Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:31:48

ja będę chciała mieć nazwisko po przyszłym mężu ;) tak wspólnie zdecydowaliśmy ;))

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:33:36

Ja mam długie swoje, a mój przyszły mąż ma krótkie, dletego decyduje sie na jego nazwisko :)
Taki poprostu powód :)

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:37:27

Cytat
MONISIA_PH
ja mam dwa nazwiska . Swoje panienskie i po mezu - oba bardzo ladne! Moim zdaniem pozostawienie kobiety swojego nazwiska z domu, swiadczy o jej osobowosci, charakterze i niezaleznosci!

czy ja wiem,nie powiedziałabym. indywidualna kwestia ( przyjmujac jego nazwisko nie znaczy,ze jestem bez charakteru i ze godzi to w jakis sposob w odrebnosc mojej osobowosci.) nazwisko nie swiadczy o niezaleznosci lub jej braku. nie chciałabym osobiscie miec dwóch nazwisk

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:38:44

Cytat
kati28
Cytat
MONISIA_PH
ja mam dwa nazwiska . Swoje panienskie i po mezu - oba bardzo ladne! Moim zdaniem pozostawienie kobiety swojego nazwiska z domu, swiadczy o jej osobowosci, charakterze i niezaleznosci!

czy ja wiem,nie powiedziałabym. indywidualna kwestia ( przyjmujac jego nazwisko nie znaczy,ze jestem bez charakteru i ze godzi to w jakis sposob w odrebnosc mojej osobowosci.) nazwisko nie swiadczy o niezaleznosci lub jej braku. nie chciałabym osobiscie miec dwóch nazwisk

oczywiscie to jest moje zdanie oraz teraz wypowiedziane Twoje zdanie.
ale oczywiscie to sprawa indywidualnego podejscia do sprawy, byc moze gdybym miala nieladne nazwisko z domu, nie zostawilabym go? nie bylam w takiej sytuacji-wiec nie wiem.
Moj Maz poczatkowo nie byl zachwycony moim pomyslem dwoch nazwisk, ale szybko zrozumial, ze duzsa tworcza potrzebuje swego dawnego nazwiska, bo tez z tamtym sie utozsamia ! i wspaniale czuje!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-14 08:41 przez MONISIA_PH.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:40:42

Cytat
MONISIA_PH
Cytat
kati28
Cytat
MONISIA_PH
ja mam dwa nazwiska . Swoje panienskie i po mezu - oba bardzo ladne! Moim zdaniem pozostawienie kobiety swojego nazwiska z domu, swiadczy o jej osobowosci, charakterze i niezaleznosci!

czy ja wiem,nie powiedziałabym. indywidualna kwestia ( przyjmujac jego nazwisko nie znaczy,ze jestem bez charakteru i ze godzi to w jakis sposob w odrebnosc mojej osobowosci.) nazwisko nie swiadczy o niezaleznosci lub jej braku. nie chciałabym osobiscie miec dwóch nazwisk

oczywiscie to jest moje zdanie oraz teraz wypowiedziane Twoje zdanie.

Oczywiscie . powiedziałam swój punkt widzenia.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:42:27

Cytat
kati28
Cytat
MONISIA_PH
Cytat
kati28
Cytat
MONISIA_PH
ja mam dwa nazwiska . Swoje panienskie i po mezu - oba bardzo ladne! Moim zdaniem pozostawienie kobiety swojego nazwiska z domu, swiadczy o jej osobowosci, charakterze i niezaleznosci!

czy ja wiem,nie powiedziałabym. indywidualna kwestia ( przyjmujac jego nazwisko nie znaczy,ze jestem bez charakteru i ze godzi to w jakis sposob w odrebnosc mojej osobowosci.) nazwisko nie swiadczy o niezaleznosci lub jej braku. nie chciałabym osobiscie miec dwóch nazwisk

oczywiscie to jest moje zdanie oraz teraz wypowiedziane Twoje zdanie.

Oczywiscie . powiedziałam swój punkt widzenia.

Jasne:) najwazniejszy jest dialog :)

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:42:56

Cytat
zonka23
Ja przyjęłam nazwisko męża :)
Zauważyłam, że ostatnio panuje moda na podwójne nazwisko, jestem tradycjonalistką więc mam jedno :)
Czasami przed ślubem żartowałam, że on przyjmie moje, jednak na to się nie zgodził :D.

To raczej nie jest moda....to czysty wybór! kobiety już od dawna mają prawo do wyboru nazwiska, które będą nosić po ślubie... i korzystają z tego!
Jest wiele kobiet, które chciały zostać przy nazwisku panieńskim po ślubie, ale często dochodzą z partnerem do consensusu i wybierają podwójne(tak też było np. w moim przypadku)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-14 08:44 przez annakp.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:44:58

Znam dwa malzenstwa, gdzie On przyjal nazwisko Jej :) poprostu Panow nazwiska byly niewyjsciowe :/ i dojrzeli dopiero przy wlasnych slubach, ze takie nazwisko nalezy zmienic, by potem nie robic np. krzywdy dzieciom.
A tak na marginesie, to ja sie wogole ludziom dziwie, jesli maja brzydkie nazwiska, ze ich nie zmieniaja !!
Przeciez to maly problem zmienic nazwisko, jeden papierek o zmianie nalezy posiadac, potem pozmieniac dokumenty i juz! Poprzednie zaslugi zyciowe beda na stare nazwisko, ale przeciez ma sie potwierdzenie zmiany i wszystko jest aktualne. Moze chwilke za tym trzeba pochodzic po urzedach, ale jaka potem moze byc ulga?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-14 08:47 przez MONISIA_PH.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:45:35

a my z obecnym mężem gdy byliśmy w Urzędzie mąż- wtedy narzeczony poszdł płacić za ślub (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a wy tym czasie pan Urzędnik zapytał o nazwiska. Mąż ma swoje, ja mam SWOJE PANIEŃSKIE, dzieci mają jego, tzn. córka nosi jego nazwisko. Zadecydowałam tak bo nigdy sie nie zastanawiałam a ze jego nazwisko średnio mi się podobało i musiałabym jeżdzić wszystkie sprawy związane ze zmianą nazwiska załatwiać 250km od Warszawy- bo tyle mam do rodzinnego miejsca zameldowania. Z racji pracy nie mogłam sobie na to pozwolić, nie dostałabym wolnego na jeżdzenie po banku, urzędach i zostałam przy swoim...

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:46:42

A JA BEDE MIALA DWA :) bo lubie swoje i juz

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 08:58:12

to jest nawet bardzo śmieszne ze faceci tak mysla.. ale niestty ja takiego tez mam w domu, strasznie lubie swoje nazwisko i chcialabym miec dwa ale on kategorycznie mowi nie... ;/;/;/ i trwa spór.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 09:21:04

Cytat
taoteo
to jest nawet bardzo śmieszne ze faceci tak mysla.. ale niestty ja takiego tez mam w domu, strasznie lubie swoje nazwisko i chcialabym miec dwa ale on kategorycznie mowi nie... ;/;/;/ i trwa spór.

chłopak mojej kuzynki powiedziała ze on by sie rozwiódł gdyby jego żona chciała i przyjęła 2 nazwiska..
swoją drogą zobaczymy jak to będzi eza rok- w czerwcu ich ślub ;-)
Jego siostra ma 2 nazwiska i jest ok. ale bratowa już je beee

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 09:25:34

Ja za miesiac wychodze za maz,przyjmuje nazwisko meza,jakos nie podoba mi sie sytuacja kiedy maz i zona nazywaja sie inaczej,dla mnie zona i maz sa rodzina i powinnie nosic to samo nazwisko,nie wazne czy meza,czy zony.

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 09:36:26

ja zawsze mówiłam, że bede miała 2....bo lubie swoje nazwiasko......ale - moje kochanie stwierdziło, że sie na to nie zgadza:P no i coz robic.....nazwisko ma ładne, więc jest oki. Poza tym....zawsze krócej do podpisywania:P

zmiana nazwiska po slubie

14 sie 2009 - 09:46:39

Gdybym nie miala wczesniej smiesznego nazwiska zostalabym moze przy dwoch, ale mam meza nazwisko:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

a ja zakładam temat " GDZIE TE PRAWDZIWE KOBIETY? "