Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:18:31

ale czym Ty się przejmujesz? Tym co powiedzą inni? Miej to gdzieś. To Twój dzień i Twoja sprawa jak pójdziesz ubrana. Ja gdybym miała brać drugi raz ślub to miałabym suknię czarną albo chociaż z czarnymi elementami

To Ty masz czuć się dobrze i pięknie i stroisz się dla siebie a nie dla jakichś ciotek czy coś :)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:18:45

Nie musi być biała, nie musi być długa. Ja widziałam nawet kobietę, która brała ślub cywilny w czerwonej sukience - w ogóle cała na czerwono. Moim zdaniem ładnie wyglądała, ale jeżeli chodzi o ślub, to - pod każdym względem - uznaję delikatniejsze i subtelniejsze kreacje. Może być biała, kremowa, ale nie musi być długa - dobrze będzie wyglądać taka np. za kolano. ; ]

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:18:58

Cytat
puchuskubatek
na cywilny jednak coś skromniejszego. Moja koleżanka miała spodnie i marynarkę, inna - sukienkę za kolano... Dla mnie panny wychodzące z urzędu stanu cywilnego w ogromnej typowo ślubnej sukni wyglądają trochę komicznie...

nie zgadzam się z tym. Moim zdaniem jeśli ma sie ochotę to jak najbardziej Panna młoda ma prawo iść w takiej sukience na ślub cywilny...przecież po cywilnym ludzie też robią duże wesela. Nie każdy jest wierzący żeby brać ślub w kościele, ale wiele kobiet marzy żeby w tym dniu wyglądać olśniewająco w pięknej białej sukni. Ja rozumiem, jeśli ktoś bierze tylko cywilny i np. nie robi wesela tylko małe przyjęcie dla rodziny - to owszem - sama ubrałabym skromną sukienkę do kolan, ale jeśli bedę kiedyś brać ślub tylko cywilny (a to jest bardzo prawdopodobne) i będe robić normalne wesele dla gości to marzy mi sie właśnie długa biała suknia

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:21:23

Biała także pasuje. Ciekawe w obecnej modzie jest to,że do bieli można pobawić się z kontrastującymi kolorowymi dodatkami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 17:21 przez szasa.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:22:18

biała kiecka na cywilny? nieee, jest tyle fajnych wersji kolorystycznych, ze napewno cos znajdziesz

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:22:43

Cytat
beata0904
moim zdaniem na cywilny bardziej pasują w takim stylu (delikatne i skromne) i oczywiście nie musi być biała


a ta sukienka jest bardzo ładna:)podobają mi sie w takim stylu

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:24:46

Jak najbardziej wypada, są przecież osoby, które z różnych względów nie biorą i nie wezmą ślubu kościelnego i ubierają na ślub cywilny białą suknię z welonem i jest to jak najbardziej ok

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:26:45

ja byłam w białej na cywilnym..jak ślub to ślub;-)

zweryfikowana
Posty: 1.139
Ostrzeżenia: 1/5

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:27:06

moja siostra na cywilny miała sukienkę długą ecri, ale nie typową ślubną (nie kupiona w salonie sukien ślubnych, tylko w sklepie z sukienkami)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:28:28

Biała długa suknia jest zdecydowanie zarezerwowana na ślub kościelny, a nie cywilny.
Do cywilnego zwykla koktajlowa sukienka się nadaje.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:31:44

Oczywiście, że wypada! :)
Nie przejmowałabym się gadaniem innych ludzi - ile ludzi, tyle poglądów, jednak niektóre wypowiedzi tu mnie co najmniej śmieszą. Ubierz to, co Ci się podoba :)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:33:25

Cytat
komiczka
Oczywiście, że wypada! :)
Nie przejmowałabym się gadaniem innych ludzi - ile ludzi, tyle poglądów, jednak niektóre wypowiedzi tu mnie co najmniej śmieszą. Ubierz to, co Ci się podoba :)

dokładnie, zgadzam się z Twoja wypowiedzią:)
kto powiedział, że biała kiecka jest zarezerwowana tylko na kościelny?
gdzie to jest zapisane?:D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:34:16

Cytat
shawna
Biała długa suknia jest zdecydowanie zarezerwowana na ślub kościelny, a nie cywilny.
Do cywilnego zwykla koktajlowa sukienka się nadaje.

zarezerwowana? A gdzie takie "prawo" czy "zasadę" można znaleźć? :) Trochę przesada z tymi tekstami - zarezerwowana.

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:35:36

Cytat
puchuskubatek
na cywilny jednak coś skromniejszego. Moja koleżanka miała spodnie i marynarkę, inna - sukienkę za kolano... Dla mnie panny wychodzące z urzędu stanu cywilnego w ogromnej typowo ślubnej sukni wyglądają trochę komicznie...
zgadzam sie ;)

Ślub cywilny a biała suknia

09 sty 2012 - 17:41:47

Nie rozumiem, o co chodzi z tą rezerwacją białej sukni ślubnej wyłącznie na ślub kościelny i tego, że panna młoda w sukni ślubnej a'la beza wychodzi z USC - czy ktoś może mi to wytłumaczyć i podać jakieś rzeczowe argumenty...?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 17:42 przez komiczka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomysły na wieczór panieński