Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co robić ? Alimenty

21 lut 2014 - 16:56:37

Witam Was .. prosiłabym o radę , co byście zrobiły na moim miejscu ..

Mam 3 letniego synka , z ojcem dziecka rozstałam sie prawie dwa lata temu .
Mieszkamy z rodzicami i bratem .
Ojciec dziecka niedawno założył mi sprawe w sądzie o przyznanie mi kuratora , poniewaz stwierdził , że zle sie zajmuje dzieckiem . Kuratorka przychodzi co miesiąc , ale nie stwierdziła nigdy , żeby działo sie cos niepokojącego.
Ojciec dziecka płaci mi 250 zł miesięcznie.
pracuje jako kierowca miedzynarodowy , zarabie około 4 tys miesięcznie , ale na umowie ma wpisane najmniejsze zarobki .
Od niedawna przestał odwiedzac dziecko , robi to tylko raz w miesiącu na gora dwie godziny.
Mały nawet nie chce sie z nim bawic .
Ojciec dziecka cały czas mi mówi , że nie ma pieniędzy , gdy prosze go o dołożenie się na leki lub o kupienie czegos potrzebnego dla dziecka.
Nie wiem , czy złozyc mu pozew o alimenty ?
Chciałabym tez wysłać dziecko do przedszkola a ja sama zaczęłabym jakąs prace .
jak myślicie , ile sąd przyznałby mu alimentów ?

Co robić ? Alimenty

21 lut 2014 - 18:21:00

Słuchaj ja na twoim miejscu założyłabym sprawe o podniesienie alimentów zbieraj wszystkie rachunki na utrzymanie dziecka spróbuj znalezc swiadków którzy potwierdza ze zarabia wiecej

Co robić ? Alimenty

21 lut 2014 - 18:41:18

Rok temu to przerabiałam, może cos podpowiem ale pisz prosze na priv

Co robić ? Alimenty

21 lut 2014 - 18:44:40

Czy Ty masz zasądzone te 250 zł czy on z własnej woli daje. Co to za alimenty? Fakt faktem nie mam więcej bo 350 zł ale juz nie długo składam wniosek o podwyżsszenie.

Co do świadków że zarabia on więcej to raczej to nie wypali bo mój też zarabia więcej i to nic dało żed miałam świadków.

Bez zastanowienia bym posszła po większe alimenty.

Faceci to jeednak świnie

Co robić ? Alimenty

23 lut 2014 - 19:54:29

Daje mi te pieniądze z własnej woli .. Przesyła pocztą ..
Boje sie trochę iść do sądu , znowu stres , znowu bedzie sie ze mna kłócił .. ale chyba bede musiala sprawe zalatwic przez sad , bo chcialabym sie wyprowadzis od rodzicow , dlatego , ze moj brat tez spodziewa sie dziecka i trochę bedzie za ciasno ;/ .

Co robić ? Alimenty

23 lut 2014 - 20:27:02

Nie z własnej woli daje, tylko dlatego że prawo nakazuje rodzicom utrzymywać dzieci ;)
Pewnie że idź do sądu, 250 to mało nawet jak ojciec jest bezrobotny. A sąd głupi nie jest i wie, że keirowca nie zarabia minimalnej, więc powinnaś dostać wyższe alimenty. Bo liczą się możliwości zarobkowe, nie to co ma wpisane w umowie ;)

Na Twoim miejscu wystąpiłabym też o ograniczenie praw rodzicielskich, uzasadniając to brakiem chęci łożenia na dziecko (to 250 zł ma tylko Tobie usta zamknąć), brakiem więzi z dzieckiem, nieutrzymywaniem z nim kontaktów i tym wszystkim co piszesz. Może się nie udać, ale myślę że powinnaś walczyć o dobro dziecka.

Co robić ? Alimenty

23 lut 2014 - 21:00:35

nie znam się za bardzo,ale ci których znam nie mają tak mało więc alimenty na pewno będziesz miec wieksze

Co robić ? Alimenty

23 lut 2014 - 21:31:58

Tak jak tutaj któraś z dziewczyn doradziła, na pewno dobrym posunięciem byłoby ograniczenie mu praw.

Jeśli chodzi jednak o Twoje pytanie to ilebyś nie żądała i ile byś nie przedstawiła w sądzie, zawsze daj troszeczkę więcej niż zakładasz. Być może uda się wyciągnąć więcej, a jeśli nie, to często jest tak, że po prostu sąd obniża troszeczkę daną kwotę (niewiadomo czym on może się okazać w sądzie, ponieważ pewnie będzie przedstawiał swoje rachunki, itp itd.) - choć oczywiście nie zawsze jest to regułą. Tak czy inaczej, Ty na tym nie stracisz.

Twierdzisz, że 250 zł to mało, warto we wniosku dołączyć wszystkie opłaty związane z dzieckiem. Mówisz, o lekach - jeśli dziecko choruje na coś poważnego to brać z apteki nie rachunek lecz fakturę - taką przedstawić w dokumentacji w sądzie. Jakiekolwiek wydatki związane z dzieckiem można tam dołączyć plus oszacować w tym wniosku plus minus miesięczne wyżywienie i ogólne utrzymanie i nawet swoje wlasne wydatki - mam tu na myśli rachunki, które płacisz. Po prostu wykazać, że nie jesteś w stanie za takie pieniądze, które on Tobie daje utrzymać dziecka. Jeśli chodzi o przedszkole to bardz bardzo warto też to zaznaczyć, że dziecko chcesz tam wysłać.

Pamiętaj, że prawo stoi po Twojej stronie, bo zawsze liczy się dobro dziecka. Sąd będzie patrzył na jego potrzeby i wydatki z tym związane.

Co robić ? Alimenty

27 lut 2014 - 15:02:34

Dziękuje Wam bardzo za pomoc . ;)
Wniosek juz mam napisany ; )

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 2/5

Co robić ? Alimenty

28 lut 2014 - 10:56:41

Ja również radziłabym Ci złożyć sprawę o podniesienie alimentów. 250 zł miesięcznie na malutkie dziecko? Przecież to nawet na jedzenie nie wystarczy, a co dopiero gdy pójdzie do szkoły i zaczną się dodatkowe wydatki. Postaraj się o dobrego adwokata i na pewno wszystko będzie dobrze. (Alimenty Kraków [moderacja - niepłacona reklama])



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-27 09:10 przez moderator.

Co robić ? Alimenty

24 cze 2014 - 00:19:25

200zł? to bardzo mało!
mojej koleżance przy niepracującym ojcu przynal sąd 300zł
Ja bym poszła na Twoim miejscu o przyznanie wyższych alimentów.
Przy takich zarobkach myśle, że spokojnie 500zł byś dostała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pytanie do mam