Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SOLARIUM A TATUAŻ

07 mar 2017 - 18:11:42

Hej kochane!
Od jakiegoś czasu regularnie chodzę na solarium (8-10 min). W poniedziałek jadę robić tatuaż na przedramieniu i tu moje pytanie. Jak długo nie mogę chodzić na solarium? Rozumiem, że rana musi się porządnie zagoić, jednak boję się, że zupełnie wyblaknę przez ten czas.
Wiecie może albo znacie jakiś sposób na zakrycie go w trakcie opalania? Czy lepiej nie ryzykować?
Strasznie mi szkoda stracić moją wywalczoną opaleniznę :( ja jestem z reguły osobą, która wolno się opala, więc na prawdę wielki sukces, że "przyciemniałam"

SOLARIUM A TATUAŻ

07 mar 2017 - 18:29:44

Zakrycie w trakcie opalania to moim zdaniem zły pomysł, no bo jak znlaeżć zakrycie w idelanie takim samym kształcie, co tatuaż. A w innym wypadku naokoło tatuażu skóra zostałaby jaśniejsza, więc to chyba nie za fajnie.
Na solarium się nie znam, ale gdy ja robiłam swojej tatuaże, po prostu się wtedy nie opalałam. Moim zdaniem musisz podjąć dezycję, co jest dla Ciebie w tej chwili ważniejsze - robić tatuaż, czy kontynuować opalanie na solarium.SOLARIUM A TATUAŻ

07 mar 2017 - 18:34:53

przez pierwsze 3 tygodnie jest to kategorycznie zabronione- w ogóle ekspozycja nowego tatuażu na promienie czy to słoneczne czy solarium w tym okresie nie jest wskazana. Można zakryć tak aby był dostęp powietrza ale jak już @DaChoice napisała nie jest realne aby idealnie go zakryć. Dlatego 3 tygodnie bym odpuściła a później(jesli już będzie ładnie zagojony) smarować trzeba porządnym filtrem.

SOLARIUM A TATUAŻ

07 mar 2017 - 21:18:27

Dzięki kwiaty

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

SOLARIUM A TATUAŻ

08 mar 2017 - 14:19:35

przez miesiąc :) a później jak już wyżej wspomniano smarować bardzo mocnym filtrem te miejsce by zapobiec blednięciu barwnika
tak więc albo tatuaż albo opalanieZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-08 14:23 przez kleszczu.

SOLARIUM A TATUAŻ

08 mar 2017 - 15:09:42

Moim zdaniem zależy też od skóry po wykonanym tatuażu.
Pare lat do tyłu też chodziłam regularnie na solke i miedzy czasie wykonywałam tatuaże i w mojej sytuacji raz popełniłam błąd w tym celu że własnie około mc po zrobieniu poszłam sie opalać i niestety czekała mnie poprawka.. :/ potem po 2mc dopiero sie opalała,na końcu zrezygnowałam początku ciężko było się przyzwyczaić do normalnego kolorku skóry ( ale nie mam mocno jasnej karnacji)ale wole co jakiś czas kończyć moje tatuaże niż solarium :))) Ale jeśli nie chcesz rezygnować dobry mc odczekać a w rossmanie są kremy do opalania i balsamy które pomagaja chronić kolory tatuażu :) Taka moja wypowiedź :)
Pozdrawiam oczko

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 2/5

SOLARIUM A TATUAŻ

30 mar 2021 - 00:33:57

Na początku szczególnie musisz dbać o siebie i tatuaż, aby nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli chodzi o samą pielęgnację, chyba najlepiej sprawdzi się octenisept. Sama go używałam i byłam bardzo zadowolona z szybkości gojenia się tatuaży po nim.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uroda kiedyś i dziś