Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:49:52

Ja do cywilnego(i tylko cywilnego) miałam suienkę ślubną w kolorze ecri(czy jak tam to się pisze:P) Pamiętam że panna młoda po moi ślubie miała suknię ślubną białą. Nic w tym dziwnego gdy się dobrze czujesz w takiej sukni. To tobie ma się podobać w końcu to twój ślub no nie? Biała suknia to standard i nie ważne czy to ślub kościelny czy cywilny. Ja bym na twoim miejscu martwiła się tym czy nie przekręce przysięgi lub czywódki na poprawiny starczy:D chyba że zrobisz przyjęcie dla abstynentów:P

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:52:26

Cytat
dominix5
wedlug mnie nie pasuje , ale to kazdego indywidualna sprawa

mam takie samo zdanie. śmieszą mnie panny w białych bezowatych sukniach w urzędzie.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:52:37

Cytat
marcia2507
Ja do cywilnego(i tylko cywilnego) miałam suienkę ślubną w kolorze ecri(czy jak tam to się pisze:P) Pamiętam że panna młoda po moi ślubie miała suknię ślubną białą. Nic w tym dziwnego gdy się dobrze czujesz w takiej sukni. To tobie ma się podobać w końcu to twój ślub no nie? Biała suknia to standard i nie ważne czy to ślub kościelny czy cywilny. Ja bym na twoim miejscu martwiła się tym czy nie przekręce przysięgi lub czywódki na poprawiny starczy:D chyba że zrobisz przyjęcie dla abstynentów:P


no dobrze mowi wodki jej;p;p;p heheh no racja w sumie dziewczyny zdania sa podzielone niby mi sie ma podobac ale kto pyta nie bladzi:))))

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:54:01

Cytat
martischa
a niby dlaczego nie można by było? Kto powiedział, że białe suknie przeznaczone są tylko do kościoła?
Nie każda panna młoda jest wierząca a ma prawo chcieć czy tam marzyć iść w sukni jakiej tylko jej się podoba.
Poza tym dla mnie ślub cywilny ani trochę nie jest mniej ważny niż kościelny:)
W pełni się zgadzam ;)
martischa Pozdrawiam cieplutko :*



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 17:55 przez Nelii.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:55:30

też uważam, że panna młoda ma prawo iść w takiej sukni jaka jej się wymarzy, bez względu na to czy bierze ślub kościelny czy cywilny

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:56:55

Cytat
komiczka
Nie rozumiem, o co chodzi z tą rezerwacją białej sukni ślubnej wyłącznie na ślub kościelny i tego, że panna młoda w sukni ślubnej a'la beza wychodzi z USC - czy ktoś może mi to wytłumaczyć i podać jakieś rzeczowe argumenty...?

też tego nie kumam ;/
No ale to tak samo jak wielu uważa, że cywilny to nie ślub także wiesz.....
Cytat
Nelii
Cytat
martischa
a niby dlaczego nie można by było? Kto powiedział, że białe suknie przeznaczone są tylko do kościoła?
Nie każda panna młoda jest wierząca a ma prawo chcieć czy tam marzyć iść w sukni jakiej tylko jej się podoba.
Poza tym dla mnie ślub cywilny ani trochę nie jest mniej ważny niż kościelny:)
W pełni się zgadzam ;)
martischa Pozdrawiam cieplutko :*


:) i ja również Cię pozdrawiam :*:*



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 17:57 przez martischa.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 18:00:29

oczywiście, że wypada. Bardzo dużo dziewczyn teraz tak robi, coraz częściej wychodzą za rozwodników, którzy nie mogą już brac kościelnego a dziewczyny chcą założyc białą suknię. Mnóstwo Panien Młodych tak robi, jeżeli lubisz "bezy" to nawet w bezie możesz iśc, aczkolwiek polecam skromniejsze;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 18:00:53

Twój ślub ubierasz co chcesz.

Piękne suknie nie są zarezerwowane tylko na śluby kościelne.
To nie średniowiecze, a większość poglądów na temat ślubów jak widzę właśnie w tej epoce powinno pozostać....

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 18:02:14

Cytat
martischa
a niby dlaczego nie można by było? Kto powiedział, że białe suknie przeznaczone są tylko do kościoła?
Nie każda panna młoda jest wierząca a ma prawo chcieć czy tam marzyć iść w sukni jakiej tylko jej się podoba.
Poza tym dla mnie ślub cywilny ani trochę nie jest mniej ważny niż kościelny:)

dokladnie! jakbym miala brac slub to tylko i wylacznie cywilny a suknie to moge miec nawet z tony bialych falbanek do ziemi, cekinow... - niby USC w czym gorszy od kosciola?

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 18:05:18

Cytat
daasy

ja nie pytam o zasady... ale o zdanie eh

Moim zdaniem - to Twój dzień, więc idziesz w czym chcesz. Ja miałam długą, czerwoną suknię z wielką halką pod spodem i w głębokim poważaniu fakt, czy się to Pani w urzędzie/mamie/teściowej/gościom podoba czy nie!


Więc jeśli masz na tyle odwagi - jasne! Powodzenia w dokonywaniu wyborów! :)

O w tej :) prawie pięć lat temu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 18:08 przez Mesmery.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 22:35:10

Mesmery fajny pomysl styl bialej sukni tylko ze w kolorze:)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 22:38:42

moim zdaniem najlepsza by byla kremowa :) ale biala oczywiscie moze byc :)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 22:38:48

Cytat
beata0904
moim zdaniem na cywilny bardziej pasują w takim stylu (delikatne i skromne) i oczywiście nie musi być biała
skąd ta sukienka?

Ślub cywilny a biała suknia

11 sty 2012 - 20:53:28

A czy widziałaś w jakimkolwiek salonie szyld 'suknie do ślubów kościelnych'. To są suknie ślubne.. A że sporo osób traktuje ślub cywilny jako konieczność spowodowana ciążą i ubiera się w byle jaką sukienkę to ich sprawa. To Twój ślub, wyglądaj jak panna młoda, a nie gość.

Cytat

ogromnej typowo ślubnej sukni wyglądają trochę komicznie...
A to nie w kościele powinno się wyglądać skromnie, elegancko? Mi się wydaje, że przesadne koło, tren itd wyglądają komicznie wszędzie.

Cytat

W białej sukni idzie się przed ołtarz
Biała suknia to z biblii, tak?

Ślub cywilny a biała suknia

11 sty 2012 - 20:56:17

Pewnie, że można iść w białej. Na ślub cywilny można iść właściwie w jakim kolorze się chce ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomysły na wieczór panieński