Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 16:37:52

Moja koleżanka ma synka, który ma 13 miesięcy i okropny problem z obcinaniem pazurków zarówno u rączek, jak i u nóżek. Mały nie daje sobie obcinać pazurków, wyrywa się, szarpie, płacze, krzyczy. Na śpiocha też się nie da, bo jak tylko Mama zaczyna mu majstrować przy rączkach budzi się i płacze. Czasem ma tak długie, że ma całą podrapaną buźkę i wtedy trzeba brutalnie postąpić, żeby sobie szponkami krzywdy nie zrobił.

Przyszłą do mnie po radę, ale nie potrafię jej pomóc, bo my nigdy nie miałyśmy z tym problemu.

Może są jakieś Mamy, które mają swoje tajemne sposoby na ten problem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 16:39 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 16:43:05

no to jak ta mama na spiąco to robi, skoro dziecko się budzi?? niech po cichutku, najlepiej wtedy kiedy dziecko ma najtwardszy sen delikanie je obetnie.

a tak poza tym, to to już jest duże dziecko, można mu wszystko wytłumaczyć i powinien zrozumieć, niech się z nim zabawi w salon piękności, tylko niech sama sobie też przy tym obetnie, niech zrobi malutką imprezę z jeszcze jakimiś dziećmi i punktem kulminacyjnym będzie obcinanie pazurków z nagrodami, jejku, jest pełno meted, pomysłów, nie wolno tego robić na siłę, bo właśnie przez to mały ma taką traumę!!!

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 16:50:33

Mały po prosu czuje, że coś mu się przy rączkach robi i się budzi. Myślę, że moja córka też by się obudziła, bo nie jest typem dziecka, z którym na śpiocha można wszystko zrobić.

I na początku wcale nie było na siłę, tylko spokojnie. Ale jak ma już takie długie, że się drapie, to coś z tym trzeba zrobić. Z tego co wiem zabawowe metody były wypróbowane milion razy i nie działają, bo wszystko jest fajnie, póki nie zbliżą nożyczek do rączek. Byli nawet u kosmetyczki jak, Ola, jego mama robiła sobie paznokcie, na poczatku było fajnie, ale pazuki i tak nie obcięte. :(

Już pokazywaliśmy mu, że Lilka- moja córka, daje sobie obcinać i nic się nie dzieje, ale to również nie skutkuje :(

CHRUPEK- dzięki za poprawienie tytułu, bo zjadłam literkę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 16:51 przez ilmina.

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 16:59:33

moi chłopcy tez by sie obudzili................

przy starszym nie miałam z obcinaniem problemu, ale przy młodszym synku na początku myślałam ze będzie problem-wyrywał raczki,
odwracanie uwagiz,agadywanie,zabawa w "pstryk" -nic nie skutkowało,co kończyło się obcinaniem z przymusem........ z czasem wszystko się zmieniło i tu chyba pomógł starszy brat który wręcz dopominał się obcinanie...jeden raz obserwacji nie wystarczył ale z czasem dawał mi na tyle czasu że spkojnie mogłam dokończyć obcinanie... na dzień dzisiejszy jest ok

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 17:05:29

Moja córka ma 2,5 roku i u rączek daje sobie normalnie obcinac paznokcie,natomiast u nóg juz nie.Robie to wieczorem juz jak ona zaśnie,tylko tez nie odrazu, odczekuje 20 minut az dobrze zasnie i wtedy obcinam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 17:07:14

Zanim ja obetnę małemu paznokcie to najpierw muszę dać mu cążki i sam próbuje to zrobić ale widzi ze kiepsko mu to idzie i sam przychodzi do mnie żebym mu obcięła

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 17:31:25

ja z młodszym synkiem niemam problemu,jednak starszy jak był mały to u nóżek obcinałam mu na spaniu,gdyż nigdy nie dawał ,teraz zależy jaki ma humor,raz da obciąć a czasem dostaje histeri,na spaniu teraz nie daję rady gdyż jak tylko dotknę nogi natychmiast się budzi dawniej spał i nie czuł,teraz mu dużo tłumaczę i właczam jakąś bajkę i zapomina że mu obcinam

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 17:32:53

A my nie mamy z tym problemu , mogę obcinać małemu paznokcie na śpiąco i jak nie śpi wystarczy , że go zajmę czymś :)

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 19:18:49

ja puszczam małemu ulubione piosenki z internetu i mogę robić co chcę :)

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 19:58:23

ja tam nie mam problemów z corą. mam za to problem z pazurkami ktore za grube strasznie popekane i wrastajace cora ma 2 lata lekarka twierdzi ze to normalne i minie:(

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 20:15:02

Mój starszy syn, jak był w tym wieku, też nie chciał dawać obcinać sobie paznokci. U rąk obcinałam mu, jak spał, ale do nóg nie dał się zbliżyć. Potem już dawał sobie obcinać u rąk ,,na jawie,, , ale musiał trzymać moją komórkę i puszczać sobie muzykę. Teraz (ma 2,5 roku) przy rękach już nie ma problemów. Z nogami jeszcze niedawno było tak, że mąż trzymał wierzgającego syna, a ja mu obcinałam, ale nawet i z tej histerii wyrósł :) A młodszemu (ma 4,5 miesiąca) obcinałam paznokcie jeszcze w szpitalu, bo urodził się z taaaakimi długimi;) ale znosi to spokojnie.

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 20:50:32

Ja z moja corka mam roznie, zazwyczaj nie chce odbinac , wyrywa raczki i nozki ale jakos ja zagaduje i jest ok :)

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 20:55:45

na szczęście nie mam takiego problemu - do roku spokojnie mu mogłam obciąć pazurki jak leciały reklamy w tv (niestety byl to jedyny sposób)
A teraz, kiedy ma 2 latka tylko i wyłącznie jak mocno zaśnie. Czasem poruszy rączką czy nóżką ale nie budzi się.

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 20:57:43

Moja lubi obcinanie, zawsze dostaje pilnieczek ten dla dzieci w jedna lapke a
ja jej spokojnie obcinam pomalu i u nozek i raczek.
Ona lubi sie przygladac:)
Takze nie wiem jak pomoc...
a moze kiedys niechcacy zrobilas mu krzywde? Albo za mocno obcielas?
Ja obcinam wylacznie obcinakiem do pazurkow takim malenkim dla dzieci..
Nozyczkami jakos mi nie wychodzi. A potem ewentualnie spilowuje pilniczkiem.
A moze mamusiu sama bys u siebie poobcinala i pokazala malemu jakie to fajne?!

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 20:58:09

Ja pozwalałam córeczce trzymać jeden obcinacz a drugim obcinałam jej paznokcie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki LILIPUTZ