Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:13:32

Przez pierwsze miesiące po porodzie wiadomo że nie ma się ochoty na sex, ale z czasem to mija...

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:14:07

a ja jestem w 9 miesiącu ciąży i mogłabym się kochać codziennie :/ Gorzej mój narzeczony - jemu wystarczyłby raz na tydzień, może więcej. Po porodzie będzie miał trochę luzu ale mam nadzieję, że szybko wrócę do normy.

Nie rób tego kochana tylko dla niego, Ty też musisz czerpać ze zbliżenia chociaż trochę frajdy. Może jesteś przemęczona, wciąż myślisz o córce, nawet podczas sexu..?

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:15:45

ja nie pomogę bo temat mnie nie dotyczy u mnie wszystko było ok .. jeśli ani razu po porodzie jeszcze się nie kochaliśie to może do pierwszego razu się zmuś że tak brzydko to nazwe a wtedy może obudzi się w tobie temperament .. jeśli nie pozostaje lekarz

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:18:49

Nie wiem co Ci doradzić.. U mnie było wręcz przeciwnie..
Zaczęliśmy się kochać 2 miesiące po porodzie,wiadomo,że nie zawsze była ochota,na pewno nie taka jak przed porodem i ciążą :D

A tego "pierwszego razu" po porodzie bałam się jak jakaś nastolatka:)
Muszę przyznać,że trochę się do tego zmusiłam,bo bałam się czy wszystko już się zagoiło i w ogóle:)
Ale przełamałam się i później było już coraz lepiej:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-14 13:20 przez Hooney_M.

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:19:32

w sumie to moze moj przyklad Ci troche pomoze. otoz, przez branie tabletek anty libido mam slabe, ale sa na to sposoby;) masaz, delikatne pieszczoty, czulosci troche ze strony paartnera, wspolna kapiel i ochota sama przychodzi:) moze sprobuj?;]zreszta, jakis czas temu na tlc lecial program o matkach, mlodych, dojrzalych i koncowy wniosek byl taki: dziecko nie jest najwazniejsze, najwazniejsza jestes TY! moze o tym tez pomysl;)

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:33:22

wiesz mialam ten sam problem. Około 10 miesięcy po porodzie dopiero powoli zaczęła wracać ochota na współżycie.Wydaje mi się że karmienie piersią też ma wpływ na libido. Jak przestałam karmić wszystko wróciło do normy. Także spokojnie, bez nerwów- cierpliwosci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-25 21:16 przez iwonaiwona444.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:43:15

Cytat
GOLDEN_ROSE
to mnie teraz przeraziłyście;/ ja za dwa miesiące rodzę. A powiedz mi jak szybko wszystko ci się zagoiło? jak szybko można się w ogóle zacząć kochać po porodzie? czy gdybyś teraz mogła wybrać drugi raz to zrobiłabyś sobie cesarkę? słyszałam że może się zdarzyć że długo wszystko się goi po naturalnym porodzie, albo lekarz źle pozszywa przez co później kobieta czuje się mniej komfortowo

nie prawda po naturalnym bardzo szybko wszystko sie goi , ja juz 2 h po porodzie poszlam do łazienki . Nastraszyli mnie ze bede miala cesarke to myslalam ze sie popłacze. Mnie lekarz pozszywał dobrze przynajmniej tam nie widac jak sie zrosłoa pomysl jakby zszyl źle brzuch? to by dopiero było. Mi sie zrosło super. Mąż mowi nawet ze jestem teraz ciaśniejsza niz przed porodem a tak sie bał :)

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:54:03

Cytat
bejbikis
Cytat
GOLDEN_ROSE
to mnie teraz przeraziłyście;/ ja za dwa miesiące rodzę. A powiedz mi jak szybko wszystko ci się zagoiło? jak szybko można się w ogóle zacząć kochać po porodzie? czy gdybyś teraz mogła wybrać drugi raz to zrobiłabyś sobie cesarkę? słyszałam że może się zdarzyć że długo wszystko się goi po naturalnym porodzie, albo lekarz źle pozszywa przez co później kobieta czuje się mniej komfortowo

nie prawda po naturalnym bardzo szybko wszystko sie goi , ja juz 2 h po porodzie poszlam do łazienki . Nastraszyli mnie ze bede miala cesarke to myslalam ze sie popłacze. Mnie lekarz pozszywał dobrze przynajmniej tam nie widac jak sie zrosłoa pomysl jakby zszyl źle brzuch? to by dopiero było. Mi sie zrosło super. Mąż mowi nawet ze jestem teraz ciaśniejsza niz przed porodem a tak sie bał :)
wole miec zle szyty brzuch niz broszke, broszka bardziej mi sie w zyciu przyda jak brzuch.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 13:58:52

Cytat
nurhia
Cytat
bejbikis
Cytat
GOLDEN_ROSE
to mnie teraz przeraziłyście;/ ja za dwa miesiące rodzę. A powiedz mi jak szybko wszystko ci się zagoiło? jak szybko można się w ogóle zacząć kochać po porodzie? czy gdybyś teraz mogła wybrać drugi raz to zrobiłabyś sobie cesarkę? słyszałam że może się zdarzyć że długo wszystko się goi po naturalnym porodzie, albo lekarz źle pozszywa przez co później kobieta czuje się mniej komfortowo

nie prawda po naturalnym bardzo szybko wszystko sie goi , ja juz 2 h po porodzie poszlam do łazienki . Nastraszyli mnie ze bede miala cesarke to myslalam ze sie popłacze. Mnie lekarz pozszywał dobrze przynajmniej tam nie widac jak sie zrosłoa pomysl jakby zszyl źle brzuch? to by dopiero było. Mi sie zrosło super. Mąż mowi nawet ze jestem teraz ciaśniejsza niz przed porodem a tak sie bał :)
wole miec zle szyty brzuch niz broszke, broszka bardziej mi sie w zyciu przyda jak brzuch.

zalezy jak cie zszyja. ja nie narzekam nie ma śladu po porodzie

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:05:54

To normalne, że przy małym dziecku jesteś zmęczona i nie masz ochoty, ale to minie, wszystko wróci do normy, jak odpoczniesz.

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:11:14

też tak miałam . u mnie to było ewidentne zmęczenie i problem z tarczycą. zrób badania i spróbuj się zdrzemnąć z dzieckiem nawet te 15 minut. ja się nauczyłam w tyle czasu wysypiać, bo ten mój mały szkrab też po tyle spał.
jeśli masz taką możliwość każ mężowi kąpać i kłaść spać dziecko wieczorem a Ty sobie chwilę odpocznij albo zrób się na bóstwo. od razu libido podskakuje jak człowiek nie czuje się jak pies :)

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:15:20

moja córka ma już 3 latka a mi nadal ochota na sex nie wróciła...

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:22:06

Cytat
nurhia
Cytat
bejbikis
Cytat
GOLDEN_ROSE
to mnie teraz przeraziłyście;/ ja za dwa miesiące rodzę. A powiedz mi jak szybko wszystko ci się zagoiło? jak szybko można się w ogóle zacząć kochać po porodzie? czy gdybyś teraz mogła wybrać drugi raz to zrobiłabyś sobie cesarkę? słyszałam że może się zdarzyć że długo wszystko się goi po naturalnym porodzie, albo lekarz źle pozszywa przez co później kobieta czuje się mniej komfortowo

nie prawda po naturalnym bardzo szybko wszystko sie goi , ja juz 2 h po porodzie poszlam do łazienki . Nastraszyli mnie ze bede miala cesarke to myslalam ze sie popłacze. Mnie lekarz pozszywał dobrze przynajmniej tam nie widac jak sie zrosłoa pomysl jakby zszyl źle brzuch? to by dopiero było. Mi sie zrosło super. Mąż mowi nawet ze jestem teraz ciaśniejsza niz przed porodem a tak sie bał :)
wole miec zle szyty brzuch niz broszke, broszka bardziej mi sie w zyciu przyda jak brzuch.


Po naturalnym wszystko szybciej się goi niż po cesarce. Rodziłam tydzień po kumpeli, ja naturalnie ona miała cesarkę. Na drugi dzień już śmigałam po szpitalu a ona ledwo przez tydzień łaziła. Dwa tygodnie po powrocie do domu zaczęłam już ćwiczyć a jej rana na brzuchu paprała się prze miesiąc ponad nie mówiąc już o swobodnym schylaniu się czy podnoszeniu dziecka. Teraz beczy bo nie ubierze stroju kąpielowego taką ma bliznę paskudną, musi kupować kostium jednoczęściowy albo wysokie majtki (masakra jak dla mnie). Jeśli miałabym drugi raz wybierać to naturalny i nawet bez znieczulenia jakoś da się wytrzymać ;)

Autorko jestem 6 miesięcy po porodzie i też mi libido spadło niemal do zera, ale według mnie to przez zmęczenie, cały dzień z dzieckiem które wcale nie śpi w dzień ;/ robi swoje. Całkiem inaczej jest jak mąż zajmie się dzieckiem i mogę trochę odpocząć :). Tez mnie to doprowadza powoli do szalu a dodatkowo tabl anty robią swoje i czasami marze tylko o położeniu się do łózka ;).
Moja rada, zafundujcie sobie jak radziła inna forumowiczka dzień bez dziecka, nie musicie nawet nigdzie jechać, po prostu postawcie na odpoczynek choćby w domowym zaciszu bo pewnie dawno nie mieliście okazji bycia sam na sam.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:26:14

Cytat
BrownEyedGirl
Cytat
nurhia
Cytat
bejbikis
Cytat
GOLDEN_ROSE
to mnie teraz przeraziłyście;/ ja za dwa miesiące rodzę. A powiedz mi jak szybko wszystko ci się zagoiło? jak szybko można się w ogóle zacząć kochać po porodzie? czy gdybyś teraz mogła wybrać drugi raz to zrobiłabyś sobie cesarkę? słyszałam że może się zdarzyć że długo wszystko się goi po naturalnym porodzie, albo lekarz źle pozszywa przez co później kobieta czuje się mniej komfortowo

nie prawda po naturalnym bardzo szybko wszystko sie goi , ja juz 2 h po porodzie poszlam do łazienki . Nastraszyli mnie ze bede miala cesarke to myslalam ze sie popłacze. Mnie lekarz pozszywał dobrze przynajmniej tam nie widac jak sie zrosłoa pomysl jakby zszyl źle brzuch? to by dopiero było. Mi sie zrosło super. Mąż mowi nawet ze jestem teraz ciaśniejsza niz przed porodem a tak sie bał :)
wole miec zle szyty brzuch niz broszke, broszka bardziej mi sie w zyciu przyda jak brzuch.


Po naturalnym wszystko szybciej się goi niż po cesarce. Rodziłam tydzień po kumpeli, ja naturalnie ona miała cesarkę. Na drugi dzień już śmigałam po szpitalu a ona ledwo przez tydzień łaziła. Dwa tygodnie po powrocie do domu zaczęłam już ćwiczyć a jej rana na brzuchu paprała się prze miesiąc ponad nie mówiąc już o swobodnym schylaniu się czy podnoszeniu dziecka. Teraz beczy bo nie ubierze stroju kąpielowego taką ma bliznę paskudną, musi kupować kostium jednoczęściowy albo wysokie majtki (masakra jak dla mnie). Jeśli miałabym drugi raz wybierać to naturalny i nawet bez znieczulenia jakoś da się wytrzymać ;)

Autorko jestem 6 miesięcy po porodzie i też mi libido spadło niemal do zera, ale według mnie to przez zmęczenie, cały dzień z dzieckiem które wcale nie śpi w dzień ;/ robi swoje. Całkiem inaczej jest jak mąż zajmie się dzieckiem i mogę trochę odpocząć :). Tez mnie to doprowadza powoli do szalu a dodatkowo tabl anty robią swoje i czasami marze tylko o położeniu się do łózka ;).
Moja rada, zafundujcie sobie jak radziła inna forumowiczka dzień bez dziecka, nie musicie nawet nigdzie jechać, po prostu postawcie na odpoczynek choćby w domowym zaciszu bo pewnie dawno nie mieliście okazji bycia sam na sam.


ja rodzilam bez znieczulenia wytrzymałam i za nic nie chcialabym cesarki

Sex po porodzie :(

14 lut 2012 - 14:30:57

Moja córcia jest też temperamentna... jak była w wieku Twojej, spała tak jak Twoja... koszmar. Ciągłe zmęczenie, ale nie miałam często problemów z libidem chociaż zdarzały się. Jednak musicie zadbać o nastrój i np. niech tatuś wykąpie maleństwo, ubierze, przygotuje do snu a Ty w tym czasie zrelaksuj się. Musisz wyluzować- to chęci wrócą!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ile na ciuszki dla dzieci???