Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Słodycze reklamowe

18 minut temu

produkty dla dziecka

22 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Domowe sposoby na piękną skórę :)

18 maj 2010 - 12:17:24

Hej dziewczyny.
Pomyślałam,że założę wątek o domowych sposobach,kosmetykach które możemy zrobić z tego co mamy pod ręką.
Jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby to wpisujcie.Urządzimy sobie tutaj małe domowe SPA.

Oto kilka propozycji na początek:

OGÓREK
*Maseczka wybielająca do każdej cery

Zetrzyj mały obrany ogórek na tarce jarzynowej o małych oczkach.
Wymieszaj na papkę z mąką ziemniaczaną.Nałóż na twarz na 15min.
Zmyj ciepłą wodą.


*Maseczka nawilżająca do cery normalnej i tłustej
Zetrzyj mały obrany ogórek na atrce do ziemniaków.Odcedź sok.
Wymieszaj miąższ z łyżką gęstego jogurtu.
Posmaruj twarz papką jogurtowo-ogórkową.
Po 15min.zmyj chłodną wodą.



MIÓD
*Peeling do zniszczonych dłoni
Wymieszaj trzy łyżki płynnego jasnego miodu z dwiema łyżkami cukru.
W wilgotną skórę dłoni wetrzyj kilka kropel oleju z pestek winogron.
Potem masuj ją pastą miodową.Spłucz dokładnie ciepłą wodą.Starannie osusz.
Od razu ponownie wetrzyj kilka kropel oleju.



JAJKO
*Maseczka ściągająca do cery tłustej
Ubij sztywno pianę z białek.Wymieszaj z kilkoma rozgniecionymi poziomkami.
Nałóż na twarz na 10min.Zmyj letnią wodą.


*Maseczka wygładzająca do cery suchej
Z żółtka i łyżki oleju z pestek winogron ukręć majonez.
Posmaruj twarz,szyję i dekolt.Po 15min.zetrzyj watką namoczoną w ciepłym mleku.



TRUSKAWKI
*Najprostsza maseczka odświeżająca do każdej cery
Umytą dużą truskawkę przekrój wzdłuż.
Przekrojoną stroną przetrzyj twarz,szyję i dekolt,delikatnie masując skórę.
Odczekaj 5min.Zmyj chłodną wodą.


*Maseczka nawilżająca do cery normalnej i tłustej
Rozgnieć widelcem cztery truskawki.
Wymieszaj z łyżką gęstego jogurtu albo serka homogenizowanego light.
Nałóż na twarz na 10min.Spłucz lketnią wodą.


*Maszeczka ściągająca do cery z rozszerzonymi porami
Zmiksuj blenderem na papkę kilka truskawek,łyżeczkę soku z cytryny,łyżkę jogurtu i dwie łyżki płatków owsianych.
Nałóż na twarz.Po 15min.zetrzyj wilgotnym płatkiem waty.
Opłucz twarz chłodną wodą.

RADAzły/b]kiedy sezon na truskawki się skończy,do przygotowania maseczek można z powodzeniem używać mrożonych owoców zamiast świerzych.


OLIWA Z OLIWEK
*Okład na szyję silnie natłuszczający
Podgrzej w kąpieli wodnej cztery łyżki oliwy.
Ciepłą nasącz płat gazy i owin nim szyję.
Działanie oliwy wzmocnisz,owijając szyję ogrzanym ręcznikiem.
Po 15min.zdejmij okład.Masuj szyję na przemian prawą i lewą dłonią,długimi ruchami od nasady do żuchwy.
Bardzo sucha skóra zapewne wchłonie całą oliwę.Jeśli nie,zetrzyj nadmiar waciekiem.


*Płyn zmiękczający do skórek
Wymieszaj łyżeczkę oliwy i pół łyżeczki soku z grejpfruta albo cytryny.
Wcieraj w skórki wokół paznokci od razu po umyciu rąk.



SÓL
*Peeling antycellulitowy
Wymieszaj cztery garście drobnej soli,łyżkę mielonej kawy i pół łyżeczki cynamonu.
Skrop taką ilością ciepłej wody,żeby powstała gęsta papka.
Masuj wilgotną skórę nóg zaczynając od stóp.
Spłucz dokładnie pod letnim prysnicem.


*Peeling natłuszczający do skóry suchej
Wymieszaj trzy garście soli z trzema łyżkami oleju z pestek winogron.
Dodaj łyżeczkę skórki otartej z wyszorowanej pomarańczy.
Masuj wilgotne ciało.Spłucz pod ciepłym prysznicem.



KAWA
*Płukanka do ciemnych włosów
Trzy łyżki mielonej kawy zalej dwiema szklankami wrzątku.Po 10min.odcedź napar przez papierwowy filtr.
Dodaj szklankę ciepłej wody.Wlej napar do miski i przez kilka minut polewaj nim włosy po myciu.
Potem dokładnie wypłucz włosy czystą chłodną wodą.

RADAzły/b]kawa może przyciemnić skórę dłoni,więc włóż gumowe rękawiczki.


KOSTKI LODU
*Masaż ujędrniający
Cztery kostki lodu skrop sokiem pomarańczowym(możesz od razu zamrozić wodę z sokiem).
Owiń je w kawałek miękkiej bawełny(może być wycięty ze starego podkoszulka),tworząc sakiewkę.
Poczekaj,aż lód zacznie się topić i zmoczy materiał.
Pochyl się nad wanną.Okrężnymi ruchami przez kilka minut delikatnie masuj twarz,szyję(omijając krtań) i dekolt.

RADAzły/b]rób ten masaż raz,dwa razy w tygodniu,ale pod warunkiem że nie masz popękanych naczynek.


I jeszcze kilka :)

,,okład na ręce z parafiny'' - mozna kupić w aptece za jakieś 2,50 zł.
Gotuje wode w garnku,stawiam na nim miseczkę z około 100g parafiny,mieszam aby sie rozpuściła.Potem jak ostygnie,smaruje dłonie kremem albo oliwką dla dzieci ,rozkładam palce i zanurzam w parafinie.
wkładam foliowe rękawiczki(zwykłe torebki foliowe też sie sprawdzaja),owijam jeszcze ręce recznikiem ,i po około 10-15 minutach sciągam...i rączki jak nowe:))

kąpiel maślankowa :)
2-3 l maślanki
maślankę wlać do wanny, a dopiero potem dolać wodę, zwiększajac stopniowo jej temperature (aby maślanka się nie zwarzyła). Po kąpieli nie spłukuj się prysznicem, ale osusz ciało tylko ręcznikiem. Kapiel ta odświeża i regeneruje skórę dzięki zawartości kwasów i lecytyny.

maseczka z płatków owsianych
zalać 2 łyżki płatków letnią wodą,poczekać 10 minut i gotowe.Nałożyć na twarz,a potem spłukać letnią wodą.

Maseczka do skóry suchej z żółtka kurzegozły/b]
* Na twarz lub dekolt kładziemy ręcznik zwilżony wcześniej gorącą wodą, ręcznik musi być gorący ale nie powinien parzyć. Pozostawiamy go na kilka minut aby dobrze rozgrzać skórę
* Zdejmujemy ręcznik i nakładamy świeże żółtko kurze. Okład pozostawiamy na ok. 30 minut
* Zmywamy maseczkę chłodną wodą (najlepiej użyć wody przegotowanej).

Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiemzły/b]
* Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęszczacz ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać
* Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut
* Zmyć twarz chłodną wodą

Mleczko ogórkowe do cery tłustejzły/b]
* Świeże ogórki zetrzyj na tarce, odciśnij sok i dodaj łyżeczkę balsamu do ciała, jedną łyżkę mąki i mleka.
Wymieszaj składniki i połóż na twarz i dekolt. Po wchłonięciu mleczka umyj twarz ciepłą wodą.

Tonik z zielonej herbatyzły/b]
* Zalać 2 łyżeczki zielonej herbaty bardzo ciepłą, lecz nie gotującą się wodą (ok. pół szklanki).
Odczekać 5-10 minut i wacikiem nasączonym chłodnym naparem przemyć twarz, nie zmywać wodą.

Domowe sposoby na piękną skórę :)

18 maj 2010 - 12:22:52

fajny pomysł, szkoda tylko, że w moim przypadku nie mam czasu ani energii na to żeby nałożyć taką gotową, a co dopiero zrobić:)

Domowe sposoby na piękną skórę :)

18 maj 2010 - 12:32:59

a moze macie sposoby na "grysik,chrostki" na ramionach:)

Domowe sposoby na piękną skórę :)

18 maj 2010 - 13:05:46

Cytat
aandzik86
fajny pomysł, szkoda tylko, że w moim przypadku nie mam czasu ani energii na to żeby nałożyć taką gotową, a co dopiero zrobić:)

Ja też nie mam energii ani czasu,ale jak się zmotywuje to robię sobie taki wieczór(jak córcia pójdzie spać) z domową maseczką i jest super.Chwila relaksu i odprężenia,odpoczynek od dnia codziennego.

Domowe sposoby na piękną skórę :)

10 lis 2010 - 10:33:37

jak nie mam kasy to robie sobie maseczke z drozdzypolecam dla kobiet z cera tradzikowa i tłusta:wystarczy odrobina mleka(lekko ciepłe) i drozsze wymieszac i nałozyć na twarz,szyje i dekold....efekt....piorunujacy:D

Domowe sposoby na piękną skórę :)

10 lis 2010 - 11:10:18

pewnie,ze mozna się pobawić .ale przypuszczam,że brak czasu tak jak w moim przypadku ,jak małego juz położę to nie mam sił na nic ,kiedyś się bawiłam takie tam różne rzeczy ,np oliwkę wlałam do wanny efekt był piorunujący nie mogłam z siebie tego zmyć :))chyba za dużo dodałam ,moja córka na łepetynę sobie robi jajko z cytryną żadnych super efektów ,tylko mi syfu narobi w kuchni na szczęściwe znalazła w aptece odżywkę do włosów i juz nie eksperymentuje :) a macie jakieś sposoby na zmęczone i spóchnięte oczy oprócz zimnej łyżeczki i herbaty ???? Takie cos bym spróbowała :)

Domowe sposoby na piękną skórę :)

10 lis 2010 - 11:11:10

Cytat
kika19922
a moze macie sposoby na "grysik,chrostki" na ramionach:)
Nie wiem czy chodzi o to co myślę, ale na pryszczyki na ramionach pomogło mi mydło w kostce po prostu (nawet niekoniecznie Protex, po prostu w kostce)-po kilku dniach znikały.

Domowe sposoby na piękną skórę :)

10 lis 2010 - 12:42:23

A co na skórę WRAŻLIWĄ? mi po zwykłym mydle buzia robi się czerwona, sucha i napięta. Zna ktoś jakieś maseczki?

Domowe sposoby na piękną skórę :)

10 lis 2010 - 13:26:33

ja mam wrażliwą:)
domowych sposobów nie mam ale do zmywania twarzy używam nivea visage i kremow clarena(z kwasami na noc i calming na dzien)
maseczka mineraly morza martwego z avonu mnie nie podraznia ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomysł na Fryzurke dla dziecka..