Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skandal miał miejsce we wsi Koźle (gmina Szamotuły). Zgłoszenie dotyczyło przerażającego zachowania uczniów ze Szkoły Podstawowej w Koźlu i ich haniebnego czynu, którego ofiarą stał się niewinny, starszy kot.

To, czego dopuściły się dzieci jest o tyle tragiczne, że to przedstawiciele nowego pokolenia, ośmiolatki przystępujące do Komunii Świętej w tym roku.

Okazało się, że kot został wrzucony do mrowiska i przykryty wiadrem. Nie wiadomo jak długo tam pozostał. Wiadomo jednak (zwierzę ma obdukcję lekarza weterynarii), żenieprawdopodobna ilość ukąszeń mrówek spowodowała astmę oraz obrzęk płuc i duszności. Kot ma zaczerwienioną skórę, strupy na całym ciele, ubytki sierści. Jest potwornie wychudzony, odwodniony. Pod okiem widoczny wielki ropień… Maciuś jest w stanie ciężkim, rokowania są niepewne.

Wierzymy, że z pomocą dobrych ludzi uda się uratować zwierzaka. Gdzie oczekiwane efekty edukacji szkolnej? Jak wygląda opieka rodziców małych zwyrodnialców, którzy dokonali tego czynu oraz przypatrywali się męczonemu zwierzęciu? Gdzie wychowanie duszpasterzy, którzy przygotowują dzieci do tegorocznej Komunii Świętej?

Nieprawdopodobnie przerażające są perspektywy późniejszych zachowań uczniów w stosunku do otoczenia, jeśli ośmioletnie dzieci bawi skrajne maltretowanie bezbronnego zwierzęcia. Wiele osób spośród mieszkańców wsi, uczniów, sąsiadów wiedziało o zajściu- nikt nie pochylił się nad zwierzęciem, nikt nie wezwał pomocy choć po ucieczce z mrowiska kot błąkał się po okolicy. Nauczycielka przyznała, że o czynie słyszała, stwierdziła również, że wśród uczniów i nauczycieli krążą na ten temat informacje. Nikomu nie było żal Maćka, który prawie skonał w męczarniach.


Kot potrzebuje wsparcia miłośników zwierząt. Jeśli ktoś chciałby podarować mu dobrej jakości karmę, witaminy, będziemy wdzięczni.



Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Maćka finansowo, podajemy nr konta:



Fundacja „Przytuliska u Wandy”,

ul Spółdzielcza 27,

64-500 Szamotuły




numer konta Fundacji: 42109013910000000116846932

dopisek: dla Maćka z mrowiska





ZA KAŻDĄ KUPIONĄ CEGIEŁKĘ WYSYŁAMY DYPLOM Z PODZIEKOWANIEM NA EMAIL :) ZAPRASZAM !


aukcja na allegro : KLIKKKKKKKKKKK!


[embed_image 266bb50541947759ced686c994c5f6ba]
[embed_image 71960cdc441714b4f37997ef87eb5316]
[embed_image d8400676591d621a4aea22a4911a2703]



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 10:12 przez darksideofthesun.

matko kochana.... oto do czego zdolna jest banda dzieciaków wychowywanych bezstresowo ;/

biedny kot...głupie bachory ..to wina rodziców...

dlatego nie lubie dzieci, sa bezmyślne! Powinny byc ukarane

o nie....................jak mozna????
mi i mojemu rodzenstwu mama nie kazala sie bawic z zwierzatkami dopoki nie podrosniemy

nie moge o czyms takim czytac.....plakac sie chce

Matko biedny kociak :( mam nadzieje, że wróci do zdrówka, postaram sie cos wpłacic.
A co do zachowania tych bachorów... Najchetniej tez bym je wrzucila do mrowiska, ale szkoda mrówek. Tak Czy siak życzę tym zwyrodnialcom wszystkiego co najgorsze, aby ich życie było jedną wielką porażką i pasmem nieszczęśc, bo tacy ludzie nie zasługują ani na miłośc, ani na szczescie, ani an zdrowie, ani na dobra materialne... na NIC.

Cytat
doomiii
dlatego nie lubie dzieci, sa bezmyślne! Powinny byc ukarane

to wina rodzicow i wlasnie tego bezstresowego wychowania!!!!!!

NO NIE!!! Co sie dzieje z tymi dziećmi i młodzieżą.
No nie dziwie się jak przeczytałam gdzieś ostatnio na forum wypowiedz jakiegoś faceta, ze go wkurza , ze zwierzęta trzeba traktować dobrze, ze przecież to tylko zwierze które ma służyć człowiekowi. I człowiek ma go zjadać. Że człowiek to super gatunek a na potem długo, długo nic i dopiero zwierzęta....
No brak mi słow, ze jeszcze tacy ludzie istnieją!!!!

Biedna kicia..

Przyznam, że też byłam walnięta za dziecka np. wrzuciłam kota do studni, poskręcałam karki wszystkim żółtym kaczuszkom na podwórku bo chciałam żeby mi babcia rosołek ugotowała, zabiłam gęś bo mi się nudziło i rzucałam w nią kamyczkami, zapomniałam się i wzięłam do ręki za duży- trafiłam prosto w głowę, zabijałam przeróżne owady za pomocą lupy i promieni słonecznych ..

Teraz już jestem normalna ;))

co za bachory, chetnie zrobiłabym im to samo. Jutro wpłacę jakies pieniążki

Dla mnie to banda bachorów! Do poprawczaka z nimi!

o matko:( to nie bezmyślność, to po prostu okrucieństwo. 8latek doskonale wiedział, co robi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przeżył piekło na ziemi.. Cyguś z Biezdrowa.. Żywy trup czeka na wsparcie.