Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

Która warszawska dzielnica jest najlepsza do życia i dlaczego?

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

mam sentyment do Mokotowa :)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

wola, wszędzie blisko, cisza i spokój

I tak każdy napisze o swojej xD Więc i ja też muszę napisać że Praga Południe - wszędzie dobry dojazd, blisko do metra, mieszkają w większości starsi ludzie więc spokój, dużo parków.

Na Woli mieszkałam prawie 3,5 roku i jakoś ani blisko nie było, ani cisza i spokój ;)

Ale zależy czego się szuka, może dla człowieka zmotoryzowanego który lubi stać w korkach np. Wilanów jest ok. W sumie cięzko powiedzieć żeby któraś była lepsza od innych.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
incognito85
Na Woli mieszkałam prawie 3,5 roku i jakoś ani blisko nie było, ani cisza i spokój ;)

to zależy na jakiej ulicy mieszkałaś, ja akurat mam blisko i spokojnie, więc są na Woli także ciche miejsca ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-11 11:52 przez marciaa0407.

Mieszkałam w dwóch ;) Najpierw na bliskiej Woli w bloku, i tam byłoby spoko ale o ciszy i spokoju praktycznie w Centrum mowy być nie może. Potem kilka ulic dalej w tzw. trójkącie bermudzkim, i tego miejsca zdecydowanie nie polecam, skupisko najgorszej patologii w mieście, mimo tego że kamienice ładnie odnowione ;)
A jeśli chodzi o bliskość to tak, w tym 1 miejscu mieszkałam przy przystanku autobusowym i tramwajowym, do Pl. Zamkowego 3 przystanki jechało się wtedy 50 minut ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-11 11:58 przez incognito85.

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 7/5

Mi się bardzo podoba Mokotów ewentualnie Wola. Białołęka czy Bielany są stosunkowo "nowymi" dzielnicami i nie są jeszcze dobrze skomunikowane z resztą miasta. Ktoś tu napisał o Pradze - faktycznie fajna dzielnica się z niej robi. No i mieszkania nie drogie jak na stolicę - ten deweloper sporo tam buduje http://www.agenadevelopment.pl/. W przeliczeniu na 1 m kw czasami taniej niż na Bielanach.

Mokotów, szczególnie górny (Stary). Wszędzie blisko, świetna komunikacja, sklepy, szkoły, przedszkola, wszystko na miejscu. Do tego sporo zieleni, skwerki, duże parki (Pole Mokotowskie, Morskie Oko), do Łazienek też blisko super
Do wspomnianej wyżej Pragi Południe mam sentyment, ale tylko do okolic Kamionka i Parku Skaryszewskiego.

powiśle jest super, ale też żoliborz czy mokotów mają niepowtarzalny urok. śródmieście jest również magiczne, tylko koszmarnie hałaśliwe :/

niezweryfikowana
Posty: 53
Ostrzeżenia: 1/5

Wilanów :D spokojna i bardzo przyjemna dzielnica, w dodatku bezpieczna, przynajmniej nic mi się tam przykrego nigdy nie zdarzyło :) jak szukasz mieszkania do kupienia lub wynajęcia to zerknij do np. http://www.eurovilla.pl/ mają dużo ofert z Wilanowa

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Oj ja również mam duży sentyment do Mokotowa. W zasadzie jest to bardzo duża dzielnica. Ale nawet z tych odległych uliczek dojazd do centrum jest bardzo prosty tak wiec nie jest to wyprawa jak na przykład z Białołęki ...
Możesz sobie zajrzeć tutaj:
http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-warszawa/ - na stronie znajduje się zestawienie wszystkich inwestycji w Warszawie jakie aktualnie powstają. Jest ich w sumie sporo ponieważ całe miasto się buduje.

Jest szansa zaoszczędzenia prawie 40 000 złotych na mieszkaniu. Promocje robi deweloper na dniach otwartych (ul. J. Kazimierza 33). Idę z ciekawości pogadać z doradcą finansowym za darmo i zjeść kiełbaskę z grilla ze znajomymi To ich strona informacyjna, gdyby ktoś chciał dołączyć on.fb.me/1cIbhiC.

niezweryfikowana
Posty: 93
Ostrzeżenia: 6/5

A ja bym postawiła po prostu na mieszkanie, które będzie wymagało od nas mniejszego kredytu. Im mniejszy kredyt tym większy komfort życia ( no chyba,że macie tyle pieniędzy na to aby kupić mieszkanie w dowolnej dzielnicy Warszawy ale w sumie niewiele osób na coś takiego stać...)
Sama proponowałabym się zorientować w tym w jakich obecnie dzielnicach można kupić mieszkanko w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Na stronie jest ciekawy artykuł na ten temat:
http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Mieszkanie-w-kredycie-jak-wybrac-nieruchomosc-z-mysla-o-przyszlosci&wid=17301793&smqbzticaid=11485f
Czyli jak w kilku krokach starać się właśnie o takie mieszkanie z dofinansowaniem. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Wawer!

Jestem Warszawianką wychowaną w Wawrze. Jest to trochę zapomniana dzielnica Warszawy, i w związku z czym, komunikacyjnie słabo zaopatrzona. Dojazd do Centrum strasznie długi, jeździ TYLKO JEDEN autobus do Centrum!!! ale mamy SKMkę i KMkę. Ale i i tak uważam, że to za mało.

Ale,

kocham tu mieszkać, z tego względu, że jest cisza, spokój. Taka wieś w mieście:) Sami miejscowi, bo ludzie przejezdni jeszcze nie odkryli tej dzielnicy, choć to się zmienia. Coraz to więcej nowych osiedli jest w trakcie budowy.

Polecam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pościel z mikrowłókna