Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:27:00

Dzień dobry,
mam do was ogromną prośbę. Jestem zmuszona do szukania inspiracji do pracy licencjackiej... Pomyślałam by z moją prośbą zwrócić się do was. Szukam książki. Warunki są takie, że musi to być polski autor, a książka musi być z obszaru moich zamiłowań. Otóż jestem zainteresowana tytułami z zakresu: horror, okultyzm, czarownice, wilkołaki bądź wampiry, anioły, ale także martyrologia, PRL, II wojna światowa, teatr, taniec. Może być też książka typu zakazana (była bądź jest) lub taka, która nie miała prostoliniowych losów, a perypetie z nią związane mogą zaciekawić. Jeżeli znacie jakieś książki godne polecenia polskich autorów z tematów jakie wymieniłam, podzielcie się proszę tytułem i autorem ze mną.

Pozdrawiam.

PS. Nie moga to być lektury szkolne...

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:28:20

kossakowska - siewca wiatru ( o aniołach)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:30:43

Andrzej Sapkowski

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:31:58

Komuda czerpie sporo z mitologii słowiańskiej. Mozna nawiązać do wątków romantycznych - tak samo jak romantycy niezwykłość czerpie z tematów ukraińskich - step, wilkołak, charakternik, sporo tego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 15:33 przez slodzonamysza.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:32:49

obszar twoich zainteresowań a nie znasz ani jednej książki z tego obszaru??? no nieźle... żeby nie bylo, że odbiegam od tematu mogę polecić Wiedźmina Sapkowskiego albo inne jego ksiażki, Kraszewski - stara basń i inne dzieła a także Tuwim miał dobrą książkę bodajże Czarty i czary polskie jest wiele dobrych książek



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 15:38 przez axa717.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:40:00

Cytat
axa717
obszar twoich zainteresowań a nie znasz ani jeden książki z tego obszaru??? no nieźle... żeby nie bylo, że odbiegam od tematu mogę polecić Wiedźmina Sapkowskiego albo inne jego ksiażki

Jak najbardziej znam, tylko promotor uparł się na literaturę polską i najlepiej żeby to była współczesna... :) Te, które chciałam nie mogły być, te które znam z lit. polskiej nie podobają mi się na tyle, bym była chętna do pisania o nich pracę. Niektóre z wymienionych tutaj "zainteresowań" są mi bliższe, lecz zazwyczaj wpadały mi w ręce książki autorów nie pochodzących z polski, a niektóre z tych zainteresowań są dalsze, coś w stylu mogłabym o tym pisać, ale niekoniecznie do tej pory interesowałam się tym aż tak bardzo... Niestety od dwóch lat nie mam czasu na czytanie książek, które chciałabym przeczytać dla własnej przyjemności... Moje pomysły już mi się skończyły, dlatego pytam tutaj, to nie jest tak, że nie znam żadnych książek z tego zakresu, a przecież nie wszystkie muszę znać :).

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:40:20

polecam Grzędowicza

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:56:01

Wiesław Kielar - Anus Mundi
Krystyna Żywulska - Przeżyłam Oświęcim

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 15:58:23

Barbara Marti-Umińska "Liście dzikiego wina" o losach dziecka, które trafiło do obozu.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 16:03:42

Szkoda, że musi byc poslkiego autora. Niedawno przeczytalam super książkę o II wojnie światowej, chociaż ani razu nie padło w niej to stwierdzenie. Akcja toczy się "gdzieś", w "jakimś" czasie i czytelnik sam dochodzi do wniosku, że to okres zaraz po wojnie.

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 16:10:47

Cytat
_Mada_
Szkoda, że musi byc poslkiego autora. Niedawno przeczytalam super książkę o II wojnie światowej, chociaż ani razu nie padło w niej to stwierdzenie. Akcja toczy się "gdzieś", w "jakimś" czasie i czytelnik sam dochodzi do wniosku, że to okres zaraz po wojnie.
Brzmi interesująco, a mogłabyś podać tytuł? ;)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 16:14:36

Cytat
_Mada_
Szkoda, że musi byc poslkiego autora. Niedawno przeczytalam super książkę o II wojnie światowej, chociaż ani razu nie padło w niej to stwierdzenie. Akcja toczy się "gdzieś", w "jakimś" czasie i czytelnik sam dochodzi do wniosku, że to okres zaraz po wojnie.

Ja również z chęcią poznam tytuł i autora, dopisze do listy książek, które przeczytać chcę po studiach :D

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 16:43:41

Cytat
Cholerka
Cytat
_Mada_
Szkoda, że musi byc poslkiego autora. Niedawno przeczytalam super książkę o II wojnie światowej, chociaż ani razu nie padło w niej to stwierdzenie. Akcja toczy się "gdzieś", w "jakimś" czasie i czytelnik sam dochodzi do wniosku, że to okres zaraz po wojnie.

Ja również z chęcią poznam tytuł i autora, dopisze do listy książek, które przeczytać chcę po studiach :D

Hahaha ja mam taką listę do przeczytania po maturze :D Ale myślałam,że to tylko ja taka inteligentna jestem i sobie zapisuję tematy :(

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:22:41

Cytat
ecri16
Cytat
Cholerka
Cytat
_Mada_
Szkoda, że musi byc poslkiego autora. Niedawno przeczytalam super książkę o II wojnie światowej, chociaż ani razu nie padło w niej to stwierdzenie. Akcja toczy się "gdzieś", w "jakimś" czasie i czytelnik sam dochodzi do wniosku, że to okres zaraz po wojnie.

Ja również z chęcią poznam tytuł i autora, dopisze do listy książek, które przeczytać chcę po studiach :D

Hahaha ja mam taką listę do przeczytania po maturze :D Ale myślałam,że to tylko ja taka inteligentna jestem i sobie zapisuję tematy :(

Niestety nie ma czasu na "własne" książki... Na początku studiów dostałam piękną książeczkę ze spisem lektur i opracowań z historii literatury polskiej, do tego dochodzą książki z innych przedmiotów i niestety, ale brak czasu wdaje się we znaki :)

Pomocy! Książka polskiego autora!

16 maj 2013 - 17:26:24

ahh a ja jak to w dzień przed egzaminem kupiłam dziś książkę na której wydanie czekałam od prawie pól roku :D na szczęście moje studia są ścisłe i oprócz materiału do opanowania nie musze niczego czytać, więc mam czas na 'moje' ksiązki na które mam ochotę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-16 17:26 przez nicolenkaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka to piosenka? pomozcie