Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 2/5

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:32:37

hej. mam pytanko - co powinnam napisać w punkcie
.Forma własności lokalu.
jeżeli będzie to sklep internetowy prowadzony w domu, dom jest własnością moich rodziców zatem jak to powinnam napisać? może któraś z szafowiczek potrafi mi pomoc?

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:37:05

Ja bym ten lokal chyba zamieniła na domenę czy tam tą stronę www na której będziesz prowadziła sklep,ale ja dopiero będę pisać taki plan za kilka tygodni :D

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 2/5

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:41:19

ponieważ staram się o dotację wiec muszę napisać biznes plan. i muszę napisać jaka jest forma własności lokalu czyli czy jest to lokal własnościowy, lokal wynajęty itd. , a że ani nie wynajmuję ani nie posiadam własnego domu to nie wiem jak napisać że będzie to w miejscu w którym mieszkam czyli w rodzinnym domu. a domena czy tez adres strony nie ma z tym nic wspólnego

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:43:09

Należy w tym przypadku spisać z rodzicami umowę bezpłatnego użyczenia części tej nieruchomości (np. pokoju, strychu itp., gdzie będzie ta działalność prowadzona). Właściciel nieruchomości (czyli rodzice) będzie musiał zgłosić w swoim urzędzie miasta lub gminy fakt przeznaczenia części tej nieruchomości na prowadzenie owej działalności gospodarczej (podaje się to w metrach kwadratowych). Od tej części będzie trzeba zapłacić wyższy podatek od nieruchomości.

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:47:55

Cytat
Sobota_24
Należy w tym przypadku spisać z rodzicami umowę bezpłatnego użyczenia części tej nieruchomości (np. pokoju, strychu itp., gdzie będzie ta działalność prowadzona). Właściciel nieruchomości (czyli rodzice) będzie musiał zgłosić w swoim urzędzie miasta lub gminy fakt przeznaczenia części tej nieruchomości na prowadzenie owej działalności gospodarczej (podaje się to w metrach kwadratowych). Od tej części będzie trzeba zapłacić wyższy podatek od nieruchomości.


Ja składając wniosek o dotację z UP w punkcie o formie własności lokalu musiałam napisać UŻYCZENIE i spisać z tatą UMOWĘ UŻYCZENIA.
Prowadzę działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą odzieży w internecie i pokój o który spisałam umowę użyczenia jest formalnie moim magazynem i biurem firmy.
Żadnego podatku nie musiałam płacić.

Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 2/5

Biznes plan

13 sty 2012 - 16:52:31

Cytat
eny89
Cytat
Sobota_24
Należy w tym przypadku spisać z rodzicami umowę bezpłatnego użyczenia części tej nieruchomości (np. pokoju, strychu itp., gdzie będzie ta działalność prowadzona). Właściciel nieruchomości (czyli rodzice) będzie musiał zgłosić w swoim urzędzie miasta lub gminy fakt przeznaczenia części tej nieruchomości na prowadzenie owej działalności gospodarczej (podaje się to w metrach kwadratowych). Od tej części będzie trzeba zapłacić wyższy podatek od nieruchomości.


Ja składając wniosek o dotację z UP w punkcie o formie własności lokalu musiałam napisać UŻYCZENIE i spisać z tatą UMOWĘ UŻYCZENIA.
Prowadzę działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą odzieży w internecie i pokój o który spisałam umowę użyczenia jest formalnie moim magazynem i biurem firmy.
Żadnego podatku nie musiałam płacić.

Pozdrawiam

o właśnie dziękuję za konkretną odpowiedź :)

Biznes plan

19 sty 2012 - 00:00:36

Właściciel budynku w którym prowadzona jest działalność gospodarcza płaci wyższy podatek od tej powierzchni nieruchomości, która przeznaczona jest pod działalność i ma obowiązek o tym poinformować Urząd Miasta bądź Gminy. Stawki zaś są uzależnione od uchwały Rady Miasta bądź Rady Gminy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 00:01 przez Anezz.

Biznes plan

19 sty 2012 - 00:10:21

Ja tez sie bede starac o dotacje pod sklep w necie i niestety ale ebdzie trzeba zaplacic wyzszy podatek od tego "uZyczenia",juz sie pytalam
a i w tym roku bedzie do otrzymania 25 tys ,ale trzeba sie bardzo postarac z wnioskiem i biznes planem bo tlyko 15 % wniosków otrzyma dotacje,to mniej niz w tamtym roku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 00:12 przez Moonlight111.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca masażystki erotycznej