Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

Cytat
marwal
nie martw się,on sobie to"nadrobi",piszesz o katarku ,moje dziecko też nie bardzo jakdło przed katarem a teraz nosek zapchany na maksa i nie może spać ani jeść,druga sprawa to ząbeczki-jak mają iść też jedzenia odmawia.Nie dawaj co chwilkę po troszeczkę,może to zabrzmi niefajnie ale przegłodz malucha troszkę,później chętniej zje wiekszą porcję za jednym razem:)

dziekuje tak tez chyba zrobie, tylko ze wczoraj od 15 do 22 nie zglodnial i przez sen nakarmialam 60 ml..

osiwieje!

dziekuje dziewczyny,,bede cierpliwa moze faktycznie ma taki okres, bo jest wesoly i gaworzy lezy.....nie marudzi nic..

my mamy mamy przechlapane:( tylko sie zamartwiamy..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-17 09:02 przez Ajjc.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

daj mu marchewke, nawet jak zje 3-4 lyzeczki to juz bedzie cos.... moze posmakowala mu lyzeczka i butla chwilowo be,

u mnie tak było

nie martw sie nic mu nie będzie:)


analizuje moja córkę jak była mała.

byly dni ze zjadła o 17 a nastepny posilek tzn mleko o 4 rano, probowalam przez sen i nic.. mama mowila zebym nie wpychala na sile jak nie chce, upomniala sie sama i zjadla ile chciała:)) nie wpychalam na silę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-17 09:08 przez kinnkaa.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

trzeba przegłodzić i tyle:)

mój Sasza też ciągnął i butlę i cyca aż miło. i nagle z dnia na dzień coraz mniej, nie dojada butli. ciągnie, ciągnie i nagle do widzenia hehe:) no i rzadziej je. wydaje mi się po prostu że zaczyna sobie regulować dietę. dlatego ja go nie zmuszam i się nie denerwuję. spokojnie, nie chce, to nie. czekam. jak zaczyna płakać bo głodny to jeszcze z pół godziny próbuję go przetrzymać. ciężko to wytrzymać hehe, ale trzeba być twardym:) po prostu trochę go ponoszę, zabawię się z nim itp. i zwyczajnie potem jest tak głodny że zjada wszystko.

Ajjc, tylko spokojnie. przecież z głodu nie umrze. i nie dawaj mu pić, po co, skoro dajesz mu cyca?

Choroba, dobry tydzień mam to samo, tylko z córką rok i osiem. Wiem że inna bajka, ale też nie wiem co robić :D

A dostaje już coś oprócz mleka? Deserki jakieś chociaż? Może będzie chcial spróbować czegoś innego.

Cytat
Ajjc


my mamy mamy przechlapane:( tylko sie zamartwiamy..

na "pocieszenie" Ci powiem,że to dopiero początek hehe;)

Moja córcia była strasznym niejadkiem do ok. 1-go roku. Kiedy sama zaczęłam jej gotować i dosmaczać obiadki problem znikł. Dziś Weronika ma 2.5 roku i każdy patrzy z podziwem jak się zajada i to wszystkim co jej podam. Oby zawsze już tak było. Poczekaj jeszcze trochę. Chyba każde dziecko przechodzi przez taki okres niejedzenia.

U nas było to samo, jak była mała też nie chciała mi mleka pić pamiętam gdy robiłam butelkę zastanawiałam się czy choć trochę jej wypije, czasem pociągnęła kilka razy a czasem na widok butelki już płakała trwało to jakieś 3 tygodnie,może to i dziwne, ale dolewałam jej do mleka soku jabłkowego "gerbera" i w tedy wypijała taką mieszankę hehe ale też nie pomogło to na długo, myślę że to przejściowe u naszych dzieci.
Mojej córci to chyba w ogóle mleko nie podchodziło bo tydzień po roczku już przestała je pić, teraz to już tylko kaszkę na mleczku rano i wieczorkiem dostaje a tak zjada już prawie wszystko.
Głowa do góry będzie dobrze.

skoro robi kupki, tzn, że ma je z czego wyprodukować) kupki to przetworzone metabolicznie resztki pokarmu, wiec z pewnoscią to co mu potrzebne do funkcjonowania, zostaje w organizmie, nie martw się , widocznie w tym czasie ma takie a nie inne zapotrzebowanie na pokarm, niech sobie je malutko , spróbuj po prostu częściej mu coś podawać, najważniejsze, żeby nie tracił na wadze, pilnuj tego, powodzenia!)

słuchaj kochana a może on już nie chce pić po prostu tego mleczka bebilon pepti ??
może sie nim nie najada i nie chce ciagnac bez sensu ...

mój tak miał jak sie nie jadał mleczkiem to wypił połowe tego co zwykle i nie chciał...głowiłam 2 tygodnie co to może byc to samo miałam co ty i ....w końcu podałam mu mleczko dla starszych dzieci czyli kolejny numer dwójkę a potem trójke...
i wtedy pił jak najęty !

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

wiem ze nie lubi tego mloeka Bebilon pepti, ale ma skaze bialkowa i co mam mu dac takie zwykle raz sprobowaslam to jadl, ale go wysypalo!!!! nutramigenu juz wogole nie chce!:(

dzis do melka maz dosypal mu gluzkozy poslodzil i zjadl 70 okolo 12 i teraz o 16 znowu 70.. czyli cos tam je, a i dalam mu 4 lyzeczki kaszki kukurydzianej tez zjadl... ufffffff

Wiecie co może coś jest w powietrzu... mój Mały od soboty je jak ptaszek a też nie narzekałam na apetyt, w zasadzie niedziela i poniedziałek tylko na piersi a ma już ponad rok! dopiero we wtorek rano zjadł półtorej żółtka, idą Mu ząbki 3 czwórki na raz Mu się przebiły i też miał katarek, biegunkę do tego gorączkę
Mam nadzieję że zacznie Mu już przechodzić i apetyt wróci:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

dziewczyny!!!!! zjadl!;) zmienilam mleko na bebiko1 wsunal 100ml naraz!!!!!!!! czyli nie pasowal mu bebilon pepti- tylko teraz jak nadal ma skaze co ja zrobie?:( lekarz mowi ze moze mu skaza minela albo wcale jej nie mial......

musze obserwowac:( modle sie zeby to nie skaza..
bebiko tak mu smakuje1 az mu sie uszy trzesly!!!!!!!!!!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chodzik, pchacz - używać czy nie