Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KINDERGELD-JAK?

14 paź 2011 - 18:30:34

Chciałabym złożyć wnisek o kindergeld i teraz nie wiem czy ja moge czy musi zrobić to ojciec dziecka mieszkający w Niemczech?(sama wychowuje dziecko)?

KINDERGELD-JAK?

14 paź 2011 - 22:18:20

Sama chętnie poczytam,bo mam identyczną sytuację z tatusiem małego...
Acha i jeszcze mam pytanko, czy ojciec dziecka widnieje w akcie urodzenia?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-14 22:20 przez aleksandra8506.

KINDERGELD-JAK?

14 paź 2011 - 22:42:38

Cytat
ewela2254
Chciałabym złożyć wnisek o kindergeld i teraz nie wiem czy ja moge czy musi zrobić to ojciec dziecka mieszkający w Niemczech?(sama wychowuje dziecko)?

Nie widze problemu dlaczego nie moglabys Ty skladac wniosku o kindergeld ale musialabys napisac troche wiecej jaka jest Twoja sytuacja. Jesli wychowujesz dziecko w Polsce no to bedzie ciezko, bo wniosek o kindergeld sklada sie w Niemczech i chyba trzeba miec zameldowanie, a jesli jestes w Niemczech to bierzesz akt urodzenia dziecka, swoje dokumenty i starasz sie o kindergeld.
Przewaznie takimi sprawami zajmuja sie ojcowie zaraz po urodzeniu dziecka, bo mamy zostaja z pociechami w domku, dlatego nie wiem na 100% jak to wyglada ;)

aleksandra8506 - tak, ojciec widnieje w akcie urodzenia (chyba, ze mozna go wymazac na zyczenie matki, ale nie jestem pewna..)

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 09:11:26

Hej,
o Kindergeld może sie starac również matka albo ojciec ale musi mieć (chociaz jedno z nich) zameldowanie w Niemczech. Do wniosku dołącza się akt urodzenia. Jeśli dziecko urodziło sie w Polsce przetłumaczony przysięgle na język niemiecki. Dobrze jest tez mieć konto w jakims niemieckim banku - bo wypłata następuje pod koniec miesiaca przelewem na konto. Podejzewam że mieszkacie w Polsce więc ojciec dziecka musiałby zlozyc taki wniosek w urzedzie i otrzymane pieniadze przesyłac Wam na konto. Kwota za pierwsze dziecko to co miesiac 184 euro. Na wniosku o kindergeld musza sie podpisac oboje rodziców i bardzo często jest tak ,że urzędy proszą o zaświadczenie z Polski o tym ,że nie pobrało / nie pobiera się podobnych swiadczeń (tj. zasiłków, becikowego) w Polsce. Ja pomimo,że miałam takie zaświadczenie urząd niemiecki takiego odemnie nie chciał więc nie jest to reguła. Nie wiem jak jeszcze moge pomóc - bo pisać by można dużo - jakby co po prostu pytajcie.
Aha no i zapomniałam dopisac ,że gdzieś mi się obilo o uszy (musiałabym poszukać dla potwierdzenia tej informacji) że wniosek o Kindergeld można również składać mailowo. Ja składałam osobiscie i poszlo bardzo sprawnie i szybko - wszystkie miesiace od urodzenia dziecka do zlożenia wniosku o Kindergeld zostały zapłacone przy pierwszej wypłacie (także płacą także wstecz).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-15 09:16 przez matthia.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 10:08:00

my sie wlasnie o to staramy. I musze powiedziec ze wyglada to zupelnie inaczej niz czytalam w internecie i jak mi tlumaczyla babka z DOPS. W niemczech pomaga nam jedna niemka. Wiec z wypelnianiem dokumentow przynajmniej nie ma problemu :). jak narazie wyslalismy jedna ture dokumentow ale przysłali nam jeszcze jakies formularze do wypelnienia... takze odeslalismy i teraz czekamy na odpowiedz :) zobaczymy.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 11:32:15

Bo ja mam taką sytuację że ojciec małego małego jest Niemcem, no więc ma tam pobyt stały, a z tego co wiem to ja i młody nie musimy mieć tam meldunku. I mam jeszcze pytanie czy orientujecie się ile kosztuje przetłumaczenie przysięgłe aktu urodzenia?Niestety ten dupek nie chce mi w niczym pomóc...:(

zweryfikowana
Posty: 286
Ostrzeżenia: 1/5

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 12:46:42

Cytat
matthia
Hej,
o Kindergeld może sie starac również matka albo ojciec ale musi mieć (chociaz jedno z nich) zameldowanie w Niemczech. Do wniosku dołącza się akt urodzenia. Jeśli dziecko urodziło sie w Polsce przetłumaczony przysięgle na język niemiecki. Dobrze jest tez mieć konto w jakims niemieckim banku - bo wypłata następuje pod koniec miesiaca przelewem na konto. Podejzewam że mieszkacie w Polsce więc ojciec dziecka musiałby zlozyc taki wniosek w urzedzie i otrzymane pieniadze przesyłac Wam na konto. Kwota za pierwsze dziecko to co miesiac 184 euro. Na wniosku o kindergeld musza sie podpisac oboje rodziców i bardzo często jest tak ,że urzędy proszą o zaświadczenie z Polski o tym ,że nie pobrało / nie pobiera się podobnych swiadczeń (tj. zasiłków, becikowego) w Polsce. Ja pomimo,że miałam takie zaświadczenie urząd niemiecki takiego odemnie nie chciał więc nie jest to reguła. Nie wiem jak jeszcze moge pomóc - bo pisać by można dużo - jakby co po prostu pytajcie.
Aha no i zapomniałam dopisac ,że gdzieś mi się obilo o uszy (musiałabym poszukać dla potwierdzenia tej informacji) że wniosek o Kindergeld można również składać mailowo. Ja składałam osobiscie i poszlo bardzo sprawnie i szybko - wszystkie miesiace od urodzenia dziecka do zlożenia wniosku o Kindergeld zostały zapłacone przy pierwszej wypłacie (także płacą także wstecz).


tzn jak wstecz?
jestesmy zameldowani sami w 3 od czerwca w niemczech,maly ma w grudniu 2lata,jedyny zasilek jaki pobralam w polsce to becikowy-posiadam zaswiadczenie,ze pobralam go i nic wiecej.akt urodzenia malego mam europejski.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 16:25:21

Aleksandra8506 - masz rację, wystarczy że ojciec jest niemcem - Ty z dzieciaczkiem nie musisz mieszkac w Niemczech ani mieć tam meldunku. Mozesz sobie spokojnie mieszkac w Polsce i pobierac Kindergeld na dziecko z Niemiec. Jak tłumaczyłam swój akt urodzenia córki z Polski to w Niemczech za takie przysiegłe tłumaczenie zapłaciłam 10 euro.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 17:12:44

o kindergeld mozesz sie starac jezeli jeden z rodzicow pracuje legalnie w niemczech ma meldunek a konto musisz miec ty zalozone bo oni przysylaja pieniadze na konto matki czyli tam gdzie jest dziecko wiem bo sama pobieram
a becikowe nia ma tu nic do rzeczy chodzi o to czy nie pobierasz rodzinnego co miesiac mi np kazali wziac zaswiadczenie z mopru czy pobieram czy nie i wszystki papiery musza byc tlumaczone



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-15 17:15 przez lauramax.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 17:47:41

U nas przesylaja na konto ojca,on pracuje za granica.

KINDERGELD-JAK?

15 paź 2011 - 17:54:09

u nas tez maz pracuje za granica tyle ze w luksemburgu i powiedzieli ze sa to pieniadze na dzieci wiec sla tam gdzie sa dzieci

KINDERGELD-JAK?

16 paź 2011 - 09:13:34

ojciec mojego dziecka nie chce mieć z nami nic wspólnego i teraz się zastanawim czy jest sens składać ,to on mieszka w Niemczech a nie ja,czy bez jego "pomocy"jest możliwość otrzymywania kindergeld?czy konto musi być niemieckie?i gdzie można pobrać wniosek?

KINDERGELD-JAK?

16 paź 2011 - 10:41:27

jak ja skaldalam papiery to musialam miec akt malzenstwa a poza tym musisz miec meza umowe z pracy ze faktycznie pracuje na terenie niemczech leglnie wiec nie wiem czy zalatwisz cos bez jego pomocy sa takie osrodki ktore zajmuja sie tego typu sprawami u nas nazywa sie to regionalny osrodek polityki spolecznej u nas maz zalatwial wszystko sam w luxie bo tak latwiej i szybciej

KINDERGELD-JAK?

16 paź 2011 - 14:01:32

hej dziewczyny mam pytanie. Mam 8 miesieczna córke . Za 2 miesiace jak załatwie fundusz alimentacyjny .Chce wyjechać do niemiec. Rodzice maja tam mieszkanie i swoj sklep . Jeśli zatrudnie sie u nich to przysługuje mi też kindergeld ? jak wtedy z alimentami , moge je normalnie pobierać ? pozdrawiam

KINDERGELD-JAK?

16 paź 2011 - 14:05:41

wydaje mi sie ze tak bo chodzi o to by pracowac legalnie i przedstawic im umowe z pracy ze pracujesz no i miec meldunek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gimnastyka korekcyjna