Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Czy słyszałyście o tym, że aby uniknąć wizyty rachmistrza w domu, można "spisać się" przez Internet?
Wypełnienie ankiety on-line zapewnia nas, że nie zadzwoni ankieter i nie przyjdzie rachmistrz. Spis powszechny przez internet najlepiej wykonać do dnia 7 kwietnia 2011 roku.

Zostało niewiele czasu, ja zasiadam dzisiaj:)
A może któraś mama już wypełniała i objaśni nam w dużym skrócie, bo strasznie mi się nie chce:)

To jest moment należy tylko wpisać PESEL i hasło a później NIP i IMIĘ i NAZWISKO i wszystkie dane same wyskoczą ze strony GUSu wystarczy potwierdzić ewentualnie zmienić i nawet 5 minutek to nie zajmuje :) no chyba że dopisujemy dzieci do lat 18 to następne 5 minutek :)

też muszę dzisiaj nad tym siąść i wypełnić

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Pocieszyłaś mnie darolisek :)
Zmuszę się później:)
Mam motywację-nie lubię takich "wizyt".

Ja właśnie dzisiaj się "spisałam" podałam swoje dane i Oliwiera, ale zastanawiam się jak to jest - każdy musi się spisać, tzn. jeszcze męża muszę spisać? Bo słyszałam, że tylko 1 osoba z gospodarstwa domowego, ale nie wiem czy to prawda i czy wtedy Spis Powszechny miałby sens. Napiszcie jak to jest! Polecam spisanie się przez internet- trwa to na prawdę 5 minut!

i podajcie link do strony, bo mój leń jest wieeeeelkiiiiiiii

ja wpisalam wszystkich po kolei z danego gospodarstwa,mama, tate i siostre no i oczywiescie siebie z rodzina:)

Też się spisałam przez internet, ale coś mało tych pytań. Pisali że będą pytać o więcej.
"W spisie powszechnym będą zebrane dane z następujących tematów badawczych:
1) stan i charakterystyka demograficzna ludności;
2) edukacja;
3) aktywność ekonomiczna osób;
4) dojazdy do pracy;
5) źródła utrzymania osób;
6) niepełnosprawność;
7) obywatelstwo;
8) migracje wewnętrzne;
9) migracje zagraniczne;
10) narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne;
11) wyznanie (przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego);
12) gospodarstwa domowe i rodziny;
13) stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki)"

A tu tylko wskoczyły moje dane, kazali podać miejscowość poprzedniego zamieszkania, narodowość, obywatelstwo, język. Nic o gospodarstwie domowym, mieszkaniu, źródłach utrzymania. To już nie będę musiała o tym opowiadać? Nie kumam ;)

Tu jest link, trzeba na początek wypełnić formularz identyfikacyjny :)

NSP



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-05 10:40 przez Aniuta26.

Właśnie zdziwiłam się, że ta ankieta taka krótka, w tv mówili, że wypełnienie zajmie od 40minut do godziny.

Cytat
monikaduszak2909
ja wpisalam wszystkich po kolei z danego gospodarstwa,mama, tate i siostre no i oczywiescie siebie z rodzina:)

no tak myślałam, to chyba mówili, że jak rachmistrz przyjdzie do mieszkania to 1 osoba może odpowiedzieć za pozostałe :)

majka, jostra.... ankiety są w większości krótkie, ale co któraś osoba drogą losowania będzie miała do wypełnienia dłuuuugą ankietę chyba ok 60pytań!

A ja właśnie myślałam, że wszyscy muszą odpowiadać na tak dużo pytań :) Jak nie to już widocznie mam spokój :D

Siebie juz spisalam :) pora na reszte rodzinki:)

Spisałam już siebie i dziecko, dzięki Bogu wylosowałam krótkie ankiety :)

ja się spisałam i od razu wszystkich którzy są zameldowani w mieszkaniu czyli 5 osób! Najpierw miałam pytania ogólne a potem szczegółowe każdej (!) z osób! na jedną osobę 10 stron pytań, nie wiem po co to wszystko... Myślałam że mnie szlag trafi, takie szczegóły pytali i głupoty że szok! Dobrze że mam to już za sobą ufff
wypełniałam to 3 dni, bo dłużej niż 20 min nie mogłam usiedzieć przy tym:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-05 11:36 przez efunia20.

następna dyskusja:

Czy ktoś widział wiosnę?Wiosno gdzie jesteś?..