Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 12:31:25

a ja mam takie pytanie czy za takie zgloszenie placi sie cos na policji ? sama zostalalam oszukana na 30 zl... zaplacilam przez "place z allegro" wiec prawdziwych danych sprzedajacego nie mam... i nie wiem czy moge isc z czyms takim na policje zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa jak danych nie mam prawdziwych , bo dane ktore sie wyswietlaja na allegro sa raczej falszywe np. miejscowosc ma podaną"internet" i tak sie zastawiam czy mnie nie wysmieja na policji za brak danych i za mala kwote bo tylko 30 zl:)

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 12:47:42

Cytat
pocahontas88
a ja mam takie pytanie czy za takie zgloszenie placi sie cos na policji ? sama zostalalam oszukana na 30 zl... zaplacilam przez "place z allegro" wiec prawdziwych danych sprzedajacego nie mam... i nie wiem czy moge isc z czyms takim na policje zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa jak danych nie mam prawdziwych , bo dane ktore sie wyswietlaja na allegro sa raczej falszywe np. miejscowosc ma podaną"internet" i tak sie zastawiam czy mnie nie wysmieja na policji za brak danych i za mala kwote bo tylko 30 zl:)
W mailu po zakupie powinny być dane sprzedawcy.Nawet jak nie ma to można iść spokojnie na policję.Policja zgłosi się do Allegro o udostępnienie danych sprzedawcy.Za zgłoszenie na policji nic się nie płaci

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:26:01

Cytat
nusia83

Ja też całe szczęście płaciłam prze PzA. Zastanawiam się właśnie czy allegro faktycznie oddaje te pieniądze?

oddaje, mi oddali 150 zł, ale warunek jest taki, że musisz zgłosić na policję lub do prokuratury i tak jak napisała Ilonawro musisz wysłać do all sygnaturę sprawy.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:26:18

A pamietacie taka dziewczyne z Szafki, Natalia z Polic,ona sprzedawala nowe ubranka z h&m i wyglada na to, ze oszukala bardzo duzo ludzi na lezaczku fisher price, kupilo go ponad 100 osob.
Zreszta prosze link http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=1251310&t=1251310

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:29:03

Cytat
pocahontas88
a ja mam takie pytanie czy za takie zgloszenie placi sie cos na policji ? sama zostalalam oszukana na 30 zl... zaplacilam przez "place z allegro" wiec prawdziwych danych sprzedajacego nie mam... i nie wiem czy moge isc z czyms takim na policje zlozyc zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa jak danych nie mam prawdziwych , bo dane ktore sie wyswietlaja na allegro sa raczej falszywe np. miejscowosc ma podaną"internet" i tak sie zastawiam czy mnie nie wysmieja na policji za brak danych i za mala kwote bo tylko 30 zl:)

policji nic nie płacisz.
Oszustwa internetowe są ścigane z urzędu z KK. To nie jest sprawa cywilna.
Nawet jeśli dane do przelewu były podane fałszywe, to wpłacałaś na jakieś konto,
a policji zadaniem jest ustalić po jego numerze do kogo faktycznie to konto należy
Cytat
MamaAntosi
A pamietacie taka dziewczyne z Szafki, Natalia z Polic,ona sprzedawala nowe ubranka z h&m i wyglada na to, ze oszukala bardzo duzo ludzi na lezaczku fisher price, kupilo go ponad 100 osob.
Zreszta prosze link http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&i=1251310&t=1251310

ta Natalia to osaszczecin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 13:30 przez paolka06.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:33:46

Tak wlasnie mi sie kojarzylo, ze Osa.Ale to ta sama osoba, ona na Szafce i na all sprzedawala ubranka h&m, na all zawiesili jej konto, za podrobki perfum, pozniej zalozyla nowe.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:38:29

Z tego co kojarzę na allegro osaszczecin, nataliapolice i beliar_xl to ta sama osoba. Z tych kont tylko nataliapolice jeszcze nie jest zawieszone.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:40:40

Cytat
nusia83
Z tego co kojarzę na allegro osaszczecin, nataliapolice i beliar_xl to ta sama osoba. Z tych kont tylko nataliapolice jeszcze nie jest zawieszone.

No i popatrz jak zrobila ludzi; tylko kto przy zdrowych zmyslach kupuje cos na co trzeba czekac do 3 m-cy

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:41:28

Cytat
nusia83
osaszczecin, nataliapolice i beliar_xl to ta sama osoba.
Z tych kont tylko nataliapolice jeszcze nie jest zawieszone.

wiecie co, to jest szok, ze narobiła taaaaakie przekręty i tu i na allegro i ma sobie aktywne konto :O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 13:42 przez paolka06.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:45:26

Ja u niej nie raz kupowałam tutaj na szafce i nigdy nie miałam wobec niej zastrzeżeń. Z tego co widzę na nataliapolice ma pozytywny komentarz od tej huśtawki (aukcja 1721235026) więc pewnie niektórym się udało :)
Podobnie jak w moim przypadku z wojtmag86 - niektórzy mieli szczęście i otrzymali swój towar, a inni (w tym niestety ja również ) zostali oszukani :/

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:50:29

Jeden pozytywny na ponad 100 sprzedanych, pewnie wszyscy czekaja z nadzieje.Ech, wspolczuje.

zweryfikowana
Posty: 285
Ostrzeżenia: 1/5

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 13:53:52

Khartoum
a moze ktos zna tego pana oszukała mnie na 70 zł
płaciłam przez pza ale niewiem jakie dokumenty mam zabrac na policje

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 14:10:45

Cytat
paolka06

policji nic nie płacisz.
Oszustwa internetowe są ścigane z urzędu z KK. To nie jest sprawa cywilna.
Nawet jeśli dane do przelewu były podane fałszywe, to wpłacałaś na jakieś konto,
a policji zadaniem jest ustalić po jego numerze do kogo faktycznie to konto należy
wlasnie w tym problem ze przez place z allegro placilam a tam zadnych danych sie nie wpisuje...;/ tylko allegro mu przekazuje. tak ze danych prawdziwych nie mam :( bo te co przyszly w mailu na allegro sa na bank falszywe... od tego czasu juz oszulal z 7 osob, natomiast 20 wyslal towar... bo ma od nich pozytwy.. nie wiem jak tak mozna wogole robic, wybierac sobie ludzi ktorych sie oszuka a ktorych nie ;/


no mam nadzieje ze na policji mnie nie wysmieja ze nie mam danych. moze jak dam im nick z allegro to skontaktuja sie z allegro i ono im poda dane na jakie sie ktos zarejestrowal. a potem zmienil na falszywe... eh mam nadzieje...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 14:12 przez pocahontas88.

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 14:31:56

Cytat
pocahontas88
Cytat
paolka06

policji nic nie płacisz.
Oszustwa internetowe są ścigane z urzędu z KK. To nie jest sprawa cywilna.
Nawet jeśli dane do przelewu były podane fałszywe, to wpłacałaś na jakieś konto,
a policji zadaniem jest ustalić po jego numerze do kogo faktycznie to konto należy
wlasnie w tym problem ze przez place z allegro placilam a tam zadnych danych sie nie wpisuje...;/ tylko allegro mu przekazuje. tak ze danych prawdziwych nie mam :( bo te co przyszly w mailu na allegro sa na bank falszywe... od tego czasu juz oszulal z 7 osob, natomiast 20 wyslal towar... bo ma od nich pozytwy.. nie wiem jak tak mozna wogole robic, wybierac sobie ludzi ktorych sie oszuka a ktorych nie ;/


no mam nadzieje ze na policji mnie nie wysmieja ze nie mam danych. moze jak dam im nick z allegro to skontaktuja sie z allegro i ono im poda dane na jakie sie ktos zarejestrowal. a potem zmienil na falszywe... eh mam nadzieje...
Policja da radę.Określ sprawę i podaj nick.Wydrukuj stronę z aukcją na której dokonałaś zakupu,maila,którego dostałaś po zakupie,maila,że zaplaciłaś przez Płacę z Allegro.Ja takie dokumenty właśnie dostarczyłam jak zostałam oszukana na All.Policjant mi powiedział,że maja mnóstwo takich zgłoszeń,niektóre bardzo trudne z powodu właśnie fałszywych danych ale do tej pory nie udało im się rozwiązać tylko jednej sprawy gdzie sprzedawca uciekł za granicę i słuch po nim zaginął,a tak to każdy sprzedawca wymięka jak dostanie pismo z prokuratury

ALLEGRO --- wojtmag86

06 wrz 2011 - 18:30:37

NO TO W TAKIM razie bede musiala sie wybrac:) mam nadzieje ze panowie policjanci potraktuja mnie powaznie... z tymi 30 zl :P


ale chyba nikt nie lubi byc oszukiwany ;p wiec raz sie zyje;d jutro lece na komisariacik:)

następna dyskusja:

Ważne pytanie - chrzest dziecka