Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Słodycze reklamowe

23 minut temu

produkty dla dziecka

27 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 16:03:28

Witajcie.
Chciałabym zacząć szyć, ale kompletnie nie znam się na maszynach i nie stać mnie na drogą. Dlatego też mam
pytanie, czy taka maszyna jest w stanie mi posłużyć? Czy będzie ona w stanie wszyć zamek, przerobić spodnie jeansowe itp.

Proszę o porady.


NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE MASZYNYzły/b]
• 8 ściegów (różnej długości i szerokości)
• 24 miesięczna gwarancja
• Instrukcja w języku polskim
• Napięcie 230 V
• Częstotliwość 50Hz
• Moc 65W
• zalecana temperatura otoczenia 15 - 35 stopni Celsjusza
• Poziom ciśnienia akustycznego poniżej 70db
• Waga 2 kg
• Wymiary 438mm x 203mm x 310mm
• Regulator obrotów (tzw.pedał)

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:
• 1 igła
• 2 zapasowe szpulki na nitkę dolną
• Nawlekacz igły
• Adapter sieciowy
• Regulator obrotów (pedał)



niezweryfikowana
Posty: 416
Ostrzeżenia: 1/5

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:15:44

nie wiem, ale podbijam :)

http://forum.szafa.pl/38/3070789/_subject_.html pomożecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-02 19:26 przez Rozalia94.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:17:25

mój ponad 25-letni łucznik potrafi to i ta pociągnie...;p

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:20:40

niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:20:49

ja mam emerland ale kosztowala ponad 1000 zł także trochę większy wydatek, ale jestem meeeggaa zadowolona z niej. polecam.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:22:41

Cytat
muskazam
ja mam emerland ale kosztowala ponad 1000 zł także trochę większy wydatek, ale jestem meeeggaa zadowolona z niej. polecam.

Napisałam, że nie stać mnie na drogą.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:34:09

nie mam pojęcia...ale myślę że ze wszyciem zamka sobie maszyna powinna poradzić.....

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:39:44

Ja od narzeczonego w lutym dostałam Husqvarnę Viking E20 , wcześniej szyłam na wysłużonym metalowym Łuczniku, ale zwyczajnie nie wzięłam jej do nowego mieszkania, została u rodziców stąd decyzja o kupnie nowej. Mam koleżankę, która jest zawodową krawcową i powiedziała mi, że nie opłaca się kupować tanich maszyn ... a tym bardziej nie plastikowych. Szkoda pieniędzy. Lepiej pozbierać dłużej i poszukać na allegro starego metalowego Łucznika + osobny overlock (jak będzie następny przypływ kasy), albo już kupić plastik i z wyższej półki. Ja wybrałam plastik z wyższej półki (70 funkcji szyjących, 32 ściegi, ścieg wsteczny, ściegi ozdobne, automat do robienia dziurek i możliwość obszycia, overlock, regulacja ściegu - gęstość i szerokość, kilka stopek w tym do materiałów elastycznych i satyny) z 5 -cioletnią gwarancją, i póki co jestem bardzo zadowolona ;) Frajda z szycia jest niesamowita, zwłaszcza jak wiesz, że masz możliwości. Jeśli szukasz czegoś bardzo prostego, poleciłabym nawet używaną, ale Łucznika (sprawdzony i solidny).

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:40:07

Cytat
natalia870530
niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Czy jest ona w stanie zszyć jeans lub wszyć zamek?

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:42:26

kup sobie porządną. JA mam Łucznik Julia i jestem bardzo zadowolona.

Cytat
marta699
Cytat
natalia870530
niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Czy jest ona w stanie zszyć jeans lub wszyć zamek?
żeby wszyć zamek wystarczy ci odpowiednia stopka, nie musisz mieć specjalnej funkcji w maszynie. Stopka do wszywania zamków krytych. Jeśli chodzi o jeans to musi być oznaczenie, że maszyna szyje materiały średnio-ciężkie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-02 19:44 przez puchuskubatek.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:44:27

Cytat
DiamondLady
Ja od narzeczonego w lutym dostałam Husqvarnę Viking E20 , wcześniej szyłam na wysłużonym metalowym Łuczniku, ale zwyczajnie nie wzięłam jej do nowego mieszkania, została u rodziców stąd decyzja o kupnie nowej. Mam koleżankę, która jest zawodową krawcową i powiedziała mi, że nie opłaca się kupować tanich maszyn ... a tym bardziej nie plastikowych. Szkoda pieniędzy. Lepiej pozbierać dłużej i poszukać na allegro starego metalowego Łucznika + osobny overlock (jak będzie następny przypływ kasy), albo już kupić plastik i z wyższej półki. Ja wybrałam plastik z wyższej półki (70 funkcji szyjących, 32 ściegi, ścieg wsteczny, ściegi ozdobne, automat do robienia dziurek i możliwość obszycia, overlock, regulacja ściegu - gęstość i szerokość, kilka stopek w tym do materiałów elastycznych i satyny) z 5 -cioletnią gwarancją, i póki co jestem bardzo zadowolona ;) Frajda z szycia jest niesamowita, zwłaszcza jak wiesz, że masz możliwości. Jeśli szukasz czegoś bardzo prostego, poleciłabym nawet używaną, ale Łucznika (sprawdzony i solidny).

Mam w domu ŁUCZNIK Finesse 838,ale rozregulowana. Naprawa kosztuję 150zł, także nie wiem, czy warto ją naprawiać.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:58:35

za stówę kupisz używkę na chodzie, nie opyla się :)

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 20:02:07

nie znam się więc nie pomogę

Maszyna do szycia

04 mar 2011 - 14:21:17

Jeśli chcesz używać maszyny do szycia dżinsu, podszywania spodni etc, to nie ma sensu kupować takiej, która nie ma ściegu overlock. Spokojnie znajdziesz taką do 500 złotych, nawet Singera - a to wg mnie najlepsza firma produkująca maszyny, moja mama ma elektrycznego od jakichś 30 lat (!!!) i działa bezawaryjnie. Taki model np. powinien spełnić Twoje wymagania, a cena jest bardzo przystępna jak na tę markę.

Maszyna do szycia

04 mar 2011 - 14:26:00

Ja mam Łucznika za 500 pln kupiłam niedawno śmiga niesamowicie i sporo sie już nauczylam na niej.
Mogę z czystym sumieniem polecić do nauki szycia. Nie zlamałam jeszcze żadnej igły a szyje 2 miesiąc jeansy, plusz i inne materiały takie"grubsze" :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Farbujące spodnie!