Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:30:49

Kupuję jak mi się podrą/poplamią/przemokną ubrania - zazwyczaj raz na 2-3 lata - w szczególności kurtki. Torby mam już po 4-5 lat, bluzki też kilka lat, czasami dokupuje w sh, spodnie co pół roku. Bieliznę to już częściej:)

częstotliwość również zależy od pieniędzy (nie zarabiam, więc zdana jestem na łaskę rodziców)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 18:32 przez ewela91.

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:38:04

ja tez tak mam, to jest straszne ! wciąż coś kupuję !!! tyle, że potem faktycznie chodzę w tych rzeczach, systematycznie coś z szafy wyciągam i odkładam na miejsce "Rzeczy niepotrzebnych/takich których juz nie założę)... a na ich miejsce daję nowe. jak kupię kurtkę to nagle widze do niej idealne buty, potem znajduję idealne oficerki, potem by sie przydały brązowe botki bo w sumie są ponadczasowe, potem jakieś spodnie - bo chorowałam na kolorowe rurki- teraz marzą mi się dodatki w stylu rockowym-paski, pieszczochy, to znów nie mam torebki na uczelnie "takiej jak bym chciała", szaleństwo !! Ale tłumaczę mamie że jestem zakupoholiczką po rodzicach, po prostu mam to w genach :/ Oboje lubią się ubrać. Przyznam że mnie to wkurza, normalni ludzie kupią pare rzeczy raz na 2 miesiące - ja nie jestem w stanie, wciąż mi się coś podoba !!! i to bardzo, tak ze na to "choruję" zły

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:38:35

Kiedyś często cos kupowałam,ale już mi przeszło,bo chyba juz wszystko mam:)

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:45:31

wtedy kiedy czegoś potrzebuje :) nigdy mnie nie kręciły bardzo zakupy,chyba jestem dziwna.

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:46:40

tez tak mam i sie moge sie opanowac !! wyplata mi nie starcza czasem to nawet pozyczam od mamy, chlopaka pozniej na wyplate musze oddawac !!

a co najepsze? i tak nie mam w czym chodzic;/

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:48:18

Autorko wątku - rozumiem doskonale Twoją nieopartą chęć, bo chodząc po sklepach i oglądając nabiera sie ochoty, wiem po sobie, dlatego staram sie unikać sklepów, drogerii, galerii, przeglądania w internecie, jeśli w danym momencie nie mam konkretnej potrzeby tylko "a moze by mi sie to przydało".
Staram się pomysleć, co mi będzie potrzebne, w czym na pewno bede chodzić, albo czy muszę kupic sukienke/kolejne szpilki(które ubiore 2 razy...), bo zbliża się jakaś okazja.
A co do zakupów, to średnio raz na 3 miesiące/pół roku robie takie większe, typu kurtka, buty, torebka, a co 2-3 tygodnie wpada jakaś drobna rzecz bluzka, biżuteria itd.
Nie rozumiem wydawania polowy pensji na ubrania - lubie byc dobrze ubrana, ale to nie jest moim priorytetem, gdy już opanuje smaczek na kolejną szmatke - wole wydać to na kino, basen, wyjazd, albo odłozyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 18:51 przez czarnoczarna.

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:48:33

Jakbym mogla to ciagle bym cos kupowala

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:50:30

Cytat
janebirkinn
ja tez tak mam, to jest straszne ! wciąż coś kupuję !!! tyle, że potem faktycznie chodzę w tych rzeczach, systematycznie coś z szafy wyciągam i odkładam na miejsce "Rzeczy niepotrzebnych/takich których juz nie założę)... a na ich miejsce daję nowe. jak kupię kurtkę to nagle widze do niej idealne buty, potem znajduję idealne oficerki, potem by sie przydały brązowe botki bo w sumie są ponadczasowe, potem jakieś spodnie - bo chorowałam na kolorowe rurki- teraz marzą mi się dodatki w stylu rockowym-paski, pieszczochy, to znów nie mam torebki na uczelnie "takiej jak bym chciała", szaleństwo !! Ale tłumaczę mamie że jestem zakupoholiczką po rodzicach, po prostu mam to w genach :/ Oboje lubią się ubrać. Przyznam że mnie to wkurza, normalni ludzie kupią pare rzeczy raz na 2 miesiące - ja nie jestem w stanie, wciąż mi się coś podoba !!! i to bardzo, tak ze na to "choruję" no właśnie idealnie jak ja ale myślisz poważnie że to nałóg?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 18:52 przez Betina73.

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:55:18

Jak mam kasę! :D

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:56:18

ja też kupuje kupuje :D ale coz zrobic taki los kobiety

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 18:58:22

Ja częściej sprzedaję niż kupuję :D

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 19:09:46

Cytat
Betina73
wpadłam już w zakupomanię bo normalnie co tydzień mam nieodpartą ochotę sobie cośkupić i tak robię pomimo debetu na koncie potem po wypłacie on się wyrównuje ale nigdy nie starcza mi wypłaty do końca miesiąca bo ciągle coś mi się podoba. Dziś kupiłam torebkę i schowałam przed mężem żeby nie widział,

sama sobie odpowiedzialas...

jesli chodzi o rzeczy z normalnych sklepow to nie mam problemow z zakupoholizmem - dokladnie planuje, co kupie - stworzylam nawet liste takich zakupow i glownie widnieja na niej buty.
Problem u mnie z zakupami zaczyna sie w lumpeksach w ktorych to od pewnego czasu glownie sie ubieram. Mialam okres, ze najchetniej co tydzien chodzialbym na duuuze zakupy w lumpeksie ( mialam jeden ulubiony, gdzie rzeczy byly po 1 i 2 zl), zdarzylo mi sie wyjsc z niego doslownie z workiem ubran. Teraz nawet w lumpeksach kupie jedna czy dwie rzeczy bez masowki

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 19:23:59

Też tak mam :/

jak często kupujecie ciuchy?

01 paź 2013 - 19:39:17

za często..
dobrze, że mieszkam na zadupiu i do galerii mam daleko, No ale nadal pozostaje allegro, kurierzy to już na pamięć znają drogę do mojego mieszkania:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co dzisiaj fajnego kupiłyście?