Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 20:20:31

Witam Was.

Mam problem i jak możecie to pomóżcie i proszę Was o radę. Moja obecnie dziesięciomiesięczna córka dostała jakis m-c temu wysypkę na twarzy-czerwone krostki, nie swędzące. Czasami są one bardziej czerwone, czasem bledną. Mleka nie zmieniałam, proszek do prania cały czas ten sam... nie mam pojęcia od czego to może być. Byłam u pediatry ale on powiedział mi, że jak to dziecko nie swędzi to mam to zostawic bo zejdzie z czasem, ale ma to juz ponad miesiąc i nie schodzi.

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 20:27:48

Moj synek tez ma takie kropki czasami jak zje cos nowego to mu wyskakuja,ale gdy mu juz tego nie daje to kropki znikaja.

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 20:32:41

Tylko, że ja nie wiem od czego te uczulenie, pewnie od jakiegoś składnika jedzenia, i nie wiem czego mam jej nie dawać :(

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 21:07:18

Wlasnie to jest nagorsze jak nie wiadomo co uczula dziecko. Moze uda ci sie zauwazyc po czym wyskakuje uczulenie.

niezweryfikowana
Posty: 64
Ostrzeżenia: 1/5

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 21:09:50

Można zrobić badania na wykrycie alergenu, który powoduje alergię lub uczulenie ale to kosztuje chyba 100 zł.

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 22:30:53

badania co dziecko uczula są od 3 lat ;(( a nie są to początki skazy białkowej?Ja jak karmiłam a zjadłam np.mleko z płatkami to córcia miała wysypke na twarzy nie wiedzieliśmy co to jest, dopiero lekarka powiedziała że to skaza białkowa,córka miała wtedy 3 miesiące

UCZULENIE

28 wrz 2009 - 22:45:36

Zwykle testy skorne wykonuje się u dziecka w wieku przedszkolnym,(od3 lat) bo poziom antygenow narasta stopniowo i u noworodka czy niemowlaka ze skłonnościami alergicznymi, często wyniki testu sa negatywne.......

UCZULENIE

07 paź 2009 - 15:40:17

Cytat
anna1258
Można zrobić badania na wykrycie alergenu, który powoduje alergię lub uczulenie ale to kosztuje chyba 100 zł.

No właśnie, alergeny są różne. Może wysypki u Twojego dziecka nie powodują produkty spożywcze, skoro po takim czasie nie wiesz co wyeliminować z diety dziecka. Może wizyta u specjalisty, np. alergologa, byłaby najlepszym rozwiązaniem..
Ela, redaktorka Mamopedii

UCZULENIE

07 paź 2009 - 15:58:24

mojej 20 miesiecznej córce wyskoczyły właśnie na buzi i okazało się, ze to od przegrzania. jak brałam ją lżej plamki zniknęły po 2 dniach.

UCZULENIE

29 gru 2009 - 23:23:59

Cytat
anna1258
Można zrobić badania na wykrycie alergenu, który powoduje alergię lub uczulenie ale to kosztuje chyba 100 zł.

Taniej jest zrobić na początek oznaczenie poziomu imunoglobuliny Ig. Niski poziom to ok, wysoki - oznacza jakąś alergię. I wtedy dopiero drogie testy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

UCZULENIE

29 gru 2009 - 23:29:55

A najłatwiej poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do alergologa, który z krwi zrobi Ige i jezeli zajdzie taka potrzeba zleci zrobienie testów kropelkowych za free na fundusz

UCZULENIE

07 sty 2010 - 22:12:05

mój syn ma skonczone 8 miesiecy.od ok 2 miesiaca zaczeły mu wyskakiwac zaczerwienienia,ktore czasem przechodza w strupy.czasem ma ich bardzo duzo i sa bardzo czerwone innym razem mneij widoczne-chyba zalezy to od tego co zjadł on,lub tez ja(karmie piersia)bylismy u dematologa i alergologa.w sumei nic nie dowiedzielismy sie,tylko tyle,ze mamy kapac go w natłuszczajacych olejkach i smarowac.masakra.maly sie budzi czesto w nocy i drapie,ogolnie jest rozdrażniony i widac ze go to denerwuje.nie wiemy co robic.chcemy jakies badania na alergie zrobic,ale trudno sie dowiedziec gdzie i jakei moze miec zrobione.te zwykle testy sa od 3 r. ż a on ma dopiero 8 mies.jak bysmy wiedzieli na co jest uczulony to łatwiej byłoby go leczyc,no i unikac tego alergenu.Poradzcie cos,jakie badania?

UCZULENIE

07 sty 2010 - 22:32:20

Moj mlodszy syn miał robione testy skórne i z krwi gdy miał w 2 latka(teraz ma 2.5).razem z mlodszym synkiem i starszym 5 letnim robilismy badania w Instytucie Gruzlicy i Płuc w Rabce.Robia tam wszelkiego rodzaju badania,na alergie,skaze bialkowa,astme,mukowiscydoze i wiele innych badan takze niemowlakom ,takie maluszki tez tam byly.Badania sa całkiem bezplatne,tylko rodzic placi za pobyt tam,my bylismy tam 4 dni.Potrzebne tylko skierowanie od pediatry i wyslac poczta.U nas w poblizu akurat nie robia wszystkich takich badan dlatego pojechalismy do Rabki.

UCZULENIE

07 sty 2010 - 23:00:29

Cytat
carla11
Witam Was.

Mam problem i jak możecie to pomóżcie i proszę Was o radę. Moja obecnie dziesięciomiesięczna córka dostała jakis m-c temu wysypkę na twarzy-czerwone krostki, nie swędzące. Czasami są one bardziej czerwone, czasem bledną. Mleka nie zmieniałam, proszek do prania cały czas ten sam... nie mam pojęcia od czego to może być. Byłam u pediatry ale on powiedział mi, że jak to dziecko nie swędzi to mam to zostawic bo zejdzie z czasem, ale ma to juz ponad miesiąc i nie schodzi.

Miałam to samo jakiś miesiąc temu, mały miał przez dwa miesiące bordowe policzki, przestraszyłam się że mleko (ale nie zmieniałam) skojarzyłam sobie że od jakiegoś czasu zażera się chrupkami kukurydzianymi! Po prostu uwielbia! Odstawiłam na nowo wszystkie zupki i deserki no i oczywiście te chrupki. Uczulenie zeszło. Najprawdopodobniej ma uczulenie na kaszkę kukurydzianą - co jest dziwne bo to bardzo słaby alergen, ale tak mi wyszło z tych obserwacji!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie kaszki po 4 miesiącu dla dzieci ze skazą białkową?