Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

33 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:36

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 22:55:06

Ja jedną komunię na szczęście mam już za sobą ufffff Kolejna dopiero...albo i już za 7lat :))) Życzę wam wytrwałości i cierpliwości . Ale powiem wam że wszystko mija ten stres, nerwy itp.jak już stoisz w kościele i zaczyna się msza-tak bynajmniej było u mnie :)))

A tak przy okazji chciałabym poznać wasze zdanie na temat ubioru-czy lepiej żeby wszyscy szli jednakowo ubrani ewentualnie bardzo podobnie czy każdy niech ubiera swoje dziecko jak uważa ???

U nas było tak że dziewczynki szły w jednakowych skromnych ale ładnych sukienkach a chłopcy w krótkich albach i ciemnych spodniach .

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 23:03:15

U mnie również komunia syna 8 maja 2011. Spotkania dla rodziców proboszcz organizuje raz w miesiącu od września do maja, lista obecności na spotkaniu ojca i matki z datą, składka 10 zł co miesiąc (nie wiem na co, pewnie na różaniec, medalik i książeczkę ). Na spotkaniu proboszcz nie mówi, jak bedzie wygladać cała ceremonia tylko daje wykład katechetyczny nt. mszy świetej, jak należy ubierać się do kościoła w niedzielę i ostatnio, że nalezy nie żałować pieniedzy na tacę, bo to przecież nasza ofiara składana Bogu. W tym roku dzieci miały alby - wypożyczane od proboszcza po 80 zł. Zamawianie sal na komunię dla dzieci, ktore mają ją za rok zaczęło sie dokładnie w 2002 roku tj. w momencie ich narodzin. Mieszkam od 5 lat w małej miejscowości w wielkopolsce, wcześniej całe swoje życie spędziłam w mieście w zachodniopomorskim, tego co sie tu wyrabia w kościele nie widziałam nigdzie wcześniej. Ławki są kupowane u proboszcza , jesli nie kupisz miejsca to stoisz w czasie mszy (nie daj Boże, jak usiądziesz w ławce , wtedy poprostu Cię z niej wyproszą). Ksiądz tutaj to Bóg - tak zresztą ostatnio na spotkaniu powiedział, chce rządzic wszystkimi i ma duży wpływ na obecne władze w gminie. Zastanawiałam się bardzo, czy nie zabrać dziecka do innego kościoła w innym mieście aby tam miało komunię, ale on jest jeszcze mały i bedzie mu głupio, że jego koledzy z klasy mają komunię tutaj a on gdzie indziej. Wiec jak na razie chodzę na spotkania i robię to tylko dla niego. Boga ma się w sercu i duszy, przez długie lata chodziłam do kościoła z radością i wiarą, tutaj kościól zniszczył to co pielęgnowałam całymi latami. Komunię dziecko musi mieć, ochrzciłam je by było katolikiem, jednak później samo zdecyduje co do własnej wiary i przekonań. Ciekawa jestem jak bedzie wygladać ta komunia, ja robię przyjęcie w domu z najbliższą rodziną, tak zostałam wychowana, że takie uroczystości nie sa na pokaz tylko dla dziecka duchowej przemiany.

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 23:09:06

Ja za albami nie jestem, nie podobają mi się jakoś.... no ale zobaczymy.
Jestem zdziwiona tym co piszecie, bo moj syn ma komunie 15 maja 2011 i ani jednego spotkania ni ebyło jeszcze!! Jest jakas mloda nowa katechetka i nie wiem co ona sobie mysli. O dacie komunii dowiedziałam sie sama, inaczej pewnie do tej pory nic bym nie wiedziała...
Takze ani skladek ani nic nie ma.
My przyjecie robimy tez w najblizszym gronie i kupujemy namiot do ogrodu:) w domu za malo miejsca a sale byly juz pozajmowane:(

Madzias777 jestemw szoku co napisałas o tym księdzu! Choc z drugiej strony sama przestałam chodzic do koscioła, bo uznałam ze to bez sensu... Tylko pieniadze, pieniadze i pieniadze... ech.... ;/

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 23:11:56

Madzias777-W szoku jestem...fajnie tam u was ;//// U nas jakoś nie było problemów aczkolwiek z góry nam narzucił kamerzystę i Panią od wystroju kościoła. Ogólnie to do kościoła nie chodzę-nie czuję takiej potrzeby i tego księdza wręcz nie trawię !!! Wiem wiem że nie chodzi się dla księdza no ale... U nas ostatnio zbierał na nowy ołtarz 50 tysięcy-i uzbierał kretyn -ludzie byli oburzeni no ale cóż można zrobić,stare babki to pewnie całe renciny oddały. Wiecie co ale w zimie w tym kościele jest gorzej niż na dworze to zamiast w ogrzewanie to on w coś takiego zainwestował-brak słow czasami.To tak poza tematem :)))

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 23:35:33

Mam nadzieje że nie dostanie mi się po łapkach jak zareklamuję prace jednej z szafowiczek:

http://szafka.pl/profil/tygrysek241

robi ona takie cuda:


może Wam się przyda:)



a od siebie dodam: powodzenia dziewczyny! Oby to był niezapomniany dzień;)

Komunia...przygotowania.

30 sty 2011 - 15:56:04

Jak tam dziewczynki-my się dopiero dziś dowiedzieliśmy,że w środę mamy poświęcenie świec,a ja jeszcze nie miałam kupionej i dawaj szybko do faceta z allegro dzwoniłam,czy zdążą mi do środy,bo ja chciałam z imieniem i datą i na szczęście się udało:)
Wkurza mnie to,bo od początku mielismy tylko jedno spotkanie po mszy,dzieci na religii zaliczyły małą liczbę modlitw,a czas ucieka i teraz wszystko będzie pewnie na wariata...echa dziś mi kuzynka mówiła,że do komunii świeca od chrztu potrzebna i teraz już nie wiem,ale i tak mam nową:)
A co u Was?Jak przygotowania?

Komunia...przygotowania.

30 sty 2011 - 16:30:13

hej
z doświadczenia Ci podpowiem
że przed wejściem do kościoła
i tak ksiądz będzie wszystko święcił jeszcze raz
święcę też mieliśmy nową bo od chrztu pękła

niezweryfikowana
Posty: 581
Ostrzeżenia: 9/5

Komunia...przygotowania.

12 kwi 2022 - 09:00:11

Dziewczyny jestem na etapie szukania butów dla córki na pierwszą komunię świętą. Córka chce buty na obcasach, bo widzi, że sama takie noszę. Nie jestem do tego pomysłu nastawiona zbyt optymistycznie.

Zastanawiałam się raczej nad takimi:
https://suzana.pl/blog/jakie-buty-komunijne-dla-dziecka.html


Co o nich sądzicie?

Komunia...przygotowania.

25 maj 2022 - 14:00:38

Warto też pamiętać o prezencie dla dziecka komunijnego. To też nie jest łatwa sprawa. Ja swojemu chrześniakowi kupiłam biżuterię komunijną, ładny medalik. Przynajmniej będzie miał pamiątkę na lata.

Komunia...przygotowania.

26 lis 2022 - 20:35:53

Pierwsza komunia święta to jedno z najbardziej ważnych wydarzeń w życiu całej rodziny. Poza samymi przeżyciami związanymi ze sferą duchową, to też wiele przygotowań. W dzisiejszych czasach ludzie stawiają na oprawę towarzyszącą całej uroczystości. Nie ma co ukrywać ale wybór usług z nią związanych jest na rynku bardzo duży. Ważne jest by określić swoje oczekiwania i budżet jaki chcemy przeznaczyć. Swoje poszukiwania trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej tak by mieć jak najlepsze lokale do wyboru. Oczywiście musimy też pamiętać o takich podstawach jak zaproszenia na komunię - https://artyferia.pl/katalog/na-okazje-komunia-zaproszenia Te robione ręcznie mają w sobie coś magicznego i prezentują się bardzo oryginalnie. Decydując się na ich zakup, pokazujemy wszystkim obecnym nasze zaangażowanie i powagę sytuacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-12-02 00:11 przez eJagoda.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 4/5

Komunia...przygotowania.

24 lut 2023 - 19:07:25

Najwyższa pora zabrać się za przygotowania komunijne bo czas naprawdę szybko płynie. Co do kwestii stroju to wszystko co potrzebne można znaleźć w tym sklepie https://muskatos.pl/pl/i/Garnitury-komunijne/29 . Wybór jest naprawdę szeroki więc znajdziecie dla siebie odpowiednie ubrania

Komunia...przygotowania.

28 kwi 2023 - 10:10:55

Z własnego doświadczenia wiem że wysokiej jakości dewocjonalia posiada sklep https://www.sacrum.pl/. Oferują oni świetne produkty w korzystnych cenach.

zweryfikowana
Posty: 165
Ostrzeżenia: 5/5

Komunia...przygotowania.

04 cze 2023 - 16:41:52

Gdybyście zastanawiały się nad stylizacją na komunię Waszej pociechy to podrzucam Wam link do tego artykułu - https://www.gosc.pl/doc/8226650.Jak-odpowiednio-ubrac-sie-na-komunie-swojego-dziecka Może porady w nim zawarte Was zainspirują. To ważne wydarzenie, koniecznie wymagające eleganckiego stroju. Zdecydowanie nie musi to być koniecznie sukienka, eleganckie spodnie również mogą być.

Komunia...przygotowania.

03 lip 2023 - 09:29:53

W tym temacie polecam zajrzeć do bogatej oferty dewocjonali oferowanej przez https://www.sacrum.pl/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I ZABAWY DLA DZIECI ???