, w sensie, ty podjełaś decyzję, a mąż w ten sposób napewno nie pomaga, a ty stresujesz się i obwiniasz że może źle robisz.
Twoja pierś, twoja decyzja.
Miałam taką samą sytuację jak zabrałam małej smoczka. Mój M nie mógł znieść że dziecko płacze i mówi: Daj jej smoczka :/
Ale na szeczęscie nie posłuchałam, nie uległam i udało się szybko zabrać smoczka. Ale im dłużej będziesz zwlekać, rezygnować, powracać do karmiania, tym dłużej będziecie się męczyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 08:45 przez Ha-nn-aH.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:02:12

wiesz ja tez odstawiałam stopniowo, dając małemu coraz mniej piersi, ale miałam tyle pokarmu że nie dałabym rady bez tabletek, co do zastojów to zrobiły mi się ponieważ Mały ssał z jednej piersi bardziej z drugiej mniej, nie chciał dopijać do końca, i kiedy przyszło go odstawić zastoje już miałam, ale bez temperatury czy sinych piersi, wystarczył dokładny i częsty masaż (bolesny ale pomógł).

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:07:36

ajak jest z sikaniem w nocnik .. mój robi w pieluche .. latem go uczylismy zreszta teraz tez siada na 2 sekundy i wstaje ale widzi ze siostra co robi jak robi .. Wydaje mi sie ze on jest za bardzo cwany .. i jak sie mówi usiadz Dawidku na nocniczek zrób siusiu poleci posiedzi 2 s i wstaje albo mowi yyyyy ze nie . jakos z chłopcami ciezej sie to robi te odstawianie uczenie pozniej sie rozwijaja .. JAK moja corka miala roczek to sama siusiala w nocniczek cyca juz nie ssala a on z innej gliny ulepiony :)))) . narazie obywa sie bez cyca zjadl jajeczniczki kilka lyzeczek ale stoi juz nademna i mówi " mama ,mama a ja co synku ? cyca " i to takim p[odniesionym tonem cyca alezapomina i juz go nie ma polecial cos psocic !:))))

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:11:36

Cytat
pelargonia84
ajak jest z sikaniem w nocnik .. mój robi w pieluche .. latem go uczylismy zreszta teraz tez siada na 2 sekundy i wstaje ale widzi ze siostra co robi jak robi .. Wydaje mi sie ze on jest za bardzo cwany .. i jak sie mówi usiadz Dawidku na nocniczek zrób siusiu poleci posiedzi 2 s i wstaje albo mowi yyyyy ze nie . jakos z chłopcami ciezej sie to robi te odstawianie uczenie pozniej sie rozwijaja .. JAK moja corka miala roczek to sama siusiala w nocniczek cyca juz nie ssala a on z innej gliny ulepiony :)))) . narazie obywa sie bez cyca zjadl jajeczniczki kilka lyzeczek ale stoi juz nademna i mówi " mama ,mama a ja co synku ? cyca " i to takim p[odniesionym tonem cyca alezapomina i juz go nie ma polecial cos psocic !:))))

Też słyszłąm że chłopcy wolniej się uczą, ale i przyjdzie na to pora. Najpierw zrób porządek z karmieniem, a potem ucz czegoś nowego.
Moja córka siadan na nocnik, a raczej jest na niego sadzana (raz dziennie po spaniu), i mam gwarancję że zawsze zrobi siku w ciagu 5 minut, ale próbuję ją czym w tym czasie zająć. Jak nie książeczka, to bajka w TV.
Trzeba niestety na początku posiedzieć przy dziecku, bo inaczej i tak ucieknie z nocnika.
Cytat
roso
wiesz ja tez odstawiałam stopniowo, dając małemu coraz mniej piersi, ale miałam tyle pokarmu że nie dałabym rady bez tabletek, co do zastojów to zrobiły mi się ponieważ Mały ssał z jednej piersi bardziej z drugiej mniej, nie chciał dopijać do końca, i kiedy przyszło go odstawić zastoje już miałam, ale bez temperatury czy sinych piersi, wystarczył dokładny i częsty masaż (bolesny ale pomógł).

Uwierz mi że bandażowanie to nie sposób. Zablokuje się w jednym miejscu mleko, bo akuart będzie mocniej ścisnięty w tym miejscu i kanał się zatka.
Położne i ginekolodzy odradzają takie sposoby.
Od odstawienia córki od piersi mija własie rok i dopiero 3 miesiące temu zanikło całkowicie mleko (po diecie). Pojawiało się tylko gdy mocniej nacisnełam sutek.

My jesteśmy właśnie na etapie rezygnacji z jednej porcji mleczka. Hania je uwielbia i piła by tylko mleko. Ale teraz siedzi przy stole i zajada sama kanapkę pokrojoną w kosteczkę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 09:17 przez Ha-nn-aH.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:21:12

oj z tymi naszymi dziecmi :)))) Wszystko kuma a tego co trzeba to nie kuma :000 AlBO UDAJE ZE NIE KUMA BO SIE SMIEJE I TAKIM ZARTOBLIWYM GLOSIKIEM MOWI ::))))) SWANIACTWO NIE ZNA GRANIC!!! ALE JA MUSZE BYC TWARDA !!
TYLKO POWIEDZCIE Mi JEDNO NADAL MAM BRAC TE TABLETKI ANTY KONCEPCYJNE ??? BO NA WIZYTE CZEKAC BEDE Z 2 TYG a jak bede powoli odstawiac go i bedzie mało ssał rzdko to tabletki beda działały ? mysle ze tak przeciez jeszcze bedzie ssał a ze mało ? co o tym sadza mamusie ?????????????

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:35:23

Cytat
pelargonia84
oj z tymi naszymi dziecmi :)))) Wszystko kuma a tego co trzeba to nie kuma :000 AlBO UDAJE ZE NIE KUMA BO SIE SMIEJE I TAKIM ZARTOBLIWYM GLOSIKIEM MOWI ::))))) SWANIACTWO NIE ZNA GRANIC!!! ALE JA MUSZE BYC TWARDA !!
TYLKO POWIEDZCIE Mi JEDNO NADAL MAM BRAC TE TABLETKI ANTY KONCEPCYJNE ??? BO NA WIZYTE CZEKAC BEDE Z 2 TYG a jak bede powoli odstawiac go i bedzie mało ssał rzdko to tabletki beda działały ? mysle ze tak przeciez jeszcze bedzie ssał a ze mało ? co o tym sadza mamusie ?????????????

Bierz dopóki karmisz (podejrzewam ze to cerazzette). Używaj w tym czasie prezerwatyw bo mały ssie pierś, ale to już nie jest takie karmienie, więc obawiam sie że działanie tabletek może być osłabione.
Sama nie wiem.
Ja po odsawieniu od piersi nie zabezpieczam się wogóle, ale liczę się z kolejną ciążą i wcale nie będę zła jeśli zajdę :)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:35:48

Ja karmiłam do 6 miesięcy, teraz tylko w nocy, mój synek sam się oduczył, bo dokarmiałam go butlą, tak więc bardziej polubił smoka, a szkoda bo chciałam go karmić do roku.

zweryfikowana
Posty: 407
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 09:43:50

jesli zaczniesz brac te tabletki (na zastój pokarmu, nie pamiętam nazwy) to już nie możesz przystawić dziecka do cyca, a będzie to trudne, uwierz mi bo mój też był mały cycek, a udało mi się jak zaczęłam na piersi sypać pieprz, próbował ich przez dwa, trzy dni a potem zaprzestał (miał 1,5 roku), a mleko odciągałam stojąc nad wanną :) ale tylko do czterech dni, potem już było coraz lepiej. Teraz mój Tosiek się śmieje jak mu mówię że jadł mleko z cyca, a minęło dopier pół roku, ach ta pamięć złotej rybki :) pozdrawiam i życze powodzenia!!! podobno z chłopcami jest trudniej, już od małego im tylko cycki w głowie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 09:44 przez paulha.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 10:38:30

Cytat
Ha-nn-aH
Cytat
pelargonia84
oj z tymi naszymi dziecmi :)))) Wszystko kuma a tego co trzeba to nie kuma :000 AlBO UDAJE ZE NIE KUMA BO SIE SMIEJE I TAKIM ZARTOBLIWYM GLOSIKIEM MOWI ::))))) SWANIACTWO NIE ZNA GRANIC!!! ALE JA MUSZE BYC TWARDA !!
TYLKO POWIEDZCIE Mi JEDNO NADAL MAM BRAC TE TABLETKI ANTY KONCEPCYJNE ??? BO NA WIZYTE CZEKAC BEDE Z 2 TYG a jak bede powoli odstawiac go i bedzie mało ssał rzdko to tabletki beda działały ? mysle ze tak przeciez jeszcze bedzie ssał a ze mało ? co o tym sadza mamusie ?????????????

Bierz dopóki karmisz (podejrzewam ze to cerazzette). Używaj w tym czasie prezerwatyw bo mały ssie pierś, ale to już nie jest takie karmienie, więc obawiam sie że działanie tabletek może być osłabione.
Sama nie w liczę się z kolejną ciążą i wcale nie będę zła jeśli zajdę :)
ten lek to azalia .... pdjelam decyzje nie daje mu piersi smaruje pieprzem i nie chce brac i scigac bede nad wanna zobaczymy co z tego wyjdzie wróe do tematu ..zakilka dni lub tygodni , musze byc silna . A c bedzie w nocy ???????????? z butelki nie napije sie wiem to

zweryfikowana
Posty: 407
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 10:45:39

co w nocy? w końcu nie będzie się budził na cyca, przynajmniej u mnie tak było. Jak tylko przestałam karmić to Tosiek zaczął przesypiać całą noc (no i ja też:)) będzie dobrze, tylko się nie złam, jak przetrwasz pierwsze trzy dni to potem juz z górki, powodzenia :)
a i co ważne, nie ściągaj całkowicie pokarmu ,tylko tyle aby Ci przyniosło to ulgę, inaczej będzie Ci się automatycznie coraz więcej gromadziło, czyli po troszku i odchodzimy od wanny :) lepiej częściej i mniej, tak jak z jedzeniem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-02 10:49 przez paulha.

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 11:17:09

chodzi mi przez te pierwsze kilka nocy jak sie bedzie budzil 3 razy butelki nie bedzie pij gwarantuje! to co mam mu dac .! bedzie placz p0ozniej tonormalne ze nie bedzie siebudzil a teraz

zweryfikowana
Posty: 407
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 11:40:28

mój też butli nie pił, i jeśli dobrze pamiętam miałam przygotowaną wodę na wszelki wypadek (w butli:), trochę sie pokłócił przez sen i padał, to była kwestia minuty, dwóch i odlatywał do krainy elfów, ale to ze dwa razy sie zdarzyło, a szczerze powiem że jak tylko cyca zabrałam to zaczął w końcu przesypiać całe noce. Też pamiętam że się bałam ale byłam bardzo mile zaskoczona że tak gładko poszło, zacznij od dzisiaj im bardziej będziesz w czasie odwlekać to gorzej, synek jest coraz bardziej cwańszy :) i masz napisać jak Ci poszło :)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 11:47:21

ok napewno to zrobie a swoja droga jeszcze dzis nie ssal:) a piers mam jak glowe :)))) ululam go i ide do WANNNY:)))0

zweryfikowana
Posty: 407
Ostrzeżenia: 1/5

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 12:24:35

właśnie zobaczyłam, że też z lubelskiego jesteś, z lublina czy okolice? :)

Odstawianie od piersi.-POMOCY!!!

02 lis 2009 - 12:31:59

jest m bodaj zetaki sprzecik do odciagania mleka z piersi,odciagnij a potem w butelke i w malego napoczatku bedzie marudzil ale zczasem sie nauczy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

proszę o pomoc