Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

38 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 21:02:10

Cytat
temptress
Moja lubi obcinanie, zawsze dostaje pilnieczek ten dla dzieci w jedna lapke a
ja jej spokojnie obcinam pomalu i u nozek i raczek.
Ona lubi sie przygladac:)
Takze nie wiem jak pomoc...
a moze kiedys niechcacy zrobilas mu krzywde? Albo za mocno obcielas?
Ja obcinam wylacznie obcinakiem do pazurkow takim malenkim dla dzieci..
Nozyczkami jakos mi nie wychodzi. A potem ewentualnie spilowuje pilniczkiem.
A moze mamusiu sama bys u siebie poobcinala i pokazala malemu jakie to fajne?!

To na szczęście nie ja mam problemy z obcinaniem! :)

Ale z tego, co piszecie wydaje mi sie, że po prostu musi jakiś przełom u małego nastąpić z tymi pazurkami.
Ale i tak dziękuję za rady, pokaże je jutro koleżance. :)

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 21:49:04

Cytat
kinnkaa
ja tam nie mam problemów z corą. mam za to problem z pazurkami ktore za grube strasznie popekane i wrastajace cora ma 2 lata lekarka twierdzi ze to normalne i minie:(

Kinia, pójdź do dermatologa. Sorki, jeśli Cię wystraszę, ale te popękania i grubość pasują mi do grzybicy. Lekarze nie mówią o tym głośno, ale grzybica paznokci u małych dzieci to teraz plaga :(

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 21:54:24

Cytat
mamaasi
Cytat
kinnkaa
ja tam nie mam problemów z corą. mam za to problem z pazurkami ktore za grube strasznie popekane i wrastajace cora ma 2 lata lekarka twierdzi ze to normalne i minie:(

Kinia, pójdź do dermatologa. Sorki, jeśli Cię wystraszę, ale te popękania i grubość pasują mi do grzybicy. Lekarze nie mówią o tym głośno, ale grzybica paznokci u małych dzieci to teraz plaga :(

matyniu boska nie strasz mnie....

zarejstruje ja w poniedzialek, wielokrotnie zwracalam pediatrze uwage na te pazurki czy na bilansie czy na szczepieniu czy przy okazji wizyty jak chora była, mówiła ze u dzieci to normalne...

strasznie dbam o jej stópki, smaruje codziennie po kapieli aby jakoś je zmiękczyć ale sa strasznie twarde, obcinaczki dziecięce nie dają rady musze obcinac takim dla doroslych duzym i mocnym...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 21:57:24

Mój syn ma u nóg strasznie twarde i grube paznokcie ale tylko na dużym paluchu. Od urodzenia takie ma.

Obcinanie paznokci u dzieci

08 paź 2010 - 22:00:56

Cytat
kinnkaa
Cytat
mamaasi
Cytat
kinnkaa
ja tam nie mam problemów z corą. mam za to problem z pazurkami ktore za grube strasznie popekane i wrastajace cora ma 2 lata lekarka twierdzi ze to normalne i minie:(

Kinia, pójdź do dermatologa. Sorki, jeśli Cię wystraszę, ale te popękania i grubość pasują mi do grzybicy. Lekarze nie mówią o tym głośno, ale grzybica paznokci u małych dzieci to teraz plaga :(

matyniu boska nie strasz mnie....

zarejstruje ja w poniedzialek, wielokrotnie zwracalam pediatrze uwage na te pazurki czy na bilansie czy na szczepieniu czy przy okazji wizyty jak chora była, mówiła ze u dzieci to normalne...

strasznie dbam o jej stópki, smaruje codziennie po kapieli aby jakoś je zmiękczyć ale sa strasznie twarde, obcinaczki dziecięce nie dają rady musze obcinac takim dla doroslych duzym i mocnym...

Spokojnie. Nawet, jeśli to grzybki, to do wyleczenia. Mam fajną panią dermatolog dziecięcą i kiedyś się zgadałyśmy o grzybkach. Pojęcia nie miałam, że tyle dzieci choruje. Poradziła mi, żebym nawet profilaktycznie, małej psikała buty w środku preparatem AERODESIN czy AREODEZIN (sorki, nie mam teraz butelki w domu). To preparat w sprayu na grzyby, pasożyty i inne świństwa. Psikam co jakiś czas, tak na wszelki wypadek. Jak chcesz zapytać o coś na ten temat to śmiało na pw, bo to niewłaściwy wątek.
Cytat
CHRUPEK
Mój syn ma u nóg strasznie twarde i grube paznokcie ale tylko na dużym paluchu. Od urodzenia takie ma.

Bardzo możliwe, że w spadku, w genach takie otrzymał :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-08 22:01 przez mamaasi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki LILIPUTZ