Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:09:40

dziewczyny mam problem ponieważ moja Córeczka Oliwia ma tylko dwa ząbki dolne a jutro kończy 1 rok życia. Na górze jeszcze nie ma ząbków a od dziś mi zaczęła gorączkować i wychodzą jej trójki kiełki czy to jest normalne przecież nie ma ani jedynek ani dwójek a tu jej teraz wychodzą tak zwane Oczne czy któraś z was miała taki problem jak to doradźcie mi czy mam jechać z nią do lekarza czy się nie przejmować bo zaczynam się poważnie martwić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-02 18:42 przez moderator.

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:19:40

Hej ,no moja corcia zabkowala tak jak to powinno wygladac ale jakby miała taki problem jak twoje dziecko to bym sie udała do lekarza z tym ,bo troszke dziwnie jej wychodza te zabki.

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:27:53

przeszłabym, zapytać chociażby z czystej ciekawości, pewnie nie dzieje się nic takiego, ale przeszłabym dla uspokojenia ciekawości i sumienia;)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:46:34

zapewne beda jej wychodzic wszystkie jednoczesnie, troche sie nacierpi. Smaruj jej dziaselka zelem i zapisz ja do dentysty. Pani stomatolog Cie uspokoi bo na pewno wszystko jest w porzadku:-)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:47:40

Moja córka jak miala 8 miesiecy to dopiero wyszly jej dwa zabki na dole.I potem byla przerwa niedluga i za jakies dwa tygodnie zamiast dwojek zaczely jej wychodzic trojki na dole i tez przy tym goraczkowala.Potem byla taka sama sytuacja na gorze z zabkami.Takie dziwne bylo nasze zabkowanie i do tego bardzo bolesne i przewaznie towarzyszyla temperatura.Teraz juz ma prawie wszystkie zabki i sa ladne:).Ale do lekarza nie zaszkodzi sie wybrac oczywiscie ale napewno to nic takiego bo kazde dziecko zabkowanie przechodzi inaczej.

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 19:55:06

dziewczyny nei panikujcie każde dziecko jest inne a kolejności wychodzenia jest tyle samo co zębów :) tak mi powiadzała zaprzyjaźniona dentystka moja córeczka ma rok i nie dawno dopiero wyszły jej dolne i gorne jedynki :)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 20:00:28

Wg mnie nie masz się czym martwić,dzieciom różnie wyrzynają się ząbki. Mojej siostrze ciotecznej wyrosły najpierw górne jedynki a następnie trójki na dole.. Uważam,że nie masz się czym martwić :-)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 20:02:10

nic sie nie martw....moje bliźniaki tżz ząbkują "jak im się chce"
Milence wyszły najpierw górne jedynki, następnie dolna prawa jedynka a potem dwójka
Michałkowi wyszły dolne 2 jedynki, następnie górne czwórki i pare dni temu górna prawa jedynka

Każdy ząbek moich dzieci żyje własnym życiem ;))))))))

Pediatra nic na ten temat nie mówiła, nie uważa tego za żadne anomalia :))))

oczywiście każdy ząbek poprzedza stan podgorączkowy i ogólne osłabienie organizmu :(

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 20:52:11

nie ma sensu isc do lekarza bo kazdemu dziecku inaczej wychodzą ząbki,bez paniki...
mojemu u góry szły na wampira: najpierw dwojki a pozniej jedynki.

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 21:12:48

Ja też mam problem z ząbkami mojej córci...pierwszy ząbek pojawił sie dopiero jak skończyła roczek,najpierw pojawiły sie 2 jedynki,pózniej 3,następnie wychodziły czwórki a dopiero teraz zauważyłam że 2 też zaczynają się pomału pojawiać.Dziwne to jej ząbkowanie,ale narazie nie wybieram sie do lekarza,gdyż czytałam na ten temat i pisze że są takie przypadki że zęby nie wychodzą za kolejnościa i że nie trzeba się tym przejmować.Ale jak bardzo martwisz sie tymi ząbkami to możesz wybrać sie do stomatologa,on napewno rozwieje Twoje wątpliwości:)Pozdrawiam

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

22 paź 2009 - 22:08:34

dziękuje faktycznie nie ma co dramatyzować w przyszłym tygodniu jadę z mała na szczepienie co jest po 1 roku życia to pogadam o tym z lekarzem i może nawet z dentystą mają gabinety koło siebie.

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

02 sty 2010 - 15:57:16

A czasem to nie są dwójeczki?Bo mojemu małemu jak dwójki wychodziły to ja też myślałam,że to trójki,ale potem jak ich więcej było widać to wtedy patrzę,że to jednak dwójeczki.Mój Maluch ma wszystkie jedynki,dwójki i trzy czwórki,ale za to żadnej trójki jak do tej pory,a ma 1 rok i 4 m-ce :)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

02 sty 2010 - 16:39:44

a w ogóle jest coś takiego jak Prawidłowe Ząbkowanie?
bo moim zdaniem każde dziecko inne jest i to jak i w jakiej kolejności rosną mu zeby to jego indywidualny urok
przecież nawet niektóre dzieci rodzą sie z zębami !
nie rób problemu z ząbków swojej córeczki, bo to żaden problem i nic nie własciwego...

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

02 sty 2010 - 16:48:09

Mojemu synkowi też wychodziły inaczej ząbki nie tak jak powinny najpierw wyszły 2 na górze a potem wychodziły na dole najpierw te boczne i jak na górze miał już chyba z 6 to dopiero wyszły mu 2 na dole z przodu i cały czas mu wychodzą ząbki jakieś i jak byliśmy u stomatologa to nic nie powiedziała że cos jest nie tak to chyba jest normalne a mi nie przyszło do głowy żeby się zapytać;)

Nieprawidłowe Ząbkowanie ?

02 sty 2010 - 16:52:36

niestety tak się coraz cząściej dzieje,mojemu synkowi wyszły dwa dolne zabki w wieku 3 miesiecy,natomiast teraz zaczynaja wychodzic Mu tylne zabki...ale nie martw sie,wsztstko jest ok
pozdrawiam;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pożegnanie ze smoczkiem