Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 09:59:37

Ja juz nie wiem co mam robić...może Wy drogie mamy macie jakis pomysł...
Otórz mój brzdąc ma 6 miesięcy.Od urodzenia za dobrze mi nie spał ale teraz to już rece mi opadają!!!
W nocy potrafi mi się budzić co 2 godzini i to z zegarkiem w ręku!!!Jak idzie spać o 21 to czasem o 23 ale zazwyczaj o 24 już mi się budzi..I nie pomaga smoczek,woda-NIC!!!!Muszę go przyłożyć do piersi.Jak tego nie zrobie to jest taki ryk jakby mu co najmniej wątrobe wyrywali!!!!

NO I CO JA MAM ZROBIĆ??????????
juŻ jestem tak zmęczzona tym,że w dzień snuje się jak cień bo mi się tak spać chce...A może mu zacząć dawać jakieś kaszki na noc??albo te MM bardziej sycące??Wspomóżcie dobrą radą bo niedługo szlag mnie trafi lub coś jeszcze;)

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 10:57:43

Znam to niestety :( mój synek ma 7,5 miesiąca i równo jak skończył pół roku to zaczęły się ciężkie noce. Zasypia ok 20-21ej, ze dwie godziny ładnie śpi a potem chyba lekko się wybudza, poczuje, że nie ma smoczka i wierci się marudząc. Wystarczy jak dam mu smoczek; odwraca się wtedy na bok i śpi sobie dalej. Ale potem znowu smoczek mu wypadnie i gdy się zorientuje to jest płacz. W sumie się nie budzi tylko tak jakby płakał przez sen, ale na pewno jest to spowodowane tym, że chce ssać a smoczka np. nie ma. Przez to też nauczył się ssać palec. Ale spróbowałam zrobić tak jak mi poradziła raz koleżanka: mały zaśnie ok 20tej, potem ok 23 dać mu "na śpiocha" butelkę (bo mój jest na mleku modyfikowanym). Spróbowałam. Raz przespał do 6 rano, a drugi raz się budził tak jak zawsze, ale będę próbować dalej, może to coś da. Życzę wytrwałości :)

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 11:22:56

też z chęcią poczytam ba mam podobny problem z córcią ma roczek od urodzenia do 9 miesiąca wstawała w nocy też co 2 godziny musiała zjeść później ok 2 godzin usypiania na rękach i znowu sen dodam, że ma stałą godzinę spania tzn 20.30kąpiel a 21 jedzenie i spanie....teraz śpi lepiej ale też budzi się w nocy na jedzenie, ale rzadziej z tym, że budzi się często podczas nocnego snu nieraz wystarczy zaśpiewać kołysankę a nieraz długie lulanie na rękach czy w leżaczku. Dodam że nieraz mam wrażenie, że obudził ją jakiś zły sen bo budzi się z płaczem bądź jęczeniem/marudzeniem. Od 2 dni śpi ze mną w łóżku z myślą, że jakoś się to unormuje, że troszkę lepiej będzie spała niestety póki co niema żadnych rezultatów :/ Jeśli chodzi o kwestię karmienia przez sen to nie da rady nie chce otworzyć buzi, a jak już się uda to nie ssie, smoczka nigdy nie chciała ma i owszem ale służy jej jedynie do zabawy, dzień zaczyna wcześnie między 5.00-5.30 a 6.00

może któraś z Mam ma na to złoty sposób :)

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 12:06:52

czyli nie jestem sama??:)
U mnie jedzenie na śpiocha nic nie daje bo wogóle nie chce ssać.A raczej się nie przebudza kiedy mu smoczek wypada.Ogólnie to budzi się radosny,ale zdarza mu się obudzić z płacze i tylko cyc pomaga..
Wychodzi na to że jak mu się nie zmieni to baaardzo długo mały będzie na piersi..

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 13:50:00

Jeżeli chcesz to możesz próbować karmić go na noc kaszkami, może pośpi trochę dłużej:) Zresztą w przypadku 6 miesięczniaka powinnaś już ustalać mu jakąś konkretną dietę. Im więcej kalorii zje w dzień tym większa szansa że przestanie wybudzać sie na jedzenie w nocy. Mój Michał też regularnie się budził w wieku 6 miesięcy... Teraz ma już prawie roczek i zdarza mu się już przesypiać całe noce. W wieku 7 miesięcy dostawał na śniadanie i kolację kaszkę, na obiad zupę i jakieś danie ( 2 godziny odstepu pomiędzy daniami). Wtedy zaczął mi spać po 5 godzin w nocy.

Kłopoty ze snem!!co robić??

25 lut 2011 - 15:01:54

Też to znam,mój ma teraz 21 miesięcy i dopiero od około tygodnia przesypia całe noce.A tak też ciągle się budził albo ryczał i nie chciał spać albo pił tyle że sama nie wiem gdzie on to mieścił.Budził się co 2 godz. nieraz nawet częściej,już niewyrabialam nerwowo.Wiem,ze głodny nie był,poprostu tak miał.Teraz chyba mu przeszło to nie spanie...chyba...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak tak można wykręcać noworodkiem