Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 1/5

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 22:11:40

Moja starsza córka ma na imię Weronika :) Ja wybierałam, po prostu gdzieś je usłyszałam i bardzo mi się spodobało :-)

młodsza ma na imię Natalia ( wybór tym razem należał do męża :P Miał mieć tak na imię, gdyby urodził się dziewczynką :P he he mama mu o tym powiedziała i imię bardzo przypadło mu do gustu :)

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 22:17:02

U nas jest córeczka Gabrysia.
Zawsze podobało mi się imię Gabriel a że urodziła się córeczka to nazwaliśmy Gabriela.
Imię było wybrane od początku ciąży jeśli chłopak to Gabriel a jak dziewczynka to Gabriela, nie mieliśmy najmniejszego problemu.
Przyznam że bardzo pasuje do córeczki.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 22:17:07

moja córka ma na imie Antonina czyli Antosia , Tosia , do 6 miesiaca ciąży byłam pewna ze bede miała Filipka ale okazało sie ze jest filipinka:) wiec miała być Amelia i wszyscy wiedzieli ze urodziła sie Amelia a tu nagle klapa :) jak Toska wyszła na swiat i polożna zapytała nas jakie imie wpisac i powiedziałam ze Amelia to ona powiedziała ze nie wpisze mi takiego imienia bo przez ostatni tydzien w szpitalu w Bydgoszczy rodziły się same Amelie i stwierdziła ze trzeba zastopować:) wiec na trzy cztery powiedzielismy antonina i tak zostało , zawsze podobała mi sie dziewczynka , która gra Antosie w serialu Na Wspólnej:) i ciesze sie ze Tośka jest Tośką fajny wątek pozdrawiam

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 22:27:36

Cytat
Lily2800

Do zdrobnień: Lila, Liluś :) Osobiście nie lubie gdy ktoś zwraca się do mnie "Lilka" :) Chodź nie raz przez pomyłkę w papierach wpisywali mi Lilianna przez dwa "n" i trzeba było poprawiać :)

No tak, Lilka mówimy najczęściej :D U nas też już parę razy nazwali naszą Lilianę, Lilianną :P

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 22:54:31

Cytat
paulinka89krakow
u nas miała być Nadia ale rodzice moi i mojego mówili, że to imię kojarzy się z ruskimi prostytutkami itp. to wsumie stwierdzilismy ze damy normalnie jej na imie czyli Natalka :)
I załuj dziewczyno moja córcia ma na imię Nadia i kazdy kto słyszy to imię mówi ze jest piękne, w brzmieniu i oryginalne natomiast Natalia takie zwykłe co nie znaczy ze nie ładne

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 23:00:28

A moje dzieciaczki mają na imiona córeczka Wiktoria Julia bo oba imiona mi sie podobały najpierw nie wiedziałam które na pierwsze i było raz Wiki raz Julka:)ostatecznie wybrałam Wiktoria ze względu że przy porodzie były problemy ale wszystko sie udało i zwyciężyła:).Natomiast syn Maximus.Imię wybierał mąż zafascynowany filmem Gladiator:)i znaczeniem imienia "Największy".

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 23:09:38

A u nas najstarsza Laura Emilia - na drugiej randce tak się jakość zgadaliśmy z Mężem o imionach i oboje chcieliśmy mieć córeczkę o takim właśnie :)
Kolejna to Kinga Maria ( drugie imie po mojej śp.mamusi) - a Kinia miała być Łukaszkiem, okazało się w 7 miesiącu, ze jednak będzie dziewczynka i szybko doszliśmy do wniosku, że Kinga będzie pasowało idealnie. No i jest łobuziak nie z tej ziemi :))
A trzecia (od początku miałam przeczucie, że będzie kolejna babka :)) miała być Lenka lub Maja - ślubny przegłosował Majeczkę:) - na drugie ma Zosia - po prababci, która nie doczekała jej narodzin - niestety.

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 23:09:45

oskar:) moja pierwsza miłosc:P jak mialam cos z 8lat:) a chlopak był cudny i imie mi sie nieziemsko spodobało wiec dalam je synkowi:)

IMIONA DLA DZIECI

22 sie 2011 - 23:13:48

Cytat
CHRUPEK
Mój syn ma na imię ROBERT ARTUR
Robert było 100 lat temu wybrane z poprzednim narzeczonym bo miało być po jego dziadku heheh
Jak zaszłam w ciążę przypomniało mi sie to imię. Imię jako imię mnie i mojemu obecnemu partnerowi się bardzo podobało i chcieliśmy jakieś takie rzadko spotykane ale nie wymyślne więc synka nazwaliśmy właśnie Robert. Artur natomiast jest po moim śp. przyjacielu.
Dla chłopca podobało mi się tez imię Witold ale z nazwiskiem to by sobie dziecko język połamało :) wiec został Robert

Gdyby się trafiła córka miała by na imię Kamila Karmela albo Karmela Kamila

jeszcze dopiszę że z moim Ex imiona jakie wybraliśmy to Robert Oskar ewentualnie inna konfiguracja Oskar Robert. Ex ma syna Oskara a ja Roberta :) a różnica wieku między chłopakami to jakieś 2 lata (moj jest starszy)
tak mi się przypomniało po przeczytaniu ostatniego posta :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 23:14 przez CHRUPEK.

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 07:32:09

Dziewczyny, fajne te wasze niektóre historie :)

CHRUPEK, jak ktoś pyta się Roberta jak ma na imię to się nie myli i nie mówi CHRUPEK? :D
Moja kumpela ma synka Doriana, wszyscy wołają na niego Duduś i jak ktoś go zapyta jak ma na imię to odpowiada DUDUŚ :D

Wczoraj będąc na placu zabaw spotkałam się z imieniem BELLA- co osobiście nie przypadło mi do gustu :P

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 08:39:25

Moja córeczka ma na imię BLANKA. Miała być Kornelia ale mężowi zle się kojarzyło to imię...

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 08:43:52

Cytat
asiunia2706
CHRUPEK, jak ktoś pyta się Roberta jak ma na imię to się nie myli i nie mówi CHRUPEK? :D

Nuczyłam go że jak się ktoś pyta to żeby odpowiadał pełnym imieniem i nazwiskiem. Często mu wmawiałam że ma np na imię Rafałek albo Rysio to odpowiadał z oburzeniem NIE ! JESTEM ROBERT ARTUR WITON i na każde pytanie Jak masz na imię? odpowiada Robert Artur Witon. Musiałam go też nauczyć jak ja się nazywam bo mam inne nazwisko i gdyby się nie daj boże zgubił czy coś to żeby umiał się przedstawić i powiedzieć jak się mama nazywa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 08:47 przez CHRUPEK.

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 08:57:57

Nasza córka ma imiona WIKTORIA ANNA - leżąc w szpitalu przez 3 tygodnie strasznie mi się nudziło, no i pewnego dnia wzięłam do ręki terminarz i strona po stronie przeglądałam imiona jakie tam się znajdują. Natomiast na kartce po jednej stronie wypisywałam imiona dla dziewczynek a po drugiej dla chłopców oczywiście tylko te które mi się podobały. Gdy mąż przyszedł w odwiedziny to dałam mu kartkę że tylko z tych imion ma wybrać jakie się mu podobają. No i w ten sposób została Wiktorka, a na drugie Anna bo mężowi się strasznie podobało i chciała dać takie na pierwsze, ale za dużo Ani mam w rodzinie i się nie zgodziłam. Przy drugim dziecku też chyba zastosuję metodę kartkową, chociaż mi podoba się osobiście Filip dla chłopczyka, bo kiedyś chłopczyk by się przydał :) A poza tym Wiktoria znaczy zwycięstwo i mam nadzieję że uda mi się pokonać moją teściową, która jest straszną jędzą i nikomu takiej nie życzę, póki co to na razie z nią jakąś bitwę wygrałam, bo z nią nie gadamy i choć trochę spokoju jest, ale to już inna historia. Świetny pomysł z tym wątkiem... gratuluję :)

A tak poza tym ja mam na imię Irmina, a mój mąż Krystian - czyli też raczej mało spotykane :) chociaż Wiktorii słyszę coraz więcej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 08:59 przez irmina.

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 09:08:58

Moja córcia miała mieć na imię Wiktoria (zwycięstwo - ponieważ zawsze pragnęłam córci i się udało) ale tych Wiktorii u nas cała masa więc dałam na imię Maja:) Długi się zastanawialiśmy lecz Maja wydało nam się takie ciepłe i słodkie i mało popularne hi hi do puki nie urodziłam, teraz co trzecia dziewczynka to Maja:)

IMIONA DLA DZIECI

23 sie 2011 - 09:14:01

Moja corka ma na imie Helena, jak piekna Helena Trojanska, chociaz maz sie smieje, ze wcale taka piekna nie byla, skoro zbudowali konia na jej podobizne:)
Poza tym jest rzadkie w dzisiejszych czasach. Uwielbiam takie "babciowe" imiona. Nastepna bedzie Anielka, Anastazja albo Celinka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jedynak czy rodzeństwo?