Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:36:51

Wampir z M-3

Autor: Andrzej Pilipiuk

to o wampirach ;)

Poszukaj też coś Wolskiego - ma książki z alternatywną rzeczywistością dotyczącą wojny

kurczę nigdy nie pamiętam tytułów i nazwisk - jak coś mi wleci jeszcze do głowy to napiszę ;)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:39:19

A coś z tematyki Auschwitz? Dużo jest książek...

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:39:28

Gustaw Herling Grudziński 'inny świat",
Żeromski, Mickiewicz, "medialiony"-Nałkowska , "dziewczynka w czerwonym płaszczyku"-Ligocka..

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:41:18

Sapkowski przede wszystkim. Grzędowicz, Komuda, Pilipiuk i cała reszta polskiej czołówki fantasy. Poszukaj w wydawnictwach Fabryki Słów. Jeżeli chodzi o stronę bardziej naukowe, to Maria Janion jest doskonałym wyborem. Plus Rzecz o wampirach w fantasy Pawła Ciećwierza.

Właśnie szkoda, że tylko polscy autorzy. Przecież Poe - jako podwalina i Lovecraft - jako rozwinięcie pełne rytuałów, okultyzmu, Starych Istot, Wielkich Przedwiecznych. No i Necronomicon.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:44:20

Cytat
axa717
Cytat
Cholerka
Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...

to może najpierw sprecyzuj motyw przewodni swojej pracy, np mitologia słowiańska i tutaj podciągnać kraszewskiego, sapkowskiego, tuwima itd badź też zagłada Polaków na kresach wschodnich, itp itd ect... myślę, że jak zdecydujesz się na konkretny motyw lepiej bedzie ci znaleźć odpowiednich autorów i ksiazki

Ach zapomniałabym jeszcze, to nie ma być temat a'la maturalny czyli np. motyw mitologiczny i podciąganie pod to kilku książek, tylko porządna analiza jednej książki bądź np. jakiejś serii...
Cytat
karcia1356
Gustaw Herling Grudziński 'inny świat",
Żeromski, Mickiewicz, "medialiony"-Nałkowska , "dziewczynka w czerwonym płaszczyku"-Ligocka..

Za ostatnią dziękuję, a "Inny świat" to lektura, "Medaliony" trochę już oklepane... Chodzi i o coś co nie jest tak znane, bo te dwie książki wynosi się ze szkoły...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 20:45 przez Cholerka.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:45:59

jeśli chodzi o drugą wojnę, to dokumentacją tworzenia się polskiej armii w Rosji jest książka Czapskiego "Na nieludzkiej ziemi", ciężko przez nią przejść (ja do teraz nie skończyłam), ale ogólnie jest interesująca i ciekawa, porusza wiele problemów ówczesnej Rosji oraz Polaków tam rozsianych

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 20:46:53

Cytat
pisofsheet
Sapkowski przede wszystkim. Grzędowicz, Komuda, Pilipiuk i cała reszta polskiej czołówki fantasy. Poszukaj w wydawnictwach Fabryki Słów. Jeżeli chodzi o stronę bardziej naukowe, to Maria Janion jest doskonałym wyborem. Plus Rzecz o wampirach w fantasy Pawła Ciećwierza.

Właśnie szkoda, że tylko polscy autorzy. Przecież Poe - jako podwalina i Lovecraft - jako rozwinięcie pełne rytuałów, okultyzmu, Starych Istot, Wielkich Przedwiecznych. No i Necronomicon.

Niestety, strasznie zawiodłam się gdy usłyszałam, że w grę nie wchodzą zagraniczne utwory... Dziękuję :)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 23:36:41

Może coś Jerzego Kosińskiego - to taki trochę psychopata :)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 23:40:47

Andrzej Pilipiuk :) a tytuł już do wyboru bo wszystkie jego pozycje są dobre

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy! Książka polskiego autora!

17 maj 2013 - 12:40:10

Cytat
Cholerka
Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...
Trochę o co innego dziewczyna pytała. Można przecież napisać przekrojowo o jakimś temacie w literaturze i pokazać, jak jest ujęty w różnych dziełach u różnych autorów. Dla mnie takie "szukanie książki" jest trochę ni z gruszki ni z pietruszki. Mam wrażenie, że jesteś po prostu słaba na swoim kierunku i nie wiesz, czego się chwycić. Mogłabyś przynajmniej napisać, z czego dokładnie ma być praca, przecież promotor zawsze nakreśla temat zajęć. Wątpię, by u ciebie takiego tematu nie było

Pomocy! Książka polskiego autora!

17 maj 2013 - 19:43:08

Cytat
slodzonamysza
Cytat
Cholerka
Cytat
axa717
a tak w ogole to szukasz tylko jednej ksiażki? i jak ta twoja praca ma wyglądac? jakis tytuł podaj albo cos...

Szukam ogólnie książek z zakresów, o których pisałam... Nie za bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tytułem. Szukam wielu książek, ponieważ przed tym jak jakąś wybiorę muszę ją przeczytać i wtedy zdecydować, jak wiadomo każdy autor ma swój styl pisania i swoją wizję, nie wszystko musi mi się spodobać, dlatego pytam o różnych autorów i różne książki... Oczywiście efektem końcowym (czyli wyborem) bedzie jedna książka / seria książek itp. Moja praca ma być analizą dzieła bądź ma być związana z jego perypetiami...
Trochę o co innego dziewczyna pytała. Można przecież napisać przekrojowo o jakimś temacie w literaturze i pokazać, jak jest ujęty w różnych dziełach u różnych autorów. Dla mnie takie "szukanie książki" jest trochę ni z gruszki ni z pietruszki. Mam wrażenie, że jesteś po prostu słaba na swoim kierunku i nie wiesz, czego się chwycić. Mogłabyś przynajmniej napisać, z czego dokładnie ma być praca, przecież promotor zawsze nakreśla temat zajęć. Wątpię, by u ciebie takiego tematu nie było

Otóż nie do końca, można porównać ze sobą dwie książki, ale nie można pisać ogólnie o wielu książkach... To nie matura... Wydawać się może dużo, tak można powiedzieć, że nie wiem czego się chwycić ponieważ promotor szuka takich książek i tematów, które będą mu pasowały, a to co pasuje jemu, niekoniecznie pasuje mi, więc skończ proszę z swoimi podejrzeniami, bo są bezsensowne i mnie śmieszą, w psychologa baw się gdzie indziej. Promotor nie nakreśla czegoś takiego jak temat zajęć, bo temat pracy licencjackiej wybierać się powinno samemu, mój promotor jednak daje delikatnie do zrozumienia, jeżeli jakiś temat bądź książka mu nie odpowiada... (Z resztą dał nam małe wytyczne: literatura polska i najlepiej współczesna,nie mogą to być lektury szkolne, o czym pisałam.) Napisałam z czego MOŻE BYĆ praca z resztą poprosiłam was o książki związane z tematyką, którą podałam (jest ona określona rzeczowo, a informacja o pracy licencjackiej jest dodatkowa), a nie o to, żebyście interesowały się moim tematem pracy licencjackiej i uwłaczały mi w tym temacie... Proszę więc, albo wypowiadaj się na temat, czyli odpowiadaj na prośbę, albo w ogóle nie wypowiadaj się w takim wątku. Pozdrawiam.

PS. Dla Ciebie takie szukanie jest ni z gruszki nie z pietruszki, a ja mam w tym swój cel, więc wybacz, ale w tym temacie mnie nie obchodzi czym dla Ciebie jest szukanie książki w ten sposób...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-17 19:45 przez Cholerka.

Pomocy! Książka polskiego autora!

17 maj 2013 - 19:55:59

Towarzyszka panienka - Jaruzelska Monika

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka to piosenka? pomozcie