Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 16:03:28

Witajcie.
Chciałabym zacząć szyć, ale kompletnie nie znam się na maszynach i nie stać mnie na drogą. Dlatego też mam
pytanie, czy taka maszyna jest w stanie mi posłużyć? Czy będzie ona w stanie wszyć zamek, przerobić spodnie jeansowe itp.

Proszę o porady.


NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE MASZYNYzły/b]
• 8 ściegów (różnej długości i szerokości)
• 24 miesięczna gwarancja
• Instrukcja w języku polskim
• Napięcie 230 V
• Częstotliwość 50Hz
• Moc 65W
• zalecana temperatura otoczenia 15 - 35 stopni Celsjusza
• Poziom ciśnienia akustycznego poniżej 70db
• Waga 2 kg
• Wymiary 438mm x 203mm x 310mm
• Regulator obrotów (tzw.pedał)

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:
• 1 igła
• 2 zapasowe szpulki na nitkę dolną
• Nawlekacz igły
• Adapter sieciowy
• Regulator obrotów (pedał)



niezweryfikowana
Posty: 416
Ostrzeżenia: 1/5

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:15:44

nie wiem, ale podbijam :)

http://forum.szafa.pl/38/3070789/_subject_.html pomożecie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-02 19:26 przez Rozalia94.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:17:25

mój ponad 25-letni łucznik potrafi to i ta pociągnie...;p

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:20:40

niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:20:49

ja mam emerland ale kosztowala ponad 1000 zł także trochę większy wydatek, ale jestem meeeggaa zadowolona z niej. polecam.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:22:41

Cytat
muskazam
ja mam emerland ale kosztowala ponad 1000 zł także trochę większy wydatek, ale jestem meeeggaa zadowolona z niej. polecam.

Napisałam, że nie stać mnie na drogą.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:34:09

nie mam pojęcia...ale myślę że ze wszyciem zamka sobie maszyna powinna poradzić.....

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:39:44

Ja od narzeczonego w lutym dostałam Husqvarnę Viking E20 , wcześniej szyłam na wysłużonym metalowym Łuczniku, ale zwyczajnie nie wzięłam jej do nowego mieszkania, została u rodziców stąd decyzja o kupnie nowej. Mam koleżankę, która jest zawodową krawcową i powiedziała mi, że nie opłaca się kupować tanich maszyn ... a tym bardziej nie plastikowych. Szkoda pieniędzy. Lepiej pozbierać dłużej i poszukać na allegro starego metalowego Łucznika + osobny overlock (jak będzie następny przypływ kasy), albo już kupić plastik i z wyższej półki. Ja wybrałam plastik z wyższej półki (70 funkcji szyjących, 32 ściegi, ścieg wsteczny, ściegi ozdobne, automat do robienia dziurek i możliwość obszycia, overlock, regulacja ściegu - gęstość i szerokość, kilka stopek w tym do materiałów elastycznych i satyny) z 5 -cioletnią gwarancją, i póki co jestem bardzo zadowolona ;) Frajda z szycia jest niesamowita, zwłaszcza jak wiesz, że masz możliwości. Jeśli szukasz czegoś bardzo prostego, poleciłabym nawet używaną, ale Łucznika (sprawdzony i solidny).

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:40:07

Cytat
natalia870530
niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Czy jest ona w stanie zszyć jeans lub wszyć zamek?

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:42:26

kup sobie porządną. JA mam Łucznik Julia i jestem bardzo zadowolona.

Cytat
marta699
Cytat
natalia870530
niedawno sobie taką kupiłam, ma plastikowe elementy i trochę delikatnie się z nia obchodzę ale daje rade ze wszystkim i na razie jestem zadowolona

Czy jest ona w stanie zszyć jeans lub wszyć zamek?
żeby wszyć zamek wystarczy ci odpowiednia stopka, nie musisz mieć specjalnej funkcji w maszynie. Stopka do wszywania zamków krytych. Jeśli chodzi o jeans to musi być oznaczenie, że maszyna szyje materiały średnio-ciężkie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-02 19:44 przez puchuskubatek.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:44:27

Cytat
DiamondLady
Ja od narzeczonego w lutym dostałam Husqvarnę Viking E20 , wcześniej szyłam na wysłużonym metalowym Łuczniku, ale zwyczajnie nie wzięłam jej do nowego mieszkania, została u rodziców stąd decyzja o kupnie nowej. Mam koleżankę, która jest zawodową krawcową i powiedziała mi, że nie opłaca się kupować tanich maszyn ... a tym bardziej nie plastikowych. Szkoda pieniędzy. Lepiej pozbierać dłużej i poszukać na allegro starego metalowego Łucznika + osobny overlock (jak będzie następny przypływ kasy), albo już kupić plastik i z wyższej półki. Ja wybrałam plastik z wyższej półki (70 funkcji szyjących, 32 ściegi, ścieg wsteczny, ściegi ozdobne, automat do robienia dziurek i możliwość obszycia, overlock, regulacja ściegu - gęstość i szerokość, kilka stopek w tym do materiałów elastycznych i satyny) z 5 -cioletnią gwarancją, i póki co jestem bardzo zadowolona ;) Frajda z szycia jest niesamowita, zwłaszcza jak wiesz, że masz możliwości. Jeśli szukasz czegoś bardzo prostego, poleciłabym nawet używaną, ale Łucznika (sprawdzony i solidny).

Mam w domu ŁUCZNIK Finesse 838,ale rozregulowana. Naprawa kosztuję 150zł, także nie wiem, czy warto ją naprawiać.

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 19:58:35

za stówę kupisz używkę na chodzie, nie opyla się :)

Maszyna do szycia

02 mar 2011 - 20:02:07

nie znam się więc nie pomogę

Maszyna do szycia

04 mar 2011 - 14:21:17

Jeśli chcesz używać maszyny do szycia dżinsu, podszywania spodni etc, to nie ma sensu kupować takiej, która nie ma ściegu overlock. Spokojnie znajdziesz taką do 500 złotych, nawet Singera - a to wg mnie najlepsza firma produkująca maszyny, moja mama ma elektrycznego od jakichś 30 lat (!!!) i działa bezawaryjnie. Taki model np. powinien spełnić Twoje wymagania, a cena jest bardzo przystępna jak na tę markę.

Maszyna do szycia

04 mar 2011 - 14:26:00

Ja mam Łucznika za 500 pln kupiłam niedawno śmiga niesamowicie i sporo sie już nauczylam na niej.
Mogę z czystym sumieniem polecić do nauki szycia. Nie zlamałam jeszcze żadnej igły a szyje 2 miesiąc jeansy, plusz i inne materiały takie"grubsze" :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Farbujące spodnie!