Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:37:31

Cytat
paula161
jak mozna sprawdzic czy sie ma otwarta szyjke macicy??? ;p

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:40:07

Cytat
puma73
Cytat
paula161
jak mozna sprawdzic czy sie ma otwarta szyjke macicy??? ;p

No właśnie to samo pytanie mnie nurtuje?

Wkładasz palca do pochwy, szukasz szyjki macicy i otworku. Sprawdzasz czy jest otwarta (otworek większy) czy zamknięta(otworek mniejszy) . No i tyle:)

Nie znacie własnego ciała, polecam poznać.

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:43:24

Cytat
Lamira
Ja czułam przez tydzień, że na dniach dostanę okres, miałam normalne bóle brzucha przedokresowe, a okresu nie było i nie było. Potem się okazało, że jestem w ciąży :)

ja dokładnie to samo, także radzę lecieć do apteki :)

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:45:10

to sobie jeszcze jelita sprawdź palcem w ramach eksploracji własnego ciała.

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:48:17

Cytat
Zrudziala
Cytat
puma73
Cytat
paula161
jak mozna sprawdzic czy sie ma otwarta szyjke macicy??? ;p

No właśnie to samo pytanie mnie nurtuje?

Wkładasz palca do pochwy, szukasz szyjki macicy i otworku. Sprawdzasz czy jest otwarta (otworek większy) czy zamknięta(otworek mniejszy) . No i tyle:)

Nie znacie własnego ciała, polecam poznać.

ja polecam z czymś takim chodzić do lekarza a nie smaemu badać sobie szyjkę macicy... szok... tylko bakterie przenosisz

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:48:24

Cytat
candymamba
to sobie jeszcze jelita sprawdź palcem w ramach eksploracji własnego ciała.


Ciemnota i zacofanie. Lekarze każą nawet badać siebie, więc co tu za problem?

Dzięki temu że sprawdzałam czasami czy wszystko jest w porządku, odkryłam małą narośl, na ściance. Poszłam do lekarza, na szczęście wszystko jest ok. Ale nie daj Boże gdyby był to guz?

Warto kobiety, warto.
Cytat
migadka
Cytat
Zrudziala
Cytat
puma73
Cytat
paula161
jak mozna sprawdzic czy sie ma otwarta szyjke macicy??? ;p

No właśnie to samo pytanie mnie nurtuje?

Wkładasz palca do pochwy, szukasz szyjki macicy i otworku. Sprawdzasz czy jest otwarta (otworek większy) czy zamknięta(otworek mniejszy) . No i tyle:)

Nie znacie własnego ciała, polecam poznać.

ja polecam z czymś takim chodzić do lekarza a nie smaemu badać sobie szyjkę macicy... szok... tylko bakterie przenosisz


A mydła i płyny antybakteryjne?


Proszę ze wikipedii:

Zmiany szyjki macicy dostępne są dla kobiety w samobadaniu. Dotykając palcami (badanie palpacyjne) szyjki macicy, może ona sama ocenić zmiany w jej położeniu, konsystencji i stopniu rozwarcia jej zewnętrznego ujścia


Szafa coraz bardziej mnie przeraża. Douczcie się kobiety a nie głosicie chore teorie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 13:50 przez Zrudziala.

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:54:38

Cytat
candymamba
to sobie jeszcze jelita sprawdź palcem w ramach eksploracji własnego ciała.
Badania szyjki macicy prowadzi się podczas stosowania NRP. Nie używasz w takim razie tamponów, nie uprawiasz seksu? Wtedy też wkładasz sobie palec/penisa w pochwę.
Cytat
Zrudziala
Szafa coraz bardziej mnie przeraża. Douczcie się kobiety a nie głosicie chore teorie.
Bo to w większości dzieci, które uprawiają seks od 15 roku życia, a brzydzą się włożyć palec i się badać, bo to be i fu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 13:56 przez dzwooneczek.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 13:59:24

śmieszy mnie jak panny chcą być takie cool i w ogóle, dogryźć komuś, wyśmiać, a same wychodzą na ... no domyślcie się :D
Ciemnota i zacofanie ;/

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:02:54

jak masz taką samoświadomość własnego ciała to badaj sobie dalej umytym MYDŁEM (lol) palcem. Ja wolę iść do lekarza niż się w niego bawić i co innego badać sobie piersi, a co innego szyjkę macicy. Skoro tak świetnie umiesz ocenić jej rozwarcie a co za tym idzie nawet dni płodne, to gratuluje... bardziej wydaje mi się że coś tam sobie pomacasz a potem opowadasz jaka to jesteś świetna nie wiedząc nawet do końca co poczułaś... no chyba że jesteś lekarzem ginekologiem

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:05:03

Cytat
martischa
śmieszy mnie jak panny chcą być takie cool i w ogóle, dogryźć komuś, wyśmiać, a same wychodzą na ... no domyślcie się :D
Ciemnota i zacofanie ;/

dokładnie:)poprzez badanie szyjki macicy można się też dowiedzieć w której fazie cyklu akurat się jest.Nigdy bym tego nie robiła nie mając o tym zielonego pojęcia ale wyczytałam dokładnie jak powinno się prawidłowo badać szyjkę.OCZYWIŚCIE, że pamiętam o dezynfekcji!
Co do testu.Po ilu dniach od daty spodziewanej się miesiączki test jest najbardziej wiarygodny?

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:07:30

Cytat
migadka
jak masz taką samoświadomość własnego ciała to badaj sobie dalej umytym MYDŁEM (lol) palcem. Ja wolę iść do lekarza niż się w niego bawić i co innego badać sobie piersi, a co innego szyjkę macicy. Skoro tak świetnie umiesz ocenić jej rozwarcie a co za tym idzie nawet dni płodne, to gratuluje... bardziej wydaje mi się że coś tam sobie pomacasz a potem opowadasz jaka to jesteś świetna nie wiedząc nawet do końca co poczułaś... no chyba że jesteś lekarzem ginekologiem

Badam się, a gdy mam obawy to udaję się do ginekologa.

Płyny do higieny intymnej, płyny antybakteryjne, mydła nie słyszałaś o czymś takim oj...

Nie badam dni płodnych, nie muszę.

Coś jeszcze?:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:11:10

Cytat
annisx3
Cytat
martischa
śmieszy mnie jak panny chcą być takie cool i w ogóle, dogryźć komuś, wyśmiać, a same wychodzą na ... no domyślcie się :D
Ciemnota i zacofanie ;/

dokładnie:)poprzez badanie szyjki macicy można się też dowiedzieć w której fazie cyklu akurat się jest.Nigdy bym tego nie robiła nie mając o tym zielonego pojęcia ale wyczytałam dokładnie jak powinno się prawidłowo badać szyjkę.OCZYWIŚCIE, że pamiętam o dezynfekcji!
Co do testu.Po ilu dniach od daty spodziewanej się miesiączki test jest najbardziej wiarygodny?

teoretycznie najlepiej robić w dniu spodziewanej miesiączki, ale są takie, które już po 6 dniach od zapłodnienia dają wynik. Ja robiłam jakoś kilka dni przed miesiączką, a w dwa tygodnie po poczęciu już miałam ciażę potwierdzoną na USG (z tym, że ja nie miałam regularnych miesiączek)

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:11:22

ja słyszałam ale Ty chyba nie

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:12:37

Cytat
migadka
ja słyszałam ale Ty chyba nie

Piszesz żeby pisać.

Malutkie obawy

04 cze 2012 - 14:19:12

Cytat
paula161
jak mozna sprawdzic czy sie ma otwarta szyjke macicy??? ;p

To bardzo proste, dotykając w środku- jak jest zamknięta jest twarda i niedostepna ;-) Otwarta i miękka jest zwykle w trakcie dni płodnych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Miesiączka i zachcianki