Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 07:26:24

Kim według Was rodziców jest dobry nauczyciel? jak go okreslacie?

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 07:51:16

osoba o czystych i twardych zasadach, która mimo wszystko też jest człowiekiem. osoba, która potrafi tak zainteresować uczniów, że podczas lekcji panuje niezakłócona cisza....

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 08:15:10

osoba, która potrafi zapanować nad dziećmi i potrafi przekazać im wiedzę np z matematyki, bo nie sztuką jest powiedzieć: "zrób to tak" - a mało kto z klasy rozumie. Nauczyciel, który potrafi wyegzekwować od dziecka konkretne zachowanie, nie tylko odwala swoje i idzie do domu, ale ma wpływ na zachowanie oraz wychowanie tego dziecka.

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:03:22

dziękuje. ktoś jeszcze się wypowie?

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:11:03

dokładnie, zgadzam się w powyższymi postami. nauczyciel musi umieć przekazać wiedzę, którą posiada. zainteresować uczniów.

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:17:06

Szczerze powiedziawszy takie pytanie można zadać też dzieciom i na nie wbrew pozorom odpowiedzą... Kto ma styczność z nauczycielem lepiej wie co mówi. Nawet jeśli zaraz miliard osób wypowie się że dzieci kłamią i wyolbrzymiają - ja znam dużo dorosłych, którzy tak robią.

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:21:30

Przede wszystkim nie dać sobie wejśc na głowe.Uczniowie muszą wiedzieć,że maja słuchać i czerpać z lekcji,a nie zajmowac sie niepotrzebnymi rzeczami.
Dlatego nauczyciel musi zainteresować swoją lekcją,Jeślik uczniowie sa znudzeni widocznie nie ma podejścia.Dziecko musi cos wynosić z lekcji,coś co mu sie przyda dalej w życiu.
Ja np mialam swietna nauczycielke w podstawowce i powiem,że cała nasza klasa z rozdziawionym ustami sluchała jak pani nam tłumaczyła i opowiadala:)

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:47:05

ktoś by coś dodał jeszcze do powyższych wypowiedzi?

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:53:42

Cytat
blackmamba
ma wpływ na zachowanie oraz wychowanie tego dziecka.
Od wychowywania są rodzice, nie nauczyciele! Sama jestem nauczycielką i aż włosy dęba czasem stają patrząc na to, jakie te dzieci są... Dramat!

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 20:57:50

Nauczyciel powinien zwracać uwagę na każdego ucznia, umieć dotrzeć i wiedzieć kogo na co stać. Umieć traktować dzieci indywidualnie a jednocześnie sprawiedliwie. Umieć rozbudzić w dzieciach ciekawość świata. Być wzorem, kierunkowskazem.

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 21:02:12

Cytat
namuz
Cytat
blackmamba
ma wpływ na zachowanie oraz wychowanie tego dziecka.
Od wychowywania są rodzice, nie nauczyciele! Sama jestem nauczycielką i aż włosy dęba czasem stają patrząc na to, jakie te dzieci są... Dramat!


ZGADZAM się w 1000000% te dzieci to potwory, wiadomo, że nauczyciele tes są czasem nie fair. Ale sama nie jestem nauczycielką, tylko organizowane są w szkołach lekcje, które prowadzą ostatnie klasy. Ja w gimnazjum pilnowałam dzieci chodzące do 2,4,6 klasy i sprawa wygląda tak - dzieci od 1-3 super grzeczne nieśmiałe, troszkę hałasują na przerwach, ale to dzieci spoko.
Klasa 6 - podejrzewam, że była ok bo był nauczyciel z niemieckiego z nami, ale też tam jakieś 3 osoby docinały głupio i jeden chłopak został ukarany.
Klasa 4 po wyjściu nauczycielki to istne szatany: wyzywają od najgorszych, miałam ochotę wszystkie te małe potwory spalić, nawet jak nauczycielka przyszła(nieporadna baba) to skrzeczały, ale już bez sprośnych(!!!) żartów i chamskich i wulgarnych uwag...
Tyle co mam do powiedzenia.
+ jeszcze dzieciak mający 5-6 lat powiedział mi kiedyś że mam biust jak doda... bardzo genialne wychowanie... znacznej części rodzicom gratuluję, że mają godne pożałowania potomstwo.

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 21:03:52

Cytat
namuz
Od wychowywania są rodzice, nie nauczyciele! Sama jestem nauczycielką i aż włosy dęba czasem stają patrząc na to, jakie te dzieci są... Dramat!
Nie do końca się zgadzam z tym, że od wychowania są tylko rodzice. Fakt- to głównie na nich spoczywa obowiązek wychowania dziecka i to oni powinni poświęcać uwagę i czas, ale nauczyciele też powinni uczyć pewnych zachowań. Co do reszty się zgadzam- im dalej las, tym gorzej. Niektóre dzieci są straszne, kompletnie niewychowane.

DO RODZICÓW

14 mar 2014 - 21:06:23

Dobry nauczyciel to dla mnie przede wszystkim taki, który będzie w stanie wysłuchać ucznia i będzie chociaż starał się zinterpretować poglądy ucznia. Nie rozumiem polskiej oświaty i wkurzają mnie nauczyciele, którzy kierują się szablonami narzuconymi z góry. Jasne, że są jakieś ramy, których muszą się trzymać, ale ja pamiętam z czasów kiedy sama jeszcze chodziłam do szkoły, gdzie nauczyciel zaniżał ocenę ze spr np, ponieważ definicja napisana przez ucznia nie była identyczna jak ta w podręczniku. Podobnie było na wos-ie. Każdy gdy wyrażał swoje opinie np. polityczne i nie zgadzały się z poglądami nauczyciela, nie były dobrze oceniane... w szkole bardziej powinna liczyć się kreatywność... w tym roku moja 3-letnia córka idzie do przedszkola i szczerze boję się jak to będzie... może na początku nie będzie źle bo to przecież zabawa dla takiego malucha, ale jak się zacznie poważna nauka to obawiam się że będę chodzić bojowo nastawiona na wywiadówki, bo niestety, ale z polskimi szkołami jest coraz gorzej...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rezygnacja ze studiów...