Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 19:41:28

hej, pisze tutaj, bo w googlach takiej informacji nie znajdę, a do lekarza się nie udam bo rano wyjeżdżam na 2 tygodnie prawie.
Otóż w październiku przymusowo musiałam odstawić tabletki anty (byłam za granicą i nie zdążyłam zdobyć nowej recepty).
Od tego momentu czekam na okres, żeby z powrotem zacząć brać. Dzis wypadł dokąłdnie dzień, w ktorym w 95% przypadków dostawałam przed rozpoczęciem brania tabletek. I fakt, miałam wszelkie objawy - ból piersi 1,5 tygodnia wcześniej, a dziś od rana uciskowy ból na dole brzucha (choć nie tak intensywny jak zazwyczaj), który wróżył jedno - okres. Faktycznie pojawiło się co nieco, w sumie nawet nie do końca podobnego (jak taki samiutki początek miesiączki, ani to kolor zbliżony, ani nic...), od razu wziełam pierwszą tabletkę, żeby nei skazywać się potem na wieczorną porę.
I co? Okres zanikł! Prawdopodobnie spowodowane jest to dośc dużym wysiłkiem fizycznym, wcześniej czasem tak miałam, że mała plamka i nara, bo np. biegałam codziennie.

Teraz jestem przerażona, nie wiem czy powinnam była brać tę tabletkę skoro miałam głupią plamkę, no ale kto się spodziewał... Czy ja w ogóle będę teraz zabezpieczona?
Może miał ktoś z was taką sytuację? :/

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 19:45:23

mi po odstawieniu plastrów okres się przesunął o ok. 10 dni, więc może to nie był żadem znak ...? trudno mi powiedzieć, mogłaś właściwie poczekać trochę, żeby się upewnić czy to miesiączka, czasem takie plamienia występują, np. w wyniku stresu, czy jak mówisz wysiłku... najlepiej skonsultuj się z farmaceutą, skoro nie możesz udać się do lekarza

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 19:48:25

Ech kompletnie nie wiem... ale takie plamienie jak wczesniej miałam to właśnie było w zastępstwie okresu, więc być może jest OK tylko okres "był" taki a nie inny :/ ;/;/

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 19:52:19

Ja jak odstawilam antykoncepcji okresu nie mialam przez 2 miesiace. W pazdzierniku dokladnie 2. dostalam a teraz znowu nic. Dzis juz jest 15... BYlam u lekarza , jest wszystko ok i okres ma wystapic.. Jak sie odstawi chociaz raz to pozniej jest tragedia. Jest wszystko rozregulowane ze ciezko wrocic do tego co bylo wczesniej.

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 19:53:22

Też kiedyś zdarzyło mi się zrobić kilkumiesięczną przerwę od tabletek. Miałam podobnie jak Ty masz teraz, więc nie masz się co martwić. W mojej ulotce jest napisane, że po dłuższej przerwie od zażywania tabletek mogą występować takie objawy, często też spotykany jest przy tym mocny ból głowy. Ale osobiście nie radzę zbyt często sobie pozwalać na jakiekolwiek przerwy w zażywaniu tabsów anty, bo to okropnie działa na układ hormonalny i można mieć przez to gorsze dolegliwości, a nawet poważne choróbska.

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 21:28:58

Plamienie jednak nie ustąpiło dziewczyny, coś tam nadal jest śmiesznego... moim zdaniem jest ok, że zaczęłam brać

Cytat
kamila0591
Ja jak odstawilam antykoncepcji okresu nie mialam przez 2 miesiace. W pazdzierniku dokladnie 2. dostalam a teraz znowu nic. Dzis juz jest 15... BYlam u lekarza , jest wszystko ok i okres ma wystapic.. Jak sie odstawi chociaz raz to pozniej jest tragedia. Jest wszystko rozregulowane ze ciezko wrocic do tego co bylo wczesniej.

Widzisz, niby rozregulowane a wszystko wystąpiło co do dnia: ból jajników mniej wiecej w polownie cyklu, ból piersi, kilka krostek na twarzy, ból brzucha... i to "plamienie" dokładnie w dzien okresu. Więc wydaje mi się, że się nie rozregulowałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-15 21:31 przez claudyn.

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 21:33:01

Nie przestawaj teraz ich brać jak już zaczęłaś. Po prostu tak w razie czego przez pierwsze 7 dni dodatkowo się zabezpieczaj.

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 21:36:00

Cytat
anemone_sollel
Nie przestawaj teraz ich brać jak już zaczęłaś. Po prostu tak w razie czego przez pierwsze 7 dni dodatkowo się zabezpieczaj.

Nie zdążyłam z receptą i to przez to... tak to bym brała w ciągu, fakt zawaliłam, ale i tak się nie widziałam z chłopakiem, więc tragedii nie było...

antykoncepcja po przerwie, problem

15 lis 2012 - 21:41:39

Cytat
claudyn
Cytat
anemone_sollel
Nie przestawaj teraz ich brać jak już zaczęłaś. Po prostu tak w razie czego przez pierwsze 7 dni dodatkowo się zabezpieczaj.

Nie zdążyłam z receptą i to przez to... tak to bym brała w ciągu, fakt zawaliłam, ale i tak się nie widziałam z chłopakiem, więc tragedii nie było...

Ja ostatnio źle sprawdziłam datę odpisu i 4 opakowania tabletek poszły się walić :/ muszę jechać znowu do ginekologa. Całe szczęście rodzinny mi zapisał bez problemu jedno opakowanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BOLESNE JAJECZKOWANIE