Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Aktywne użytkowniczki

Komunia...przygotowania.

11 paź 2010 - 21:54:36

Dziewczyny co prawda ja już po( 29.05 br.)
życzę Wam dużo wytrwałości i sił w przygotowaniach
i za portfele się złapcie ;-))
idzie kupa kasy
ogrom stresu na próbach szczególnie gdy każdy ma inną wizję (ksiadz vs katechetka)
no i dziecko powinno być przygotowane "duchowo"a nie na prezenty
pozdrawiam

Komunia...przygotowania.

11 paź 2010 - 22:22:26

Asiulka271-no to mamy tego samego dnia komunię Kochana:)
U nas pierwsze spotkanie w sobotę będzie-pewnie wtedy te różańce dostaną dzieci:)
No za portfele to się trzeba trzymać.Ja pomalutku będę sobie kupowała jakieś pierdółki-zacznę od zaproszeń na zamówienie z all,bo listę gości mamy już dawno-czekaliśmy na datę :)
Pozdrawiam:)

Komunia...przygotowania.

11 paź 2010 - 22:44:53

no życze cierpliwości no i wydatek spory bedzie , ja 2 lata temu córcie posyłałam w albie ale takiej na kole także taka albo - sukienka. Wciąż ją mam wiec jak ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.. przygotowywałam przyjęcie w domu z pomocą szwagierki i moich rodziców. było ok. 25 osób. Prawie 4 dni mi to zajęło , pieniążków też sporo poszło...Druga córcia dopiero za 5 lat wiec na razie moge odetchnąć hihi...


[embed_image bca99565ab10546c83ef6835b83af621]

Uploaded with ImageShack.us



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-11 22:45 przez misia27.

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

Komunia...przygotowania.

11 paź 2010 - 23:12:42

Cytat
agawa84
Asiulka271-no to mamy tego samego dnia komunię Kochana:)
U nas pierwsze spotkanie w sobotę będzie-pewnie wtedy te różańce dostaną dzieci:)
No za portfele to się trzeba trzymać.Ja pomalutku będę sobie kupowała jakieś pierdółki-zacznę od zaproszeń na zamówienie z all,bo listę gości mamy już dawno-czekaliśmy na datę :)
Pozdrawiam:)

O widzisz Agata,no to się zgrały nam komunie.
My już różańce mamy od niedzieli 3 października poświęcone.
Zebrań mieliśmy już 3.
A wczoraj w niedzielę 10.X.kopnął mnie zaszczyt czytania na mszy ewangelii.
Stresik mały był,ale cóż zrobić,synuś mnie wkopał w to,i nie miałam wyjścia.
Ja zaproszenia chciałabym,aby zrobiła mi koleżanka bo robi przepiękne.
Robiła mi karteczkę jako pamiątkę komunijną i zrobiła ją cudownie.
Nota bene udziela się na szafce,polecam z czystym sumieniem.
Kartki są prześliczne.

Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 18:06:58

No my już też mamy różańce:)
To może daj namiary na tą koleżankę-może też skorzystam,bo jak na razie to tylko podglądam na all.i mam już upatrzone takie aniołki na podziękowanie,ale te co wklejam zdjęcie to są akurat na chrzciny,ale są też komunijne:)


Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 19:09:55

agawa84 my mieliśmy podobne tylko stojące
i jeżeli mogę Ci doradzić dokup z 2 szt więcej
przy rozdawaniu jedno z dzieci upuściło i pękł
no i dobrze że mieliśmy zapasowe :-))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-16 19:13 przez maadi.

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 19:18:10

Czeka Was dziewczyny sporo roboty ...no i wydatków.Szczerze powiem ,że te kwiaty ,kokardy i wystrój kościola to lekka przesada. Wolałabym ,aby było skromniej ,a pieniążki zostały przeznaczone na np. Dom Dziecka,czy jakiś ośrodek opiekuńczy. Mam styczność z takimi placówkami i wiem,że potrzeby są ogromne. Dzieci sa czasami zabierane od rodziców tak ,jak stoją:(

Co do przygotowań, to ja np. rozdzieliłam robotę po najbliższej rodzinie.Kazdy chętnie pomógł, bo wiedzieli ,ze to nie przelewki. Babcie ,ciocie ...na szczęście chętne do pomocy:)))) Tylko o pogodę się bałam , bo impreza była pod chmurką ,ale dwa razy nie zawiodłam się.

Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 19:45:50

To i ja dołączę,mnie też czeka komunia 8 maja o godz.10,lokal mamy już zarezerwowany,składki po 250zł.no i oczywiście idą w albach.

Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 20:15:06

Ja jestem już po trzech komuniach ,ostatnia zeszłego roku, te przygotowania to paranoja, wszystko kupiłam we własnym zakresie, ponieważ nie ma obowiązku kupowania alb , dzieci nie muszą mieć równych wdzianek. Z zebrania trzeciego wyszłam, niektórzy rodzice postradali zmysły: śpiewaczka operowa 1200zł, flet i organista 1200zł, strojenie kościoła 1000zł, prezent dla księdza i inne wydatki 2500zł, możecie sobie policzyć ile wynosiła składka przy 58 dzieci,alby też szyła jakaś pani za 120zł, nawet tyle bym w sklepie nie zapłaciła.

Komunia...przygotowania.

16 paź 2010 - 20:16:46

Cytat
rybka
Czeka Was dziewczyny sporo roboty ...no i wydatków.Szczerze powiem ,że te kwiaty ,kokardy i wystrój kościola to lekka przesada. Wolałabym ,aby było skromniej ,a pieniążki zostały przeznaczone na np. Dom Dziecka,czy jakiś ośrodek opiekuńczy. Mam styczność z takimi placówkami i wiem,że potrzeby są ogromne. Dzieci sa czasami zabierane od rodziców tak ,jak stoją:(

Co do przygotowań, to ja np. rozdzieliłam robotę po najbliższej rodzinie.Kazdy chętnie pomógł, bo wiedzieli ,ze to nie przelewki. Babcie ,ciocie ...na szczęście chętne do pomocy:)))) Tylko o pogodę się bałam , bo impreza była pod chmurką ,ale dwa razy nie zawiodłam się.

tak jest ,znalazła się Mama która ma moje poglądy, po to wymyślili alby,zeby dzieci sie nie wyróżniały, a alby są niektóre naprawdę piękne tam na pierwszej stronie widziałam jakaś mama wrzuciła zdjęcie jest naprawdę śliczna ,a takie uroczystości to tylko wielki wydatek ,a dzieci tylko czekaja na prezenty ,a ośrodki i domy dziecka potrzebują ...a tu przelewają sie takie pieniązki ,tez jestem za skromną komunią i też moja bedzie u mnie na ogródku pod chmurkami i wszystko sama będę robić tylko tort zamówię i to mały ,bo i tak nikt tego nie zje ,zaproszenia sama zrobię ,bo tez tak robiłam,a jeżeli chodzi o różaniec to jestem trochę zła ,ze musiałam kupić taki jak wszyscy ,bo synkowi tak jak córce robiłam sama z perełek hodowlanych,chciałam zrobić tym razem z hematytów ... i powiem,ze córka ma do niego sentyment o wiele większy :)

Komunia...przygotowania.

18 paź 2010 - 22:01:24

Wiecie co dziewczyny ja też nie jestem za tym,by z Komunii Świętej dziecka zrobić jakiś cyrk na kółkach,ale ładna oprawa całej tej uroczystości jest dla mnie jak najbardziej na miejscu:)

Komunia...przygotowania.

03 lis 2010 - 11:10:50

Ja komunię miałam w maju br. Jak czytam o tych składkach to aż mi włosy stają dęba :))) U nas rodzice marudzili że te spotkania dla dzieci że proboszcz pyta a tu nic. Składkowe wyniosło tylko 50zł i to było na upominek dla ksiedza, na dekorację kościoła, na pamiątki dla dziecka. Alby, różańce, medaliki i książeczki we własnym zakresie. Takze z wydatkami luzik. Książeczka kosztowała 15zł, różaniec 8zł, albe odkupiłam z dodatkami do świecy za 60zł. Medalika nie kupowałam tylko dałam małemu krzyzyk który lata przeleżał w szufladzie bo mam 2 i 2 medaliki (dostałam na moja komunie) świecę miał od chrztu. Dokupiłam tylko buty za 50zl i zero wydatków więcej. Takich wydatkow życzę Wam wszystkim :))) Miejcie też odwagę powiedzieć NIE gdy jakieś wyrywne mamusie powiedzą tyle i tyle. Tak samo jeżeli macie już albe bo kimś bo to bezsensu mając albę kupować inną. U nas to było we własnym zakresie i kazde dziecko miało inną i naprawdę tego nie było widać. Najważniejsze że białe :))) Życzę Wam spokoju w tych przygotowaniach. A i podpowiem jeszcze jedno. (przepraszam za bledy ale mi corcia wyrwala klawisz alt) Wiadomo że spowiedx to stres dla dziecka. Niech umie ta formułkę na pamieć ale niech idzie spokojnie z karteczka do tej spowiedzi. Nie nie ma na niej tylko grzechow ale niech ma calą formulke. Będzie pewniejsze zwlaszcza to dziecko ktore jest nie pewne czy nie zapomni. Nam na zebraniu ksiadz mowil aby nie dawac karteczek ale ja to mialam w nosie. Moje dziecko poszlo z karteczka. Umial cala formulke na pamiec ale sam powiedzial ze tak sie bal ze przeczytal wszystko z karteczki. Teraz musi odprawiac 1 piatki i juz chodzi normalnie bez kartki. Tak samo gdy nam powiedzial ze to katechetki beda dziecko ustawiac do ksiedza. Dla mnie to paranoja. Syn chcial tylko do ksiedza ktory go przygotowywal bo do niego mial zaufanie. Sama go zaprowadzilam do kolejki do tego ksiedza. Nam tez nikt nie wybiera spowiednika tylko sami sobie wybieramy i dziecko tez powinno miec wybor a nie stresowac go innym :))) Takze mamusie badźcie spokojne i ciut przymknijcie oczka bo po co sie denerwować :)))
pozdrawiam

Komunia...przygotowania.

03 lis 2010 - 11:50:46

MagdaB-M-masz rację-niektóre mamy tak przesadzają,że masakra-chcą się pokazać,że na wszystkie wydatki je stać.W tej całej bieganinie zapomina się o najważniejszym-po co to dziecko do tej Komunii przystępuje.U nas na razie 1 spotkanie było-najgorsze dopiero przed nami.Masz rację z tymi karteczkami-ja też dam mojemu,bo on też się strasznie stresuje:)

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 21:53:26

A ja byłam dzisiaj na ostatnij w tym roku spotkaniu komunijnym.
Nastepne mamy dopiero 5 lutego.
Dzisiaj nam Proboszcz przedstawil wydatki na ktore mamy sie szykować.
Alba -100 zl
Dar na kościół -120 zl ( I w tej kwocie mamy juz przybrany Kościół,Krzyżyk i Obrazek dla dziecka )
Proboszcz również zaznaczył to,że jak ktos jest w ciężkiej sytuacjii materialnej to zeby przyszedł do niego i Parafia wtedy pomoże finansowo.

Jak do tej pory z własnej kieszeni rodzice musieli kupić książeczki komunijne za 13 zl,różańce dostalismy w prezencie.
5 grudnia mamy poświecenie książeczek i medalików.

Komunia...przygotowania.

19 lis 2010 - 22:23:21

to i ja dołącze do przygotowywujących się do komunii u nas 15 maja o 12 sala zarezerwowana w mieszkaniu nie ma mozliwości 15,50 powierzchni i to dwa pokoje :) na rózańce książeczki i te inne 55 zł i co miesiąc po 30 tez ida w albach ale wybranych m.in przeze mnie i nnych rodziców w ubiegłym roku :) zdjęcie mozna zobaczyc w mojej galerii

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Z katarem do przedszkola tak czy nie?