Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Słodycze reklamowe

53 minut temu

produkty dla dziecka

56 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:41:18

Cytat
Goplanda
Nie zastanawiaj sie czy dziecko jest duże czy nie, czy urodzisz CC czy SN - wazne by było zdrowe. .

To jest najważniejsze i na tym się musisz skupić. A jeśli masz wątpliwości to najlepiej porozmawiaj z lekarzem, to pomaga, uspokaja. Mam nadzieję ze masz konkretnego lekarza, któremu możesz zaufać.

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:41:44

No tak to jest najwazniejsze ; )
Tylko jest mi juz tak ciezko wstawac, chodzic .
I te bolące plecy .
Chcialabym juz nosic synka na rekach a nie w brzuchu;)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:43:51

Ja jestem w 6 i też mam dość,aż boję się pomyśleć co będzie dalej:(

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:47:52

Cytat
Neferi
Hej dziewczyny!!! Lekarz powinien skupiać się na terminie z ostatniej miesiączki. To jest termin porodu! A na USG może być różnie bo dzieci przeciez niektóre są mniejsze a niektóre większe. Dziecko ponad 4 kg nie jest jeszcze powodem do robienia CC !!! To o wiele bardziej skomplikowane.

a co jeśli kobieta nie pamięta daty ostatniej miesiaczki???
ze mną po porodzie leżała dziewczyna,która nie pamiętała daty,podała w przybliżeniu termin w jakim mogła byc miesiaczka...

ja z usg miałam termin na 18 grudnia,a z miesiaczki 22 grudnia :)
Urodziłam 18 grudnia:)

co do cesarki,to dziecko 4 kg i chudziutka mama wcale nie ida w parze:)Moja szwagierka malutka,chudziutka a urodziła synka 5,200:)sama:)

dzidziuś sam bedzie wiedział kiedy wyjsc:)a Ty możesz spokojnie czekac:)odpoczywaj kochana:)

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:49:10

Cytat
Czarnaaaaaa
No tak to jest najwazniejsze ; )
Tylko jest mi juz tak ciezko wstawac, chodzic .
I te bolące plecy .
Chcialabym juz nosic synka na rekach a nie w brzuchu;)

hihi....jeszcze sie nanosisz:)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:51:33

Oj odpoczywac tez nie moge duzo bo szkoła w tym roku matura ..
A w szkole 2 piętra do pokonania po schodach .
Ale po przyjsciu ze szkoly odoczywam bo jestem padnieta ; )
Jutro jade do gin. zobaczymy co mi powie tym razem ..

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:52:38

Z miesiączki termin porodu wyszedł mi na 18 stycznia,z ostatniego USG przed porodem termin wyszedł mi 22 stycznia a urodziłam dokładnie w połowie tych terminów,czyli 20 stycznia.Acha,i jeszcze dodam,że w połowie ciąży termin mi wyszedł na 16 stycznia a na USG 3D do 26 stycznia.Także ja byłam strasznie zdezorientowana,tym bardziej,że czułam się tak jakbym miała urodzić pod koniec grudnia:)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:52:43

Cytat
wiktoreczek7
[
a co jeśli kobieta nie pamięta daty ostatniej miesiaczki???
ze mną po porodzie leżała dziewczyna,która nie pamiętała daty,podała w przybliżeniu termin w jakim mogła byc miesiaczka...

no to oczywiście te pierwsze USG jest najbardziej dokładne , później już dzieci zaczynają się różnić od siebie więc i margines błędu większy. Ale tak jak pisaliśmy wcześniej rzadko która rodzi w terminie, a pozatym w terminie jest przecież poród zarówno w 38tc jak i np. 42 (choć w sumie po 40 mówi się o przenoszeniu)

zweryfikowana
Posty: 421
Ostrzeżenia: 1/5

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:54:15

Cytat
Neferi
Cytat
wiktoreczek7
[
a co jeśli kobieta nie pamięta daty ostatniej miesiaczki???
ze mną po porodzie leżała dziewczyna,która nie pamiętała daty,podała w przybliżeniu termin w jakim mogła byc miesiaczka...

no to oczywiście te pierwsze USG jest najbardziej dokładne , później już dzieci zaczynają się różnić od siebie więc i margines błędu większy. Ale tak jak pisaliśmy wcześniej rzadko która rodzi w terminie, a pozatym w terminie jest przecież poród zarówno w 38tc jak i np. 42 (choć w sumie po 40 mówi się o przenoszeniu)

dokładnie:)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:55:10

I pamiętaj Czarnaa co do karmienia jeśli nie będziesz mogła to nie słuchaj głupich gadek(ja takie słuchałam i miałam mega depreche) że zawsze można karmić piersią!!!!
Jesteś młodziutka szczuplutka to maluda plum w kilka chwil wyjdzie,ciesz się ostatnimi kopniaczkami odpoczywaj i trzymaj się cieplutko!!!

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 13:57:03

Dziękuje Wam za odpowiedzi juz jestem spokojniejsza ; )
Bałam sie ze w jakąś depresje przedporodową popadne ale juz mi sie humorek poprawił ; ))

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 14:05:48

dwa terminy to normalne, ja mialam z miesiaczki na luty, a z usg na dzis i czekam jak mnie dzis nie zlapie to jutro jade do szpitala....a dziecko 4 kilo mam kolezanki co takie dzieci rodzily naturalnie i sobie poradzily....wczoraj bylam u lekarza miwil ze dziecko moje tez jest duze,pytal ile przytylm ja ze 15 kilo na to on ze oo to nie duzo i ze dziecko bedzie duze bo duzy brzuch mam, a mam waskie biodra i ja to dopiero si eobawiam tego porodu, ale jak na razie to nie mam zadnego stresu przed porobdem, bedzie bolalo ale to naturalne....

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 14:13:57

Przy pierwszym dziecku na ostatnim usg powiedział mi lekarz że dziecko będzie do 4,5 kg ważyć 3570 miała Martusia:)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 14:35:45

ja mam wyznaczony jeden termin, na 28 marca. na ostatniej wizycie 22 lutego mały ważył 2300 i lekarz powiedział że powinien jeszcze z kilo przybrać ;) ale też już jestem zmęczona :( mały się tak rozpycha że masakra, rano mam tak poobijane żebra że coś strasznego, też czuje przeszywające kłucie i bóle ;/ został mi jeszcze trochę ponad tydzień, ale podobno chłopcy lubią "dłużej posiedzieć"... mam jednak nadzieję, że urodzę w przyszłym tygodniu :)

Dwa terminy porodu

16 mar 2011 - 15:15:02

Cytat
Neferi
Cytat
wiktoreczek7
[
a co jeśli kobieta nie pamięta daty ostatniej miesiaczki???
ze mną po porodzie leżała dziewczyna,która nie pamiętała daty,podała w przybliżeniu termin w jakim mogła byc miesiaczka...

no to oczywiście te pierwsze USG jest najbardziej dokładne , później już dzieci zaczynają się różnić od siebie więc i margines błędu większy. Ale tak jak pisaliśmy wcześniej rzadko która rodzi w terminie, a pozatym w terminie jest przecież poród zarówno w 38tc jak i np. 42 (choć w sumie po 40 mówi się o przenoszeniu)

dokładnie tak najlepszy jest wynik z pierwszego usg jeśli nie pamięta się miesiączki, z resztą jeśli będziesz w szpitalu bo będzie już 7 dni po terminie to między innymi poproszą cię o usg właśnie pierwsze...ja nie pamiętałam terminu miesiączki, bo ogólnie do 10tyg miałam okres i to własnie w 10tygodniu ciąży dowiedziałam się że będę mamą... z pierwszego usg miałam termin na 29.04.2010 z drugiego na 10.05.2010 a urodziłam 11.05.2010 z czego poród został wywołany drogą indukcji...
rodziłam 3h z czego miałam znieczulenie w kręgosłup i wszystko potoczyło się tak szybko, że na bóle parte nie zeszło mi znieczulenie i rodziłam w pełnym znieczuleniu a na bóle parte musisz czuć...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakich balsamów używać w ciąży