Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:14:29

Pytanie do mam po CC... Ile minęło czasu od porodu zanim zaczęłyście ćwiczyć tzw "brzuszki" i stosować inne ćwiczenia? I czy używałyście może czegoś takiego jak pas poporodowy albo Neoprenowy? Bo jeśli chodzi o ten drugi to słyszałam że jest bardzo dobry ale obawiam się czy nie będzie kolidował z raną po cięciu... Proszę o rady :) A i jakich kosmetyków używałyście jeśli chodzi o biust w czasie karmienia żeby jako tako się "trzymał", czy są w ogóle jakieś przeznaczone do używania w tym okresie ? :):)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-17 10:31 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:33:07

mi ginekolog zabronił przez 6 miesięcy
a wątek o pasach znajduje się tu http://forum.szafka.pl/40/472303/472304/pas-poporodowy.html#msg-472304



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-04 14:34 przez CHRUPEK.

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:34:42

Cytat
CHRUPEK
mi ginekolog zabronił przez 6 miesięcy
A ztym pasem bo pisałaś, że nosiłaś go, to kiedy zaczęłaś?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:35:22

po zagojeniu ran

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:41:03

Cytat
CHRUPEK
po zagojeniu ran
Bo ja jestem teraz 16 dni po, szwy już mi zdjęli w zeszły wtorek i tak się zastanawiam czy już mogę... Tej rany u mnie prawie w ogóle nie widać i nie wiem jak ma wyglądać jak jest "zagojona' :/ chyba pozostaje tylko lekarza zapytać......:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:46:46

lepiej skonsultować używanie takiego pasa z ginekologiem, w tym pasie człowiek się poci, nagrzewa i może to nie być dobre dla organizmu po cc

Ćwiczenia po cc

04 lis 2009 - 14:53:09

ja pas nosiłam od 5 tej doby po CC, uważam że jest świetny, a brzuszki to gdzieś dwa miesiące po CC zaczęłam robić, ale po trochu

Ćwiczenia po cc

17 lis 2010 - 09:47:15

zastanawiam sie jak szybko zaczełyście ćwiczyć po cesarce i jakie to były cwiczenia .ja sie tak przybieram i przybrać sie nie moge,

Ćwiczenia po cc

17 lis 2010 - 09:51:19

ja urodziłam dwa i pół miesiąca temu (cesarka),,jak narazie żadnych ćwiczeń nie robiłam bo i tak jestem za szczupła a brzusio nawet to wklęsły jest........kurcze przydało by mi sie przytyć ...marze o tym:-)))

Ćwiczenia po cc

17 lis 2010 - 10:05:25

Ja jestem po dwóch cesarkach i z tego co wiem to przez 6 miesięcy żadnych ćwiczeń brzucha - po 6 miesiącach konsultacja stanu blizny.

Ćwiczenia po cc

17 lis 2010 - 10:24:11

A co z ćwiczeniami na inne partie ciała, lub z takimi ogólnymi np.: skakanka?

Ćwiczenia po cc

28 lis 2010 - 16:36:41

Nie wiem, jak jest ze skakanką, ale rowerek stacjonarny z podparciem rąk jak najbardziej można.
Jestem po dwóch cesarkach, po pierwszej nie ćwiczyłam rzeczywiście przez pół roku, ale teraz uważam, że to przesada. Sześć miesięcy to straszne rozleniwienie dla mięśni. A w koncepcji niećwiczenia po cesarce chodzi o nienadwyrężanie mięśni, które podtrzymują macicę. Lekarz opowiadał mi o dziewczynie, która rozpoczęła intensywne treningi po miesiącu od porodu i musiał ją skierować na plastykę macicy. Ja jeszcze wytrzymam miesiąc (mój synek ma 2 m-ce) i zaczynam 6 Weidera, a na rowerku jeżdżę od dwóch tygodni :)

Ćwiczenia po cc

28 lis 2010 - 17:16:37

Ja nie miałam cesarki, ale znam super krem do biustu z firmy Mustela 9 miesiecy. Jest naprawde rewelacyjny jak z reszta cała seria.

Ćwiczenia po cc

28 lis 2010 - 17:25:53

PO co smarować biust jakimiś kremami, przecież to chemia, a dziecko to potem dostaje z mlekiem.

Ćwiczenia po cc

28 lis 2010 - 17:35:29

I tak i nie.
Ten jest ponoć bezpieczny dla dzidziusia. przebadany i stworzony specjalnie dla kobiet w ciąży i karmiacych mam.
Podczas karmienia (rok) mialam bolesne piersi i gdy go uzyłam ból przechodził, poza tym nie mam rozstępów i piersi nie są obwisłe.
Myśle, że to dobre powody, aby użyć dobrego kremu.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kremy na zimę dla dzieci