Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 20:56:36

no i bóle w okolicach serducha:/ zapomniałam dopisać-ale to przy takiej większej anemii

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:01:32

Cytat
Klaamka
Cytat
Lilith7
tak zrób, morfologię
Cytat
Klaamka
Cytat
wygadana98
Byłam u lekarza jakieś 2 tygodnie temu ale powiedział, że nie da mi skierowania na badania, a ja za nie, nie będę płacić

Koszt morfologii to tak na oko od 5 do 15zł. Ja płaciłam 7zł, w innym ośrodku płaciłam 5zł. Rzeczywiście, straszne pieniądze, lepiej zapytać na forum - my Ci powiemy z pewnością, czy masz anemię.

Lekarz rodzinny ma zakichany obowiązek dać Ci skierowanie na to badanie 1 raz w roku pójdź do niego i poproś jeżeli tego nie chce zrobić niech do dokumentacji wpisze taką informację, wychodząc od lekarza zamów kopię tej dokumentacji ( z tej dokładnie wizyty ) i prześlij do NFZ razem ze stosownym uzasadnieniem.....

a koleżance wypowiadającej się poniżej gratuluję frajerstwa właśnie dlatego lekarze traktują ludzi jak hołotę BO NIE ZNACIE SWOICH PRAW I NIE POTRAFICIE ICH WYEGZEKWOWAĆ


Po pierwsze nie jestem Twoją koleżanką.
Po drugie, moja wypowiedź tyczyła się stwierdzenia, że autorka wątku za swoje badania nie będzie płacić - faktycznie, ogromny koszt dowiedzenia się czy ma anemię.
Frajerką widocznie jesteś Ty, skoro nie zauważyłaś celu mojej wypowiedzi (czyli poinformowania autorki wątku o cenie morfologii).
Ja robiłam prywatnie - wolę mieć wyniki badań w tym samym dniu za 5zł, a nie czekać na nie tydzień, kiedy zależy mi na czasie.

nooo skoro istotnie ten wpis jest czysto informacyjny to po co piszesz że 5 zł to żaden koszt ? może nie przychodzi Ci do głowy że są takie miejscowości gdzie taką sumę mają ludzie na wyżywienie na cały dzień.....dla 4 osób, więc raczej nie tobie oceniać czy 5 zł to mało czy dużo?

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:04:18

Polecam badania krwi :) Wszystko wyjdzie.
Ja u siebie też podejrzewałam, ale to jednak nie to.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:04:42

Mam na myśli, że 5zł to niewiele za wiedzę o swoim zdrowiu.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:06:05

radzę zrobić TSH, FT3 i FT4, to mogą byc problemy z tarczycą

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:06:38

Kochana na anemię nie bierze się magnezu!!!! Tylko żelazo!!!!!!

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:09:18

zrób morfologię i żelazo (badania) to sprawdzisz poziom hemoglobiny.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:10:48

Cytat
aisza286
Kochana na anemię nie bierze się magnezu!!!! Tylko żelazo!!!!!!

Niestety powodem anemii nie musi być niedobór żelaza. Dlatego warto zrobić badania, już nieważne czy NFZ czy prywatnie (bo zaraz znowu zostaję zbesztana) - jeśli coś nas niepokoi, to powinniśmy to sprawdzić.

Czy mam anemie ?

08 lut 2013 - 21:14:47

Zrób badanie krwi, jak wyjdzie, że masz anemię, to lekarz ci wypisze żelazo. Radzę brać regularnie, bo żelazo i tak się ciężko przyjmuje. Sama mam anemię od wielu lat i to dla mnie okropny problem.

następna dyskusja:

Obsesja na punkcie wagi :(