Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Zaparcia u małych dzieci

07 cze 2015 - 07:13:32

Kochane co dajecie swoim dzieciom jeśli ma częste zaparcia. Moja córka ma 6 miesięcy i czasami nie może się załatwić. Karmię ją piersią, może to wina mojej diety?

Zaparcia u małych dzieci

07 cze 2015 - 23:20:17

Moja Córeczka robi kupki raz na tydzień. Karmię ją tylko piersią, więc takie sytuacje są normalne. Podobno zdarza się, że dzieci karmione tylko piersią nie robią kupek nawet i dwa tygodnie, ponieważ mleko mamy jest lekkostrawne i bywa, że w całości idzie na budulec :-)
Brzuszek ma miękki a stolce luźne, więc pediatra powiedziała, że wszystko jest w porządku.
Pytała mnie dodatkowo, czy sama mam zaparcia. Powiedziałam, że nie, więc nie sugerowała mi zmiany diety.
Karmisz tylko piersią, czy już wprowadzasz warzywa /owoce?
Czasami marchewka tak wpływa na maluchy.
Dodam, że gdy małymi kroczkami zbliża się sądny 7. dzień, robię Córeczce herbatkę rumiankową. Taką zwykłą, z saszetki. Tej dla dzieci nie podaję, bo w składzie ma cukier.
Czasami herbatkę zrobię, Córeczka nie zdąży jej wypić a kupka i tak pójdzie ;-)
Staram się też poświęcać czas na "kupkowanie", ponieważ zauważyłam, że Malutka nie ma czasu na skupienie się na tym. Kładę ją na przewijak i, nie na siłę, próbujemy cisnąć. Jeśli po 5 minutach nie woła "Ee", to odpuszczam do następnej zmiany pieluszki i tak aż do skutku. Jak tylko zaczyna naśladować mnie i mówi "Ee", to wiem, że kupka pójdzie ;-)
Jeśli bardzo niepokoi Cię ten stan rzeczy, to udaj się do pediatry.
Ja np. zawsze się boję, że Córeczka za mało przybiera i dopiero wizyty u pediatry mnie uświadamiają, że wszystko jest w porządku.
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka!

Zaparcia u małych dzieci

08 cze 2015 - 10:43:45

Ja dużo kładłam córkę na brzuszku, najpierw były bączki a za chwilę pełna pieluszka.

Zaparcia u małych dzieci

08 cze 2015 - 13:24:10

Tak, podobno leżenie na brzuszku niektórym dzieciomwcześnie aga. Warto spróbować.
Na moją Córcię to nie działa. Może dlatego, że ona generalnie nie ma problemu a i leżenie na brzuszku, to dla niej największa kara.
Dzisiaj pierwszy raz obróciła się sama z brzuszka na plecy, więc już w ogóle na brzuszku mi leżeć nie będzie.
Mam w rodzinie dzieciaki, ale karmione były bardzo wcześnie mm i do dzisiaj mają problemy. Bardzo szybko zaczęły przyjmować Forlax mimo, iż to dla starszych dzieci jest. Nie piszę, że to wina mm, ponieważ nikt nie znalazł winowajcy.

Zaparcia u małych dzieci

09 cze 2015 - 10:14:23

moja córka ma 2,5 roku też ma zaparcia ja jej podaję sok ze świeżych jabłek robiony w sokowirówce. Bardzo go lubi i dodatkowo pomaga. Czytałam że jabłka są dobre na wszystko: surowe na zaparcie a pieczone na biegunkę. Jak karmisz piersią to może powinnaś jeść jabłka ze skórką (błonnik)w końcu wszystko trafia do pokarmu. Są też w aptece syropy (ok 6 zł) i czopki glicerynowe (ja stosowałam w ostateczności jak córka nie robiła kupy 3 dni).

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Zaparcia u małych dzieci

09 cze 2015 - 13:13:00

Salse Może warto podać jej suszoną śliwkę tą w słoiczkach, dobra jest na zaparcia, koleżanka podawała córce już jak miała 4 miesiące i to jej pomagało, mojej też także polecam:)

Czopki nie za często bo się może przyzwyczaić i potem samej jej będzie trudno, też coś o tym wiem...

Zaparcia u małych dzieci

10 cze 2015 - 07:11:10

Mnie panie z poradni laktacyjnej oraz pediatra stanowczo zabroniły jeść jabłka ze skórką podczas karmienia piersią. Jem obrane i bardzo dużo piję soku naturalnego z jabłek. Lepiej znaleźć inne źródła błonnika niż ryzykować. Może jestem za bardzo przewrażliwiona, ale mam swoje powody.
Jeśli karmisz tylko piersią, to pewnie ciężko jest Tobie poszerzać dietę dziecka. Moja Córeczka skończyła 4. miesiąc i już mam nagonkę ze strony "matron", żeby jej dietę poszerzać, bo dania ze słoiczków są już od 4. miesiąca.
Jeśli ktoś karmi mm, to może wcześniej poszerzać dietę dziecku. Ja chcę Córcię karmić tylko piersią do ukończenia przez nią 5,5 miesiąca (jeśli będzie mi dane). Wtedy zacznę wprowadzać gluten (bo to najlepszy czas) i warzywka. Owoce nieco później.

Jeśli Twoje Dzieciątko rzeczywiście ma problemy z zaparciami a Ty bijesz się z myślami co robić, udaj się do pediatry i już.

Przypomniałam sobie, że miałam taki epizod, że Córeczka źle reagowała i reaguje, gdy piję mleko. Żeby skądś pozyskać wapń, jadłam żółty ser. Wtedy widziałam, że wywołuje to u niej spory dyskomfort i problemy z wypróżnianiem. Teraz jem sporo oliwek, piję mleko bez laktozy w niewielkich ilościach i suplementy łykam a problem zniknął.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 2/5

Zaparcia u małych dzieci

15 cze 2015 - 19:45:14

Dzięki dziewczyny za rady. Byłam u lekarza z małą. Mówiła, że od czopków lepszy będzie dicopeg junior bo w sposób naturalny reguluje pracę jelit i nie podrażnia błony śluzowej jelit. Myślę też zmienić swoją dietę bo jednak nadal małą karmię piersią, więcej warzyw będę jadła. Różne kasze też powinnam do swojego jadłospisu wprowadzić.

Zaparcia u małych dzieci

03 wrz 2015 - 20:07:34

Cytat
Salse
Dzięki dziewczyny za rady. Byłam u lekarza z małą. Mówiła, że od czopków lepszy będzie dicopeg junior bo w sposób naturalny reguluje pracę jelit i nie podrażnia błony śluzowej jelit. Myślę też zmienić swoją dietę bo jednak nadal małą karmię piersią, więcej warzyw będę jadła. Różne kasze też powinnam do swojego jadłospisu wprowadzić.
Też stosuję czasami ten lek,szybko i łagodnie działa.Polecam!

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 1/5

Zaparcia u małych dzieci

02 lis 2015 - 13:45:40

Mojej Kasiuni, która ma 5 miesięcy na problem z zaparciami podałam multilac baby. Synbiotyki, to same zdrowe bakterię, więc bez obaw. Maluszek potem dobrze się wypróżnił.

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Zaparcia u małych dzieci

05 lis 2015 - 16:59:52

Też o nich słyszałam, są modne ostatnio ale my w razie zaparć mamy już swój dicopeg i jeśli się sprawdził nie będziemy zmieniać.

Zaparcia u małych dzieci

17 lis 2015 - 10:26:22

Podaj dziecińce synbiotyk, który ureguluję pracę żołądka. Dobre bakterie pomogą. Ja podawałam mojemu synkowi multilac baby.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wprowadzanie mleczka