Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:42:11

Cytat
CHRUPEK
Cytat
bayacalifornia
nie mowi , to nic nam nie moze powiedziec.jest bardzo ruchliwy.caly czas sie rusza.pani psycholog wykluczyla logopede i laryngologa.widzi w nim jakies zaburzenia psycho-ruchowe (typu objawy adhd lub autyzmu).teraz kolejna wizyta w srode i prawdopodobnie bedzie termin ustalenia na badania (komputer mozgu i eeg mozgu) . moze ma troszke jakies objawy chorobowe,ale mi chodzi konkretnie o uspokojenie dziecka mimo jego choroby ,jakies podejscie czy proby zeby on sie po prostu uspokoil

moja koleżanka jest terapeutką EEG Biofeedback - zainteresowała się tym właśnie przez problemy z synem
teraz prowadzi sama terapie dla innych dzieci i szkolenia dla firm

to jej strona http://luxmedical-biofeedback.pl/?id_page=1&lang=pol


wielkie dzięki :) , czy wiesz cos jeszcze na temat eeg ?? czy u dzieci stwierdzano jakies zaburzenia mozgu?czy rzeczywiscie te badania cos daja ?

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:50:04

hmm ja sama chodziłam na Biofeedback w zeszłym roku,to jakaś porażka.. Jest drogie,jedna sesja kosztuje 50 zł a potrzeba od 10 do 20 sesji.. No,ale czego się nie robi dla dziecka. Według mnie to głupota,każą patrzeć się na samochodzik,wtedy on będzie jechał,a mi jechał nawet kiedy miałam zamknięte oczy czy wiązałam buta.. Tyle,że ja nie byłam za bardzo ruchliwa,tylko nie potrafiłam się skupić w szkole,ciągle o czymś innym myślałam,ale nie biegałam,nie wierciłam się czy nie krzyczałam.. Podsuowując,BIOFEEDBACK odradzam.

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:51:53

wow,na stronie,którą podała Chrupek jest 110 zł,to dopiero masa kasy się robi po 20 razach..

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:15:42

eeg i komputer u malego dziecka robi sie na spiaco tzn. usypiaja go .ale dziecko ma miec badania robione w szpitalu (bezplatnie)

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:21:47

jestem tego samego zdania
mysle ze te rady sa bardzo trafione

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:23:07

Cytat
czerwona_mona
nie jestem ekspertka co do tego,ale często opiekuje się dziecmi i wiem o co ci chodzi.
a więc tak:
jeżeli się tak zachowuje bije,kopie,krzyczy..to ustal mu jakiś 'kąt' ,w sensie połóż kocyk ,bądź poduszkę.
jak będzie się tak zachowywał to posadź go tam,jak nie posłucha rób to aż to skutku. tylko nie krzycz,nie reaguj na to.
właśnie,nie reaguj na jego krzyk,gdy tylko krzyczy usiądz gdzieś i np. udawaj ,ze czytasz książkę. on na pewno będzie chciał zwrócić na siebie uwagę. po pewnym czasie zacznij mu tłumaczyć ,ze tak nie wolno i ze jak będzie tak robił to np. nie dostanie ulubionej rzeczy. gdy nie będzie reagował rób to co robiłaś,czytaj książkę bądż krzątaj sie po kuchni.
udając ,ze nic cie to nie interesuje.
u mnie to po pewnym czasie poskutkowało,tylko pamiętaj nie krzycz na niego,ie daj się wyprowadzić z równowagi.

a i jeszcze jedno,jak sie uspokoi i będzie można z nim rozmawiać to mu wytłumacz ,ze jak będzie chciał krzyczeć to niech pójdzie np.do łazienki,wykrzyczy się i niehc wróci. to już nie jest takie małe dziecko,on bardzo duzo rozumie .:)

a macie jeszcze jakieś dzieci?

jestem tego samego zdania
mysle ze te rady sa bardzo trafione

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:24:43

Cytat
bayacalifornia
Cytat
malaaa888
Hmm mam nadzieję że nie stosujecie kar typu,, stanie w kącie lub klaps w tyłek'' bo to może jeszcze pogorszyć sprawę. Może dziecko wpada w histerię wtedy kiedy chce zwrócić na siebie waszą uwagę? Może liczy na więcej zabawy z wami? To dziwne że jeszcze nie mówi. Spróbujcie z nim duużo rozmawiać, pytać go o coś, dziecko musi w końcu ,,się przełamać '' i zacząć mówić, moze właśnie dlatego się wścieka bo może czegoś potrzebuje a nie umie wam tego powiedzieć.

dobra rada .dzieki


dokladnie strajcie sie z znim jak najwiecej rozmawiac, kiedy juz sie uspokoi, mozesz skorzystac z rad wyzej, tzn ta poduszka itp, wazne jest zebys porozmawiala z dziecki, najlpeiej od razu po calej sytuacji, wytlumacz mu, ze jego zachowania sprawia wam przykrosc, ze chcielibyscie znac powod dla ktorego sie tak denerwuje, mow mu ze go bardzo kochasz, ale ze takie zachowanie rowniez i Ciebie, wazne jest rowniez, zeby przy takiej rozmowie nie stac jakby nad dzieckim, tylko znizyc sie do niego w taki sposob, abys mogla mu patrzec prosto w oczy
wydaje mi sie, ze wlasnie te zachowania w przypadku synka sa wyuczone, prawdopodobnie jest nauczony, ze placzem moze wszytko wymusic, moze byc tak, ze jest nerwowy, nie wiem czy podawanie lekow est najlepszym pomyslem, no ale na tym ja sie nie znam, raczej to nalezy do specjalistow, wg mnie leki to ostatecznosc, ja swojej corce podawalabym je w ostatecznosci
moze wybierz sie do innego psychologa dziecinnego badz terapeuty ;) powodzenia:)

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:25:31

SUPER NIANIA:)

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:28:19

jesli dziecko ma 3,5 roku i nie mowi tylko porozumiewa siew swoim wlasnym jezyku to jest to nie dobry znak . moze to byc autyzm przy dzieciach z tym schorzeniem nie wolno glosno krzyczec ani mowic ale najlepiej jedz do dobrego specjalisty bo czym szybciej zostanie postawiona diagnoza tym szybciej zaczniecie rehabilitacje i w miare normalne zycie . wejdz tez w google i poczytaj o autyzmie , sa specjane grupy wsparcia tam uzyskasz konkretniejsza pomoc niz na szafie .

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 15:55:26

wyglada to na lekkie objawy autyzmu...,ale...najpierw przenalizuj relacje w waszej rodzinie, moze jest jakis powod dlaczego maly sie tak zachowuje...??? ja bym radzila znalezc dobrego naturo- terapute z prawdziwego zdarzenia, zmienic dziecku diete etc ( nie dawaj mu cukru bialego, slodyczy .), etc. to sa proste i naturalne matody, ktore w wiekszosci przypadkow potrafia zdzialac cuda. najlepiej zrob wszystkie badania sposobem medycyny konwecjonalnej,i rownolegle prowadz terapie "niekonwecjonalne"... rozejrzyj sie w dziedzinie Ayurvedy- medycyna naturalna, dobry medyk ayurvedyczny Vaidya moze byc tu bardzo pomocny...
zycze powodzenia i cierpliwosci

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 17:54:52

Cytat
bayacalifornia

wielkie dzięki :) , czy wiesz cos jeszcze na temat eeg ?? czy u dzieci stwierdzano jakies zaburzenia mozgu?czy rzeczywiscie te badania cos daja ?

niestety nic więcej nie wiem
wiem tylko tyle że ta koleżanka miała takie problemy z synem
ciągle latali po lekarzach, wysyłała go do sanatorium ze szkołą gdzie miał zajęcia itp a w między czasie sama się szkoliła w takim kierunku by pomóc synowi.
Z tego co widzę są znaczne poprawy u jej syna ale wiadomo na to trzeba czasu. Teraz jest jej łatwiej mu pomóc bo ma wiedzę na ten temat i otworzyła gabinet

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 19:30:27

Cytat
agata74
jesli dziecko ma 3,5 roku i nie mowi tylko porozumiewa siew swoim wlasnym jezyku to jest to nie dobry znak . moze to byc autyzm przy dzieciach z tym schorzeniem nie wolno glosno krzyczec ani mowic ale najlepiej jedz do dobrego specjalisty bo czym szybciej zostanie postawiona diagnoza tym szybciej zaczniecie rehabilitacje i w miare normalne zycie . wejdz tez w google i poczytaj o autyzmie , sa specjane grupy wsparcia tam uzyskasz konkretniejsza pomoc niz na szafie .


dzięki

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 19:31:30

Cytat
padma
wyglada to na lekkie objawy autyzmu...,ale...najpierw przenalizuj relacje w waszej rodzinie, moze jest jakis powod dlaczego maly sie tak zachowuje...??? ja bym radzila znalezc dobrego naturo- terapute z prawdziwego zdarzenia, zmienic dziecku diete etc ( nie dawaj mu cukru bialego, slodyczy .), etc. to sa proste i naturalne matody, ktore w wiekszosci przypadkow potrafia zdzialac cuda. najlepiej zrob wszystkie badania sposobem medycyny konwecjonalnej,i rownolegle prowadz terapie "niekonwecjonalne"... rozejrzyj sie w dziedzinie Ayurvedy- medycyna naturalna, dobry medyk ayurvedyczny Vaidya moze byc tu bardzo pomocny...
zycze powodzenia i cierpliwosci

czy naprawde medycyna konwecjonalna jest dobra w tym przypadku??

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 19:35:35

a to zdjecie mojego "niewartuska"


jak uspokoić dziecko ??

09 lip 2009 - 22:21:59

czy naprawde medycyna konwecjonalna jest dobra w tym przypadku??[/quote]

moim zdaniem dobrze korzystac z obu, tej konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, jesli pomagaja a nie szkodza....droga srodka!.aczkolwiek, uwazam za tragiczne jesli 3- latka faszeruje sie juz jakimis mocniejszymi lekarstwami etc...predzej czy pozniej organizm wystawi za to rachunek!! !

następna dyskusja:

Przygotowania do ciąży- staranka