Obecnie rozmawiamy o:

e-papieros

gorący temat

transport i spedycja

41 minut temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SZCZEPIONKA EGIPT

10 gru 2012 - 13:55:59

Witajcie!

Moja córka ma 3,5 lat i zamierzamy pojechać na wakację w styczniu do Egiptu czy muszę szczepić dziecko jak wy robiłyście?

SZCZEPIONKA EGIPT

10 gru 2012 - 15:11:15

Ja byłam ostatnio w Egipcie w lipcu 2010r, syn miał wtedy 5 latek.
Nie szczepilismy się przed wyjazdem.
Jedynie o czym nalezy pamiętać to HIGIENIA.
Absolutnie nie wolno pić wody z kranu, zeby myc najlepiej wodą mineralną.
Soki i napoje jedynie butelkowe, w hotelach zdarza sie że soki robią z wody kranowej. Ja podawalam synowi również probiotyki.
Udanego wyjazdu :)

SZCZEPIONKA EGIPT

10 gru 2012 - 15:48:51

Nie trzeba się szczepić. Wspomagająco można brać sobie przed wyjazdem jakiś probiotyk na florę bakteryjną. Wbrew pozorom to dorośli zwykle cierpią na żołądkowe dolegliwości, a nie dzieci, bo te nie mają jeszcze w pełni wykształconej flory bakteryjnej. Ja jechałam z 18 miesięcznym dzieckiem. tak jak pisała poprzedniczka nie wolno pić wody z kranu i myć nią zębów. Co do owoców, ciastek, kremów to my jedliśmy wszystko i nie mieliśmy żadnych większych dolegliwości (my mieliśmy niewielką biegunkę przez jeden dzień, syn nie miał żadnych problemów).

SZCZEPIONKA EGIPT

10 gru 2012 - 17:03:46

Ja też polecam - można śmiało jechać. Tak jak koleżanki wspomniały, jeszcze przed wyjazdem niech cała rodzina zażywa jakiś probiotyk, który należy też zabrać ze sobą. W razie potrzeby ja mam też nifuroksazyd (tamtejsze leki w składzie mają to samo, tylko dawka jest 2x większa) i jakbys poczuła wiercenie w brzuchu, to warto sobie taki nifuroksazyd zażyć. Piszesz, że jedziesz w styczniu, więc też bezpieczniej, ponieważ dużo bakterii wywołujących dolegliwości żołądkowo-jeloitowe, przenika właśnie przez skórę. Im mniejszy upał, tym mniej rozszerzone pory i mniejsza przenikalność.
My byliśmy 2x pod rząd z dzieckiem i było ok. Ostatnim razem mieliśmy jako rezydenta Egipcjanina, który właśnie wyjaśnił nam, iż dużo więcej przypadków "klątwy Faraona" odnotowują właśnie latem. Podpowiedział też, że warto po posiłku wcisnąć sobie do ust sok z cytryny, który podobno skutecznie unieszkodliwia ewentualne bakterie. Ja tak właśnie robiłam: brała połówkę mini limetki i po obiedzie wysysałam sok - smacznie i bezpiecznie. Unikałam zup, bo jednak nie ma pewności z jakij wody jest to robione. Na szczęście zupy nie są u nich zbyt rewelacyjne :)
Udanego wypoczynku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy!!!