Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Kremy na odparzenia

05 paź 2010 - 15:48:46

sudocrem polecam WARTO

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 18:28:09

a stosowała któraś z mam piankę panthenol spray na odparzenia u dziecka? czytałam że wiele mam stosuje, bo ma w swoim składzie pantenol i pochodne witaminy B5. Wygaja ładnie skórę, nawet te odparzona, owrzodzoną :(

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 19:02:11

nive baby krem rzeciw odparzeniom - zero problemów, polecam

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 20:11:49

mi położna jak i pediatra powiedziała że nie trzeba zapobiegawczo pupy smarować jeśli się nic nie dzieje
dopiero jak pupa robi się czerwona używam najlepszej maści pod słońcem TORMENTIOLU
kosztuje ok.3zł i w 2 dni pupa jak nowa :)
polecam
bepanthen i sudecrem miałam ale w naszym przypadku na odparzenia nie działał :(

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 20:29:39

witaj, mnie od razy w szpitalu polozna kazała kupic alantan albo linomag. i jest super uzywam go do dziś.
jak moje dziecko miała czasem odparzona pupe mocno to tormentiol. polecam

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 20:39:58

ja przy dwójce dzieciaczków uzywam od początku kremu baby dream niemieckiej firmy rossmann koszt ok 8zł bardzo wydajny zawartosc op.150ml bardzo dobry i skuteczny i w razie odparzen szybko je leczy dlatego polecam!!!

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 20:55:09

My używaliśmy SudoCremu, ale małego nigdy nie odparzyło, więc tylko profilaktycznie posypuje tyłeczek pudrem Johnson

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 21:21:03

Moje dzieci były na ziemniaczanej i linomagu, alantanie plus i sudokremie mój wnuk. Z doświadczenia i lat praktyki (jestem medykiem z wykształcenia) już wiem że najlepsza mąka i alantan. Polecę to wszystkim mamom!!! Nie pozostawiają śladów na ubrankach, łatwo zmywalne i co najważniejsze 0 uczuleń na nie!

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 22:38:53

SUDOCREM

zweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 23:05:51

Njlepsze na odparzenia sa pudry i zasypki!!!!!!!!!!!!!! Pupa w pampersie jest wilgotna wiec po co ja jeszcze kremowac i nawilzac? Jesli dostana sie odparzenia to najlepiej jest wysuszyc pupe,nawet i maka ziemniaczana tak jak napisala ktoras mamusia.Stosowalam roznych kremow-NIVEA SUDOCREM LINOMAG ZIELONY I CZERWONY BEPHANTEN HIPP i nic sie tak nie sprawdzilo jak zasypki i puderki,smaruje nimi nawet cale cialko i ja i MOJE DZIECIAKI sa zadowolone:)
I tylko nie TORMENTIOL.... Nie smarujcie dzieciom pup termentiolem nawet jesli maja MEGA ODPARZENIA, przeczytajcie sobie ulotke tego leku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-07 23:08 przez jaroszka19.

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 23:29:25

Cytat
jaroszka19

I tylko nie TORMENTIOL.... Nie smarujcie dzieciom pup termentiolem nawet jesli maja MEGA ODPARZENIA, przeczytajcie sobie ulotke tego leku
Otóż to, mnie aż mrozi jak czytam że ktoś tak robi.

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 23:45:33

Ja zapobiegawczo używałam sudokremu a jak synek miał odparzenie to sudokrem już się nie sprawdzał i kupiłam bepanten maść, jest też krem ale krem jest gorszy.Maść działała u nas cuda,rano posmarowałam a wieczorem już znikało także mam ją do tej pory.Synek jak miał odparzenia to tez kilka razy myłam mu pupcie oże i to też pomogło.Raz kupiłam w Rossmanie krem na odparzenia baby dream ,cena przystępna bo 8zł i jak wypróbowaliśmy to zostałam do tej pory na tym kremie jest bardzo wydajny starcza na około 5 mieś 150ml a mój synek już potem nigdy nie miał odparzeń i napewno jak będę mieć drugie dziecko to już od początku będę stosować babby dream a sudokrem to zwykły krem drogi i przereklamowany.Moje koleżanki też mi polecały mąkę ziemniaczaną i puder.

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 23:47:18

.......kiedy sa normalne odparzenia na które "działają" sudocrem albo jakis inny "normalny" krem na odparzenia to oczywiście ze nie smarowac masciami typu Tormentiol, ale niestety my mielismy zapalenie pieluszkowe z którym walczyliśmy dobre pół roku : skóra na dupci i okolicach była "zdarta" do krwi,a dziecko jak widziało pampersa to juz płakało(mąka pomagała na chwilkę,zmienialiśmy pieluchy na inne ,nawet przez pewien czas zrezygnowałam z tzw "pampersów" i używałam tetrówek...)wszystko na nic!

dopiero TORMENTIOL NAM POMÓGŁ!!!! dupcia już po pierwszym uzyciu była "wypoczęta"....

Kremy na odparzenia

07 lis 2010 - 23:51:29

Ja na początku używałam Sudocrem, każdy zachwalał więc kupiłam, ale jakoś u mojego synka się rewelacyjnie nie sprawdził.
Od tego czasu zaczęłam kupować Bepanthen maść i jestem mega zadowolona, używam nadal, jest świetny nie tylko na odparzenia, smarowałam nim podrażnione od karmienia brodawki i okolice sutka, można go stosować podczas karmienia i nie ma konieczności uprzedniego mycia piersi. Jak dla mnie super sprawa, na ranki, podrażnienia skóry, sama używam jak mam taką potrzebę i kupuję zawsze dużą tubę 100g za 21 zl, uważam, że bardziej się opłaca i jest na prawdę wydajny. Fajnie się wchłania i nie ma problemu z jego usunięciem z ciałka, czego o Sudocremie nie mogę powiedzieć.

Poniekąd to tylko moja skromna opinia, a wiadomo, że nie każdemu maluszkowi pasuje to samo. :)))

Kremy na odparzenia

08 lis 2010 - 00:09:25

Cytat
gato30
.......kiedy sa normalne odparzenia na które "działają" sudocrem albo jakis inny "normalny" krem na odparzenia to oczywiście ze nie smarowac masciami typu Tormentiol, ale niestety my mielismy zapalenie pieluszkowe z którym walczyliśmy dobre pół roku : skóra na dupci i okolicach była "zdarta" do krwi,a dziecko jak widziało pampersa to juz płakało(mąka pomagała na chwilkę,zmienialiśmy pieluchy na inne ,nawet przez pewien czas zrezygnowałam z tzw "pampersów" i używałam tetrówek...)wszystko na nic!

dopiero TORMENTIOL NAM POMÓGŁ!!!! dupcia już po pierwszym uzyciu była "wypoczęta"....
Ulotka:
Wskazania: TORMENTIOL stosuje się w leczeniu trudno gojących się ran, zmian ropnych na skórze, owrzodzeń żylakowatych podudzi, zmian zapalnych skóry.

Działanie: TORMENTIOL to preparat o skojarzonym działaniu: ściągającym, bakteriostatycznym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran.

Dawkowanie: O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy miejsca zmienione chorobowo pokrywać cienką warstwą maści kilka razy dziennie aż do ustąpienia objawów.


Przeciwwskazania - Tormentiolu nie należy używać w następujących przypadkach:

- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników

- przy złej tolerancji kwasu borowego i pochodnych

- u noworodków i niemowląt

- w miejscowych odczynach poszczepiennych

- w zmianach skórnych przy ospie wietrznej

- na rany lub znacznie uszkodzoną skórę

Preparatu nie należy stosować z innymi lekami podawanymi bezpośrednio na skórę.


O kwasie borowym:
http://biotechnologia.pl/info/kosmetologia/34_artykuly-opracowania/9931 (polecam akapit 6)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kosmetyki pielęgnacyjne BABYDREAM