Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przewroty

27 mar 2012 - 19:35:11

witam drogie mamy mam takie pytanie kiedy wasze dzieciaczki zaczęły przekręcać się na brzuszek i na plecki. Moja mała skończyła 6 miesiecy nie ma siły przewrócić się na plecy z brzuszka. teściowa jeszcze mi dokłada swoje bo twierdzi że nasza córeczka powinna w łóżeczku podciągać się do siedzenia i posadzona sama siedzieć. Już niewiem co mam myśleć...czy faktycznie powinna już siedzieć i się przekręcać? Pomóżcie bo tylko się denerwuję

zweryfikowana
Posty: 837
Ostrzeżenia: 1/5

przewroty

27 mar 2012 - 19:37:47

To różnie bywa. Moja ma 6 miesięcy, a przewracać się zaczęła w 4 miesiącu. Jednak dalej nie potrafi/nie interesuje się stópkami. Na pewno za jakiś czas Twojej to wyjdzie. Wystarczy często ją dawać na brzuszek :)

przewroty

27 mar 2012 - 19:39:02

Moja z brzuszka na plecy ok 4, odwrotnie dużo później. Nie ma się czym przejmować, każde dziecko rozwija się swoim tempem.

przewroty

27 mar 2012 - 19:39:11

Każde dziecko jest inne. Mój jak miał pół roku to już dawno siedział a jak miał 8 m-cy to chodził. A syn mojego brata siedział jak miał 11 miesięcy a zaczął chodzić jak miał 18 miesięcy.

przewroty

27 mar 2012 - 19:42:43

mój synek jest wcześniaczkiem i ma 7 miesiecy ale obroty z brzuszka na plecy robi od 5,5 miesiąc a od 6 perfekcyjnie jeszcze nie siedzi i zapewne długo siedzieć nie będzie
każde dziecko rozwija sie w swoim tempie i jeśli cię cos nie pokoi to idz do lekarzy wyjaśni twoje wszelkie wątpliwości

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

przewroty

27 mar 2012 - 20:10:41

tylko broń Boże nie sadzaj jej sama ani nie pomagaj w niczym. A teściowa to raczej niech skupi się na innych sprawach :) Bo te nie za bardzo jej idą.
Ja jak chodziłam z moim synkiem do OWI to mi lekarz i rehabilitant powiedzieli, że prawidłowo dziecko siada między 8. a 10. miesiącem życia z pozycji czworaczej. No i jest różnica między siedzeniem, a siadaniem. Siedzieć samo może wcześniej oczywiście bez obkładanie go poduchami, maskotkami czy też opieraniu go o coś. Ale musi to robić samo bez niczyjej pomocy. I jeszcze co mi podkreślili to to, że to że niektóre dzieci bardzo wcześnie zaczynają siadać, stawać, itp wcale nie jest takie wspaniałe bowiem te dzieci są w grupie ryzyka późniejszych wad postawy, problemów z kręgosłupem, kościami.

Także nic się nie martw. Dziecko da sobie radę. I nie dołączaj do grona matek, jak to jedna szafowiczka nazwała, które "traktują postępy swoich dzieci jako wyścigu po palmę pierwszeństwa dla najlepszej mamusi".



ale możesz też ćwiczyć z dzidzią tak, że jak jest na brzuszku to skup jej wzrok na jakiejś zabawce, grzechotce czy coś i niech wodzi wzrokiem za nią. A Ty przesuwaj tą zabawkę w tym kierunku, w którym ma się obrócić. Myśmy tak z młodym ćwiczyli :)

przewroty

27 mar 2012 - 20:28:14

8 a 10 noo to mamy sporo czasu bo ponoć u wcześniaczków takie fizyczne rzeczy liczy sie od wieku korygowanego a my tego mamy 5,5 :)
na wszystko po prostu przyjdzie czas:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

przewroty

27 mar 2012 - 20:55:26

Cytat
incognito82
8 a 10 noo to mamy sporo czasu bo ponoć u wcześniaczków takie fizyczne rzeczy liczy sie od wieku korygowanego a my tego mamy 5,5 :)
na wszystko po prostu przyjdzie czas:)

dokładnie u wcześniaczków "wiek" liczy się inaczej jeśli chodzi o rozwój. Tak jak mówisz na wszystko przyjdzie czas i nie ma się co denerwować.
Choć rozumiem te obawy bo sama miałam stracha, którego notabene napędziła mi pediatra bo to ona nas wysłała do Ośrodka. No ale tam szersze grono specjalistów więc zaufałam im :)



(pierwszy raz chyba bez swarów :))

przewroty

27 mar 2012 - 21:03:11

u mnie w mieście nie ma żadnych specjalistów żadnych ręce opadają ... a co pediatra w ośrodku to inna teoria ... czasem trzeba polegac po prostu na intuicji
ps(bo nie taki diabeł straszny ...)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

przewroty

27 mar 2012 - 21:22:18

u nas jest jeden taki ośrodek ale terminy takie, że masakra. Mały miał 7 miesięcy jak nas kierowała, a wolny termin miał być dopiero teraz w lutym jak skończył rok. Całe szczęście, że mieliśmy tam znajomego to nas po godzinach wkręcił. Ale współczuję tym rodzicom co czekają tyle czasu.
Co do pediatrów to racja, że co jeden to inna opinia - już się nieraz z tym spotkałam i dlatego często zasięgam opinii innych no albo właśnie intuicja :)

przewroty

31 mar 2012 - 22:39:38

moj syn przewrcaał sie jakos jak miał nie cale 4 lepiej mu szło przewracanie z brzucha na plecy niz z pleców na brzuch jak miał 6 to stanał sam w łożeczku a dopiero pozniej zaczał sam siedziec

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prośba do mam dzieci w wieku 6-7 lat :-)