Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:32:55

Dziewczyny, zwracam się szczególnie do tych które mają porównanie - chodzi mi o to, że w tym sezonie chciałam kupić już 3 (!!) parę zwykłych trampek, tych po 20zł, nie wiem czy ja je tak niszczę, czy naprawdę są z takiego badziewnego materiału, że po 2, 3 tyg pęka mi podeszwa i po praniu robią się zażółcone (prałam w rękach, drugą parę w pralce - nie ma różnicy, obie pary zrobiły się okropne..), nie wiem czy nie odżałować i nie zainwestować w Conversy, mianowicie chodzi mi o to czy warto? Niszczą się szybko czy mogę liczyć na to, że rok/dwa lata je ponoszę? Oczywiście nie non stop, bo lubię też baleriny, a furii dostaję ze zwykłymi białymi tenisówkami, bo jakby nie licząc wydałam na nie już 40zł, teraz kolejna para za 20 daje razem 60..

Co myślicie, jest różnica? Zainwestować, czy kupować co jakiś czas te tańsze, bo Conversy i tak się niszczą? Zawsze mówiłam, że nie wydam na trampki 200zł, ale jak będe te zwykłe niszczyć w takim tempie to na jedno mi wyjdzie.. Proszę o opinie!



zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:41:45

Z własnego doświadczenia wiem, że conversy są trwalsze. Tylko kup oryginalne. Jedne mam 3 rok i mimo, że noszone to guma nie pęka, nie rozklejają się.

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:42:06

oczywiście, że warto zainwestować w conversy, a jeszcze jak wybierzesz wersję w skórze to będziesz biegać i biegać;)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:42:06

ja kupilam w H&M zwykłe trampki za 40zł, ale już wkładka w środku się odkleiła, po praniu są identyczne jak z bazarku :| conversów nigdy nie miałam więc niestety nie pomogę. ale ze zwykłych trampek z H&M nie jestem zadowolona. kasa w błoto

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:42:27

Ja polecam converse, swoje noszę już równo rok, kilka razy prałam w pralce i wciąż się trzymają ;)

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:44:05

Właśnie o to mi chodzi, szczególnie czy guma/podeszwa nie pęka? Bo że się trochę zniszczą to wiadomo, jak to buty.

Jasne, tylko w sklepie stacjonarnym, i tak chciałabym je na piątek, więc nie miałabym czasu na zamówienie z neta.

Cytat
marciaa0407
ja kupilam w H&M zwykłe trampki za 40zł, ale już wkładka w środku się odkleiła, po praniu są identyczne jak z bazarku :| conversów nigdy nie miałam więc niestety nie pomogę. ale ze zwykłych trampek z H&M nie jestem zadowolona. kasa w błoto

No tragedia, naprawdę. Ja z H&M kupiłam teraz na wyprzedaży zielone za 2 dychy, ale i tak pewnie się szybko zniszczą. Zero trwałości, a jakaś tam kasa jest na nie wydawana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-16 09:47 przez lilthug1.

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:46:01

Ja mam 2 pary Converse -wys zielone i krótkie malinowe i jestem z nich bardzo zadowolona :)

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:52:03

ja nie widze różnicy, według mnie są zrobione z tego samego materiału

zweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 1/5

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:54:20

Conversy ! :) miałam tenisówki z H&M i po praniu były nie do noszenia.. Convy mam już pół roku, raz je prałam (białe) i są jak nowe. Pamiętaj tylko, że oryginalne nie mają 'R' pod gwiazdką, bo dużo jest właśnie takich podrób. Moja koleżanka je kupiła i po kilku tygodniach guma zaczęła się łuszczyć, a zapiętków wewnątrz praktycznie już nie ma. + nie kupuj na Eastend.pl bo to podróbki i szybko się niszczą :)

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:55:44

Cytat
paaaaulin94
Conversy ! :) miałam tenisówki z H&M i po praniu były nie do noszenia.. Convy mam już pół roku, raz je prałam (białe) i są jak nowe. Pamiętaj tylko, że oryginalne nie mają 'R' pod gwiazdką, bo dużo jest właśnie takich podrób. Moja koleżanka je kupiła i po kilku tygodniach guma zaczęła się łuszczyć, a zapiętków wewnątrz praktycznie już nie ma. + nie kupuj na Eastend.pl bo to podróbki i szybko się niszczą :)

dzieki za info! chcialam kupic w sklepie stacjonarnym w Poznaniu na ul. Półwiejskiej, boje sie troche przez neta kupowac drogie rzeczy..

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 09:56:38

conversy nie śmierdzą:) chodzi mi oczywiście o ten nowy fabryczny zapach gumy
wejdziesz np d takiego Primarka to swąd tanich materiałów, z których robią buty i torebki czuć na kilometr:)
także ważny jest też ZAPACH obuwia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-16 09:57 przez marcowna.

zweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 1/5

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 10:05:10

ja kupiłam w HD.. co prawda za 249zł, ale uznałam, że i mam gwarancję i wiem co kupuję, więc warto. :)

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 10:07:16

również polecam oryginalne Converse, guma nie pęka (tak jak w podróbach) :) warto zainwestować, poza tym jeśli kupisz je w jakimś sklepie stacjonarnym to masz na nie 2 letnią gwarancję, ja swoje reklamowałam w sizeer i bez problemu po roku dostałam zwrot gotówki, (guma była niezniszczona jednak podarły się przy podeszwie- nie jest to spowodowane złym materiałem tylko moim chodem )

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 10:08:35

Cytat
alpina
Z własnego doświadczenia wiem, że conversy są trwalsze.
Tak samo.

Converse czy zwykłe trampki?

16 lip 2013 - 10:11:21

Miałam te zwykłe białe trampki i podeszwy pękły mi na pół. Zastanawiam się nad kupnem oryginalnych conversów, ale patrząc na prędkość z jaką niszczę buty, najzwyczajniej szkoda mi pieniędzy. Nie wiem czy buty niszczę, bo po prostu je niszczę, czy dlatego, że zawsze miałam zwykłe trampki. Boję się, że jeśli kupie oryginalne to szybko będą do wywalenia ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gdie kupić taką sukienkę?