Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:19:43

chyba macie rację..przelecę się do dermatologa

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 09:44:19

..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 11:11 przez eunia1.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:01:02

Cytat
Doris2001
Spróbuj może np. przed snem przetrzeć twarz spirytusem salicylowym. Wg mnie też najlepiej byłoby się wybrać do dermatologa, może przyczyna tkwi gdzie indziej :)


Boszee te mondre rady..ŻDNEGO SPIRYTUSU, ŻADNYCH ALKOHOLI NA BUZIE, to tylko POBUDZA PROBLEM! Taką cerę nalezy nawilżać, a nie dodatkowo wysuszać. Musisz uzyważ kremu nawilżającego i regulującego prace gruczołów łojowych.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:05:20

eunia1- jakiego używasz płynu na zaskórniki i kremu nawilżającego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 10:07 przez mbought2426.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:09:18

Cytat
agneesiaa
polecam olejowanie twarzy( jest filmik na youtubie)
wysuszajac twarz robisz jeszcze gorzej, bo produkue ona jeszcze więcej łoju.
ja uzywam cetaphil emulsję do twarzy i jest ok;)

Zgadzam sie z tym.
Cere tlusta powinno sie nawilzac, nie wysusszac!
Olejowanie stosuje juz chyba pol roku i naprawde to super sprawa!
Nalewam do buteleczki 80ml oliwy z oliwek i 20 ml olejku rycynowego, mieszam i zmywam tym makijaz.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:09:19

..



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 11:12 przez eunia1.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:14:21

Dziękuję za odpowiedź eunia1:)A możesz mi powiedzieć w jakiej cenie jest ten krem i gdzie można go dostać?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 10:15 przez mbought2426.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:16:24

polecam bibułki matujące, zamiast zwykłych chusteczek

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:16:33

Myślę że w każdej aptece, nie wiem ile kosztuje teraz ale kupowałam za ok.30zł. Ostatnio nawet spotkałam go za 23 w tańszej aptece.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:18:15

Cytat
eunia1
Używam aknemycin plus jest to płyn do samrowania całej buzi ale jest na recepte a jako nawilżacz stosuje cerkopil bardzo mocno nawilża w sumie najlepiej ze wszystkich kremów jakie stosowałam , ale nie ma co się tym sugerować należy pamiętać że każdy ma inną cerę, mimo że mam skłonną do zapychania a mnie nie zapycha cerkopil to na kogoś może zadziałać inaczej
Cytat
getreadyy
Cytat
agneesiaa
polecam olejowanie twarzy( jest filmik na youtubie)
wysuszajac twarz robisz jeszcze gorzej, bo produkue ona jeszcze więcej łoju.
ja uzywam cetaphil emulsję do twarzy i jest ok;)

Zgadzam sie z tym.
Cere tlusta powinno sie nawilzac, nie wysusszac!
Olejowanie stosuje juz chyba pol roku i naprawde to super sprawa!
Nalewam do buteleczki 80ml oliwy z oliwek i 20 ml olejku rycynowego, mieszam i zmywam tym makijaz.
Po co dajecie takie głupie rady każdy dermatolog, kosmetolog czy kosmetyczka powie ci ż nie można absolutnie natłuszczać buzi trądizkowej, łojotokowej!!!! Takie rady chyba dają dziewczyny bez problemoej buzi co olejowanie im nie szkodzi!!!! Taką buzie trzeba NAWILŻAĆ nie natłuszczać!!! Natłuszczanie na 100% po pewnym czasie lub od razu zapcha tłustą, trądzikową buzie i zaostrzy zmiany. Ostrzegam przed natłuszczaniem problemowej cery, proszę sobie o tym poczytać

W takim razie musze cie rozczarowac ale mi to pomoglo, nie wiem jak kolezance wyzej.
Po piersze nie wylewam na twarz oleju i nie ide tak spac tylko nalewam na wacik, zmywam makijaz i myje twarz zelem a to co innego niz twoje NATLUSZCZANIE!
Na kazdego czlowieka dziala co innego
Wiadomo ze kosmetyczka nie poleci olejowania bo poleca spirytus



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 10:19 przez getreadyy.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:18:27

Dzięki za info:)

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:22:31

Cytat
getreadyy
Cytat
eunia1
Używam aknemycin plus jest to płyn do samrowania całej buzi ale jest na recepte a jako nawilżacz stosuje cerkopil bardzo mocno nawilża w sumie najlepiej ze wszystkich kremów jakie stosowałam , ale nie ma co się tym sugerować należy pamiętać że każdy ma inną cerę, mimo że mam skłonną do zapychania a mnie nie zapycha cerkopil to na kogoś może zadziałać inaczej
Cytat
getreadyy
Cytat
agneesiaa
polecam olejowanie twarzy( jest filmik na youtubie)
wysuszajac twarz robisz jeszcze gorzej, bo produkue ona jeszcze więcej łoju.
ja uzywam cetaphil emulsję do twarzy i jest ok;)

Zgadzam sie z tym.
Cere tlusta powinno sie nawilzac, nie wysusszac!
Olejowanie stosuje juz chyba pol roku i naprawde to super sprawa!
Nalewam do buteleczki 80ml oliwy z oliwek i 20 ml olejku rycynowego, mieszam i zmywam tym makijaz.
Po co dajecie takie głupie rady każdy dermatolog, kosmetolog czy kosmetyczka powie ci ż nie można absolutnie natłuszczać buzi trądizkowej, łojotokowej!!!! Takie rady chyba dają dziewczyny bez problemoej buzi co olejowanie im nie szkodzi!!!! Taką buzie trzeba NAWILŻAĆ nie natłuszczać!!! Natłuszczanie na 100% po pewnym czasie lub od razu zapcha tłustą, trądzikową buzie i zaostrzy zmiany. Ostrzegam przed natłuszczaniem problemowej cery, proszę sobie o tym poczytać

W takim razie musze cie rozczarowac ale mi to pomoglo, nie wiem jak kolezance wyzej.
Po piersze nie wylewam na twarz oleju i nie ide tak spac tylko nalewam na wacik, zmywam makijaz i myje twarz zelem a to co innego niz twoje NATLUSZCZANIE!
Na kazdego czlowieka dziala co innego
Wiadomo ze kosmetyczka nie poleci olejowania bo poleca spirytus
To ja cie muszę rozczarować , przy cerze łojotokowej jaką ma autorka wątku powinno się unikac tłustych mleczek do zmywania więc absurdalne jest zmywanie twarzy olejem skoro powinno sie unikac tłustych kremów i tłustych mleczek do zmywania. Pierwsze słyszę że kosmetyczka poleca spirytus nie wiem skąd ci się takie coś wzieło ja pracowałam dwa lata w tym zawodzie i nigdy nikomu nie polecałam spirytusu, mimo że jeszcze nie zaczełam studiować dermatologi to po szkole kosmetycznej jakąś tam wiedzę miałam i wiedziałam już jak dobierać kosmetyki do takiej cery i nigdy bym nikomu nie poleciła spirytusu na buzie. Olejowanie jest dobre ale na włosy!! Nie na skóre. Chyba że tylko dla cery suchej bezproblemowej, ale nie zawsze bo znam dziewczyne która sobie pozapychała suchą skóree olejowaniem i doprowadziła do trądziku kosmetycznego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 10:27 przez eunia1.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:24:22

Sama mowisz ze studiujesz wiec to nie czyni cie jeszcze geniuszem w tych sprawach.
To co na Cb dziala nie musi dzialac na innych.
A ja nie musze byc kosmetyczka czy kim tam wolisz zeby wiedziec co jest dobre dla mojej cery.

Mi takie zmywanie makijazu nie szkodzi i je polecam. To ze tobie sie to nie podoba to twooj problem, nie stosuj i tyle.
A ja nie musze byc kosmetyczka czy kim tam wolisz zeby wiedziec co jest dobre dla mojej cery.

Mi takie zmywanie makijazu nie szkodzi i je polecam. To ze tobie sie to nie podoba to twooj problem, nie stosuj i tyle.

Nie mam zamiaru sie wiecej powtarzac ja stosuje oliwe i olej rycynowy do zmycia makijazu i oczyszczenia twarzy a nie jej natluszczania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-01 10:28 przez getreadyy.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:27:00

popieram nawilżanie :) ja kilka lat temu borykałam się z tym samym problemem co Ty. On całkiem nie zniknie nigdy, bo mieszana cera tak już ma, że się błyszczy ;) ale można to załagodzić. Polecam zamienić podkład na krem BB najlepiej z filtrem, puder transparentny, na trądzik acnederm, effaclar do mycia twarzy, robić peeling raz w tygodniu i płyn micelarny do zmywania makijażu. Niestety ten krem siarkowy wzmaga błyszczenie, bo bardzo przesusza cerę.
A używała któraś marokańskiego olejku arganowego? Pisze na nim, że jest łagodzi objawy trądziku, nawilża, spłyca też blizny. Zamierzam wypróbować, mam nadzieję, że mi to nie zaszkodzi.

mega tłusta cera ;(

01 cze 2013 - 10:28:11

Cytat
getreadyy
Sama mowisz ze studiujesz wiec to nie czyni cie jeszcze geniuszem w tych sprawach.
To co na Cb dziala nie musi dzialac na innych.
A ja nie musze byc kosmetyczka czy kim tam wolisz zeby wiedziec co jest dobre dla mojej cery.

Mi takie zmywanie makijazu nie szkodzi i je polecam. To ze tobie sie to nie podoba to twooj problem, nie stosuj i tyle.
I po co się tak oburzasz, powiedziałaś swoje zdanie a ja swoje i dziękuje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szamponetka marion- joanna