Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KINDERGELD-JAK?

19 paź 2011 - 13:15:01

z tego co sie dowiedziałam Kindergeld należy mi sie i jest możliwośc załatwienia tego bez ingerencji ojca dziecka,no właśnie znalazłam w necie firme która się tym zajmuje Suerté-SŁAWOMIR WAWRZYNIAK.TROCHE BOJĘ SIE IM ZAUFAĆ-MOŻE KTÓRAŚ Z WAS KORZYSTAŁA Z ICH POMOCY?

KINDERGELD-JAK?

19 paź 2011 - 13:52:50

ewela2254 wszystko ok- ale nawet na tej stronie jest napisane dokładnie kto może być wnioskodawcą o kindergeld i cytuje..."Wnioskodawcą może być osoba, która zameldowana jest na terenie Niemiec, prowadzi działalność gospodarczą (Gewerbe) lub pracuje legalnie jako osoba zatrudniona na polskiej lub niemieckiej umowie, oraz gdy rozlicza sie z podatków w Niemieckim Urzędzie Skarbowym (Finanzamt)".
Oczywiscie mozesz spróbować i napisac do tego biura czy rozwiazują takie sytuacje jak w Twoim przypadku lecz niestety osobiscie obawiam się iż bez udziału ojca dziecka się to nie może odbyć.
Zebyś miała jeszcze jakies konkretne dane dotyczące zatrudnienie i miejsca pobytu ojca dziecka - może by sie cos udalo zdziałac ale będzie to naprawde bardzo trudne.
Jakby co to pisz - może jeszcze w czyms pomogę.

KINDERGELD-JAK?

20 gru 2012 - 18:54:43

Witam.Jestem nowicjuszem na tym forum.Jak wszyscy w tym temacie staram się o kinder geld na dwie moje córki.Mam gewerbe w Niemczech i zameldowanie .Juz dwa razy przesyłałem do Familienkasse dokumenty i znowu przesłali jeszcze zapytanie żebym odpowiedział i Zebym im przesłał umowe najmu mieszkania lub pokoju w Niemczech i druki opłat za ten najem.Sytuacja moja jest taka że kolega z żoną wynajmują od niemca mieszkanie a ja mieszkam u nich i niemam tych papierow o najem i opłaty.Czy to jest wymóg konieczny do uzyskania kindergeld.Jeżeli mi może ktoś pomóc odpowiedzią z góry bardzo Dziękuję.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

telewizja robi nam wodę z mózgu czy... fotki pociech na szafce