Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:34:21

Cytat
wygadana98
Byłam u lekarza jakieś 2 tygodnie temu ale powiedział, że nie da mi skierowania na badania, a ja za nie, nie będę płacić

Koszt morfologii to tak na oko od 5 do 15zł. Ja płaciłam 7zł, w innym ośrodku płaciłam 5zł. Rzeczywiście, straszne pieniądze, lepiej zapytać na forum - my Ci powiemy z pewnością, czy masz anemię.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:37:22

badanie krwi należy się zrobić, wtedy będzie wszystko jasne, choć objawy wskazują na osłabienie. I nie trzeba brać magnezu a ZELAZO.

Cytat
Klaamka
Cytat
wygadana98
Byłam u lekarza jakieś 2 tygodnie temu ale powiedział, że nie da mi skierowania na badania, a ja za nie, nie będę płacić

Koszt morfologii to tak na oko od 5 do 15zł. Ja płaciłam 7zł, w innym ośrodku płaciłam 5zł. Rzeczywiście, straszne pieniądze, lepiej zapytać na forum - my Ci powiemy z pewnością, czy masz anemię.
dokładnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 20:38 przez wisniajablko.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:38:00

tak zrób, morfologię

Cytat
Klaamka
Cytat
wygadana98
Byłam u lekarza jakieś 2 tygodnie temu ale powiedział, że nie da mi skierowania na badania, a ja za nie, nie będę płacić

Koszt morfologii to tak na oko od 5 do 15zł. Ja płaciłam 7zł, w innym ośrodku płaciłam 5zł. Rzeczywiście, straszne pieniądze, lepiej zapytać na forum - my Ci powiemy z pewnością, czy masz anemię.

Lekarz rodzinny ma zakichany obowiązek dać Ci skierowanie na to badanie 1 raz w roku pójdź do niego i poproś jeżeli tego nie chce zrobić niech do dokumentacji wpisze taką informację, wychodząc od lekarza zamów kopię tej dokumentacji ( z tej dokładnie wizyty ) i prześlij do NFZ razem ze stosownym uzasadnieniem.....

a koleżance wypowiadającej się poniżej gratuluję frajerstwa właśnie dlatego lekarze traktują ludzi jak hołotę BO NIE ZNACIE SWOICH PRAW I NIE POTRAFICIE ICH WYEGZEKWOWAĆ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 20:43 przez Lilith7.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:38:50

Cytat
wronkaa19
A może tak po prostu zrobić badania krwi?

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:40:35

Możliwe, nie musisz idź do lekarza, bo to dłużej potrwa, idź do prywatnego punktu z laboratorium medycznym, zrób morfologię za kilka złotych i idź do lekarza z wynikami jak będą złe.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:42:39

jeśli do tego zdarza ci sie przysłabnąc, to zbadaj krew

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:43:16

może po prostu idź do lekarza skoro się czegoś obawiasz/.

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:46:03

ja wiem, ze anemie mam wtedy kiedy mi sie kreci w glowie

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:47:17

masz pytania? do lekarza !

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:49:06

zrób badania krwi to się dowiesz

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:52:28

Cytat
Lilith7
tak zrób, morfologię
Cytat
Klaamka
Cytat
wygadana98
Byłam u lekarza jakieś 2 tygodnie temu ale powiedział, że nie da mi skierowania na badania, a ja za nie, nie będę płacić

Koszt morfologii to tak na oko od 5 do 15zł. Ja płaciłam 7zł, w innym ośrodku płaciłam 5zł. Rzeczywiście, straszne pieniądze, lepiej zapytać na forum - my Ci powiemy z pewnością, czy masz anemię.

Lekarz rodzinny ma zakichany obowiązek dać Ci skierowanie na to badanie 1 raz w roku pójdź do niego i poproś jeżeli tego nie chce zrobić niech do dokumentacji wpisze taką informację, wychodząc od lekarza zamów kopię tej dokumentacji ( z tej dokładnie wizyty ) i prześlij do NFZ razem ze stosownym uzasadnieniem.....

a koleżance wypowiadającej się poniżej gratuluję frajerstwa właśnie dlatego lekarze traktują ludzi jak hołotę BO NIE ZNACIE SWOICH PRAW I NIE POTRAFICIE ICH WYEGZEKWOWAĆ


Po pierwsze nie jestem Twoją koleżanką.
Po drugie, moja wypowiedź tyczyła się stwierdzenia, że autorka wątku za swoje badania nie będzie płacić - faktycznie, ogromny koszt dowiedzenia się czy ma anemię.
Frajerką widocznie jesteś Ty, skoro nie zauważyłaś celu mojej wypowiedzi (czyli poinformowania autorki wątku o cenie morfologii).
Ja robiłam prywatnie - wolę mieć wyniki badań w tym samym dniu za 5zł, a nie czekać na nie tydzień, kiedy zależy mi na czasie.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:53:00

a moze to objawy tez czegos innego np chorej tarczycy?? zrób badania

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:53:06

no fakt badania,chyba,że ewidentnie masz siną skóre,zawroty głowy,senność i zmęczenie;p brak żelaza.wystarczy kupić kapsułki i łykać raz dziennie;) szpinak i sałata obowiązkowo w diecie;)
ja nie czaje w ogóle jak lekarz może nie dać skierowania,ja robię co miesiąc i mi nie jęczy kurka tylko kulturalnie daję mu listę co ma mi zaznaczyć na skierowaniu O_o



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-08 20:55 przez mysia_84.

niezweryfikowana
Posty: 112
Ostrzeżenia: 1/5

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:55:08

o temat dla mnie ;)
Ja mam anemię ale pierwsze co zrobiłam kiedy miałam podobne objawy to poszłam zrobić sobie morfologię krwi i prosto do lekarza ja miałm dość zaawansowaną anemię ale się leczyłam. Lekarz przepisał mi żelazo witamine B12 i kwas foliowy i dieta bogata w żelazo;)

mi do tych wszystkich objawów podanych przez Ciebie dochodziło wypadanie włosów, zawroty głowy

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:55:43

Cytat
wygadana98
Od pewnego czasu jestem strasznie blada, mam zimne ręce, szybciej się męczę i jestem ciągle nie wyspana nawet jeżeli śpię 12 godzin. Jak myślicie czy to może być początek anemii ?

Możliwe, miałam anemię i między innymi tak się to objawiało. Tak czy siak idź na badania. No i pamiętaj, że magnezu i żelaza nie łyka się jedno po drugim :)

następna dyskusja:

Obsesja na punkcie wagi :(