Obecnie rozmawiamy o:

Podnoszenie kwalifikacji

1 minutę temu

Sklep internetowy

45 minut temu

Biznes

49 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Kremy na odparzenia

08 lis 2010 - 08:59:59

znam treść ulotki!
lekarz prawdopodonie miał powody ku temu zeby mi ją przepisać i całe szczeście bo ból i rany zniknęły w ciągu dwóch dni,jedyne co pozostało to uraz do przewijania z którym borykaliśmy się jeszcze długo...

Kremy na odparzenia

08 lis 2010 - 09:44:59

Zerknęłaś do tego linka? Gratuluję szczęścia i współczuję lekarza.

Kremy na odparzenia

08 lis 2010 - 09:54:30

ja używam kremów tylko i wyłącznie kiedy widzę jakieś zaczerwienienie że coś może być gorzej..no i żadnych drogich bo i tak najlepszy jest ten który przepisuje mi moja pediatra na receptę robiony w aptece kosztuje aż 5 zł. a efekty rewelacyjne...więc po co przepłacać? :D

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Kremy na odparzenia

08 lis 2010 - 10:01:19

ja mialam kiedys dobra masc ale za cholery nie moge sobie przypomniec nazwy... zazwyczaj uzywalam kremy nivea albo hipp jak lalka byla mniejsza, teraz jak pupka czerwona na noc zasypuje maka ziemniaczana jej pupke (na noc ma jeszcze pampersa) i rano pupka biała:)

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 1/5

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 15:27:09

począwszy od szpitala, do tej pory (czyli już dwa miesiące) stosuję krem "Nivea Baby kojący krem przeciw odparzeniom". Ja nawet niewiem jak takie odparzenia wyglądają, córka ma pupcię piękną i bez żadnych zmian, a krem ładnie pachnie i fajnie się rozprowadza. W szkole rodzenia dostałąm próbkę - 15 ml i jeszcze go mam, ale kupiłam teraz 100 ml za 13 zł i starczy chyba na dwa lata, jest super wydajny. Polecam

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 15:34:56

justyna_2124- ja również używałm Nivea Baby, i żadnych odparzeń, a do tego bardzo wydajny!

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 15:42:26

Cytat
majka51
Zerknęłaś do tego linka? Gratuluję szczęścia i współczuję lekarza.

jak zwykle skrajna przesada, boszszsz, skoro pomogło, i skoro dziecko PRZEŻYŁO, to gdzie problem???
ja jeszcze nie używałam nigdy tej masci, bo nie miałam takiej potrzeby, ale gdybym miała tak megawielki z tym problem, kiedy moje dziecko by cierpiało i się męczyło, to wolałabym mu tego oszczędzić i zastosować coś - co nie jest zalecane dla dzieci, ale pomaga. zwłaszcza, jak dziewczyna sama napisała, że wystarczyło kilka razy użyć i po kłopocie. takie skrajne poglądy mnie trochę śmieszą, to tak jak karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym do trzeciego roku życia, bo tak jest napisane, litości.

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:09:53

Ja stosowałam zapobiegawczo sudocrem do roku,pózniej nie widziałam potrzeby.U nasz odparzenia pojawiają się tylko jak wychodzi jakiś ząbek nie ma lepszej masci niz tormentiol tania i działa od ręki no i mączka ziemiaczana:)
Pieluszki tez zmieniałam,ale niestety najlepsze są pampersy i nie zaoszczędzi się na innych to już sprawdziłam.
Teraz wychodzą nam już ostatnie zęby i koniec z czerwoną pupcią:)

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:31:30

Sudocrem Jak najbardziej POLECAM! :)

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:39:58

Na co dzień nie smaruję pupci, używam pieluszek pampers activ baby, wcześniej premium care i przez 4,5 miesięcy córci raz odparzyła się pupcia ale sudocrem błyskawicznie sobie z tym poradził :)

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:46:20

Cytat
sandrynka
Cytat
majka51
Zerknęłaś do tego linka? Gratuluję szczęścia i współczuję lekarza.

jak zwykle skrajna przesada, boszszsz, skoro pomogło, i skoro dziecko PRZEŻYŁO, to gdzie problem???
ja jeszcze nie używałam nigdy tej masci, bo nie miałam takiej potrzeby, ale gdybym miała tak megawielki z tym problem, kiedy moje dziecko by cierpiało i się męczyło, to wolałabym mu tego oszczędzić i zastosować coś - co nie jest zalecane dla dzieci, ale pomaga. zwłaszcza, jak dziewczyna sama napisała, że wystarczyło kilka razy użyć i po kłopocie. takie skrajne poglądy mnie trochę śmieszą, to tak jak karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym do trzeciego roku życia, bo tak jest napisane, litości.

Widzę że coś się stało z moim linkiem, więc wklejam akapit 6 ;) Pozdrawiam i gratuluję argumentacji (jak zawsze rzeczowej i konkretnej).
Zgodnie z obowiązującą w Polsce od 30 marca 2001 r. ustawą o kosmetykach (z późniejszymi zmianami) oraz wprowadzoną w krajach Unii Europejskiej 7. Poprawką do Dyrektywy Kosmetycznej 76/768/EWG, obowiązującą od 11 września 2004 r., istotne znaczenie ma ocena wpływu kosmetyków na bezpieczeństwo ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci poniżej 3 lat. Przepisy UE wyróżniają jedynie dwie substancje, których stosowanie w kosmetykach dla dzieci w wieku poniżej 3 lat podlega ograniczeniom, tj. kwas borowy i kwas salicylowy. Należy tu zwrócić uwagę na pewną niespójność w przepisach, odnoszącą się do zastosowania kwasu borowego w produktach kosmetycznych i w produktach leczniczych. Zgodnie z Dyrektywą Kosmetyczną (załącznik III/1) i ustawą o kosmetykach nie wolno stosować pochodnych kwasu borowego w kosmetykach dla dzieci do ukończenia 3 lat, podczas gdy – paradoksalnie – związki te mogą wchodzić w skład miejscowo stosowanych produktów leczniczych, które są zalecane do stosowania u noworodków i niemowląt. Przykładem jest np. Tormentiol, zalecany przez położne i lekarzy do pielęgnacji skóry pod pieluszką u noworodków. Tymczasem zwiększona przepuszczalność skóry u najmłodszych dzieci, zwłaszcza skóry wilgotnej, odparzonej i narażonej na tarcie w kontakcie z pieluszką sprawia, że związki boru z łatwością przenikają do krwiobiegu i wywierają uogólnione działania niepożądane, a nawet toksyczne. Obserwowano zarówno wymioty, biegunkę, wysypkę na skórze i błonach śluzowych, brak łaknienia, jak i toksyczny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy (m.in. drgawki) oraz na inne narządy (wątroba, nerki). Stosowanie na przełomie lat 50. i 60. związków boru w zasypkach kosmetycznych u niemowląt i małych dzieci było przyczyną zgonów. W dostępnym piśmiennictwie znajdują się doniesienia o śmierci 37 dzieci, w tym 23 noworodków i niemowląt. Opisane przypadki były powodem wycofania już na początku lat 60. kwasu borowego i jego pochodnych z produktów, mających kontakt ze skórą i błonami śluzowymi najmłodszych dzieci.

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:50:01

ja tam uzywam nivea kremiku i jest super. ;)

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 16:56:37

według mnie maść bepanthen jest bezkonkurencyjna.

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 17:29:17

zdecydowanie SUDOKREM

Kremy na odparzenia

15 gru 2010 - 17:37:59

tormentiol lub sudocrem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ROZSTĘPY - wszystko na temat.