Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 14:52:51

We wrześniu wychodze zamąż i zastanawiamy się z narzeczonym gdzie będziemy mieszkać. Planujemy budowe domu tylko tu zaczyna sie problem bo niewiemy gdzie. Możliwości są takie:
1. Mój tata może nam przepisać pole na którym będziemy budować naprzeciwko ich domu.
2. Rodzice narzeczonego też chcą nam przepisać działke pod budowe która jest koło ich domu + 4ha pola
3. Kupić działke za 50tys. i zacząć póżniej budowe.

Ja niechce mieszkac koło teściowej bo moja teściowa jest nadopiekuńcza i musi dołożyc 3 grosze. Narzeczony chce budowac sie obok nich bo mówi, że jak pole będzie obrabiał to pasowało by blisko mieszkac. Co mi radzicie budowac sie kolo teściowej i się męczyc całe zycie bo becie siedziała u nas co 5min (twierdzi ze tak nie bedzie ale ja w to nie wierze)
Pomóżcie

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 14:55:54

Wziąć działkę od swoich lub jego rodziców, sprzedać i za tą kwotę wybudować się gdzieś daleko od nich;)

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:00:19

martonka i tak bym zrobiła tylko że nie możemy bo narzeczony sie uparł ze chce robic w tym polu;(

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:04:13

powiedz narzeczonemy, że nie chcesz mieszkać blisko teściowej

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:05:14

Ja bym budowała się później. Wiadomo rodzice zawsze troskliwi ale ich taka bliskość wcale dobra nie jest. Mi by to przeszkadzało

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:06:48

ale narzeczeństwo, jak i późniejsze małżeństwo oznacza również chodzenie na kompromisy. Pierwszy pomysł jest dobry - ze sprzedażą. Działkę możecie kupić daleko, ale na tyle blisko, żeby ewentualny dojazd nie był uciążliwy. Porozmawiaj z nim o tym, on nie powinien decydować za was oboje, bo 'się uparł'.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:07:17

Najlepsza rada: młodzi nigdy nie powinni mieszkać blisko swoich rodziców, czy też teściów.
Ja niestety mieszkam z teściową ( w jednym domu, ale mamy oddzielne drzwi). Jest ok, ale zero prywatności, teściowa odwiedza mnie codziennie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 15:14 przez aaaniaaa1.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:10:06

Mieszkanie z lub obok teściowej,to najgorsze co może być (szczególnie gdy jest upierdliwa)!
Miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze i przez wspólne mieszkanie z teściami,prawie rozwiodłam się z mężem.
Jeśli tylko masz taką możliwość,to weźcie działkę od Twoich rodziców lub uzbierajcie pieniądze i kupcie tam gdzie będzie Wam pasować.
Może uda Ci się przekonać narzeczonego :)

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:11:58

hm..wolałabym mieszkać z dala od teściów.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:13:03

Powiem tylko tyle....współczuje!
Jak najdalej od teściów dziewczyno!

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:13:32

Niech i teście i rodzice przepiszą ziemię, sprzedać ją i za tę kasę kupić fajną działkę, w fajnym miejscu względnie blisko żeby do tego pola mógł dojeżdżać. Za to co zostanie rozpocząć budowę - przynajmniej nie wkopiecie się w mega kredyt na start.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:13:37

Tym bardziej autorko, że jesli zdecydujecie się na mieszkanie obok rodziców Twoich, albo partnera to potem decyzji nie bedzie mozna tak łatwo zmienić, bo dom bedzie juz stał..

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 15:16:12

fix__you myślisz ,że nie mówiłam?

Lady_Morfina ja jestem pewna, że mi to będzie przeszkadzać bo nie lubie jak się ktoś bardzo wtrąca. Chce mieć troche prywatności a nie byc cały czas pod kontrolą.

Slyth tylko że za pole które byśmy ewentualnie sprzedali to nie kupi się działki za 50 tys. mogla bym sie budowac kolo moich rodzicow bo oni sie nie wtracaja do nas (obecnie mieszkamy z nimi) a pozatym umiem sie odezwac a nie tak jak moj narzeczony ze nie zwroci uwagi bo boi sie ze kogos urazi i bedzie przykro.

aaaniaaa1 no wlasnie, jak mowie mu, ze chce miec prywatnosc to on twierdzi ze chce sie odizolowac ok kazdego. Ale ja che miec poprostu swobode a nie zeby ktos mnie kontrolowal i patrzyl mi na rece.
bronie się ręcami i nogami od tego, żeby nie stawiać domu obok teściu i pewnie nie ustąpie mu w tym bo to ja bede sie męczyla żyjąc nie w dwuje tylko jeszcze z jego rodzicami. Słysze od ludzi i znajomych żeby nie budowac sie obok tesciow bo to najgorsze co moze byc i tlumacze mu a on i tak swoje.


jak mu to wytłumaczyc? mo mi już ręce opadaja jak mu mówie ciągle to samo a do niego nic niedociera.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 16:15 przez niezwykla-jessica.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 17:21:18

A co ja mam powiedzieć? Dom w stanie surowym stoi u chłopaka zaraz za płotem jego rodziców. Nie ma możliwości sprzedania ani zbudowania innego. Dlatego próbuje gadać z nim żeby przed ślubem i po dopóki nie wykończymy, mieszkać u moich dziadków, gdzie mielibyśmy całą górę dla siebie i teściów daleko.

Budowa domu obok teściowej

03 lip 2014 - 17:29:44

bezpieczna odległość od teściowej to 40 km :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomysły na coś z niczego :)